Windows 7

Bu konuyu okuyanlar

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
64 bit çok hızlı 5 dk lık pm3 leri 3 dakikada çalıp bitiriyor filmleride aynı hızla izliyorum 1,5 saatlik filmleri artık 1 saatte izliyorum süper bir gelişme bu 64 bite hayran kaldım

Sen bu hızla 70 yıllık ömrü 40 yılda yaşar bitirirsin :sorcerer:

sharlk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
inş bende bugun kurup deneyeceğim 32 bit benimki inş bi sorun çıkarmaz:D

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
64 bit çok hızlı 5 dk lık pm3 leri 3 dakikada çalıp bitiriyor filmleride aynı hızla izliyorum 1,5 saatlik filmleri artık 1 saatte izliyorum süper bir gelişme bu 64 bite hayran kaldım

Ya 64 bit işlemci dosyaların boyutunu siliyor, Ya da 64 bit işlemcinin yanlış ellerde heba olacağını düşünüyorum :happy:

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Benimki gitti.Geçen haberlerde key vermişlerdi,ancak windows 7 kurarken linux gitti dosyalarda gitti=Yaptığım firefox teması gitti.

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kurarken nasıl Linux gitti ya? Hangi Linux'u kullanıyordunuz? Onun live CD'si varsa onu takın Grub ayarlarından girin.

Harddiske format attıysanız geçmiş olsun.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Sağol be kardeşim pardus 2008.1 kulanıyordum.

garfi

Asistan
Reaksiyon puanı
2
windows 7 ile gözüme çarpan tüm konuları okudum internette.herkez memnun gibi görünüyor.ben vista'dan bir farkını göremedim.beta sürüm için erken bir yargı ama beğenmedim diyebilirim.xp yinede beni ihya ediyor

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sağol be kardeşim pardus 2008.1 kulanıyordum.

Cidden harddisk'e format mı attınız? Dual boot olayı Windows 7 ile de yapılabiliyor bir sorun yok. Ama Winows'u kurduktan sonra çalışan CD ile linux bölümüne erişerek grub olayını ayarlamak gerekiyor.

Daha önce forumda bir yerde sormuştum ben de, bulursam koyayım.

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eski sistem makinalara kursak nasıl olur acaba deneyen varmı

mesela bende P4P8x anakart P4 H.T 2,8 Ghz./512K 1024RAM olan bir makina var ona kursam sorun yaşarmıyım acaba makinada şu an xp kurulu ve epeyce hızlı çalışıyor Windows 7 yavaşlatırmı

alacam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gerçek işletim sistemi olsun, parasıyla en iyisini alırım.Ne uğraşcam betayla metatla.Amaaaan pppppppp

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Mmm burnuma virüs kokusu geliyor:(

kaplans007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler benim 2 tane sorum olacak bu windows 7 ile ilgili. İlk olarak windows 7 nin driver konusu?
Bende packard-bell marka laptop var. Packard-bell in sitesine az önce baktım ama driverler ile ilgili bir güncelleme gene yok en son 2008deki driverleri var. Acaba windows 7 bu driverleri tanırmı?
Diğer sorum ise vistaya geri dönüş. Bildiğim kadarı ile vista yüklü makinelerde xp ye geri dönüş baya sorunlu. Acaba aynı sorunu windows 7 de verirmi vistaya dönerken.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler...

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, windows7 genelde driver sorunu yaşatmıyor. Çok büyük ihtimalle tamamını tanıyacaktır donanımlarınızın. Tanımazsa vistayla uyumlu modda vista driverlarını kullanabilirsiniz.
Geri dönüş içinse, ne sorunu çıkacak ki?
Temiz bir yükleme dvdsi varsa sorun çıkmaz.
Geri dönüşte format atıp temiz kurulum yapmayacakmısınız?

kaplans007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elbette orjinal dvdden yükleyeceğim geri birde bende 6801 seri numaralı beta sürümü var. Acaba 7000 ile arasında ne fark olabilir?

Reaksiyon puanı
0
Beyler benim 2 tane sorum olacak bu windows 7 ile ilgili. İlk olarak windows 7 nin driver konusu?
Bende packard-bell marka laptop var. Packard-bell in sitesine az önce baktım ama driverler ile ilgili bir güncelleme gene yok en son 2008deki driverleri var. Acaba windows 7 bu driverleri tanırmı?
Diğer sorum ise vistaya geri dönüş. Bildiğim kadarı ile vista yüklü makinelerde xp ye geri dönüş baya sorunlu. Acaba aynı sorunu windows 7 de verirmi vistaya dönerken.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler...

Windows 7 sıklıla kullanılan driver lar için problem çıkarmıyor (ses kartları, ekran kartları gibi) fakat daha özel durumlar problem olabiliyor.

Örneğin laptop düşünüldüğünde webcam driverı problem olabilir sanırım.
Loptoptaki wireless ise intelin portlarındansa problem çıkarmıyor.
Bazı sitelerde de bluetooth dirverlarının sorun olduğunu duydum.
Yani sonuç olarak webcam ve bluetooth için driver problemi yaşayabilisin gibi görünüyor.

Tabi lapotopun kendi yazılımlarını da çok büyük ihtimalle kullanamaycaksın. Beta sürümü için yazılım geliştirdiklerini sanmıyorum. Ama bu çok önemli bir durum da değil ;)

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ne işinizvar betayla falan yakında full sürüm çıkar boşwerin uğraşmayın

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elbette orjinal dvdden yükleyeceğim geri birde bende 6801 seri numaralı beta sürümü var. Acaba 7000 ile arasında ne fark olabilir?
Çok çok fark olabilir. 7000 resmi dağıtım, yani direkt microsoft dağıtıyor 7000i, daha öncekiler torrent ağlarından warez sitelerden yayıldı, ne idüğü belirsiz kısacası...

kaplans007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tmmdır o zaman ben indirmeye başladım muhtemelende yarın kurarım. Düşüncelerimi paylaşırım sizinle.

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
daha kurup denemedim ama bana zor olacakmış gibime geliyor zp yi avucumuzun içi gibi biliyor en ufak bi sorunda çözüm üretebiliyoruz ama wndows 7 ye alışmakta zaman alacak kararsız kaldım vistayı hiç kurmadım zaten 7 ye biraz daha sıcak bakıyorum vistaya nazaran.Yine de kararsızım.

Reaksiyon puanı
0
windows vistayla windows 7 arasında görsel açıdan çok önemli farklılıklar yok aslında, yani çözüm bulma konusunda vistadan daha çok zorlanacağını sanmıyorum kimsenin. Aksine her yere kısyollar serpiştirmeyle her şeyi daha kolaylaştırmışlar. (kısayollar bazılarını kızdırsada)

omegama

Asistan
Reaksiyon puanı
0
w 7 öylesine "en iyi,kusursuz" diye empoze ediliyor ki,w 8 ya da adı ne olursa olsun bir sonraki işletim sistemini pazarlamak için w 7 kullananları nasıl ikna edecekler acaba? w 7 zaten "kusursuz,en iyi windows sürümü" w 8 kuş mu konduracak şimdiden merak ediyorum:happy:

Reaksiyon puanı
0
ne işinizvar betayla falan yakında full sürüm çıkar boşwerin uğraşmayın

herzaman olduğu gibi yine ölümcül güvenlik hikayeleri anlatılıyor.
söylenene göre bu kez hackerlar baya uraşacak full sürüm konusunda,

zaten kolay olsaydı şimdiye beta için bir time freezer uygulaması sunulurdu eğer becerebilselerdi ;) uzun zamandır bakıyorum ama işe yarar ses seda yok.. böle giderse ağustosta vistaya geri dönüş yapıcaz.

artık vistanın auro backgroundlarını tartışırız oturup :D

Reaksiyon puanı
0
w 7 öylesine "en iyi,kusursuz" diye empoze ediliyor ki,w 8 ya da adı ne olursa olsun bir sonraki işletim sistemini pazarlamak için w 7 kullananları nasıl ikna edecekler acaba? w 7 zaten "kusursuz,en iyi windows sürümü" w 8 kuş mu konduracak şimdiden merak ediyorum:happy:

microsoftun fiks hareketi olan bir önceki sürüme (afedersiniz) bok atma olayı bundan sonra da devam edecek bence.
Yani "windows hımbıdı" (belki 8) çıkınca da yine kurulum sırasında, gelmiş geçmiş en iyi, öncekiler ezikti, daha güvenilir, daha hızlı yada işte sürekli bağlı ol şuyunu paylaş buyunu saç gibi sloganlarla windows 7 ye taş atarak kendine rant sağlayacak.

Vista çıkarken xpyi nasıl ezdiler hepimiz biliyoruz ki vista çıktığında gerçekten sorunluydu. Windows hımbıdı çıkınca da windows 7yi kenara atıcaklar gayet soğuk kanlıca.

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
64bit kurdum..herşeyi otomatik olarak tanıdı. kurduğu (dahili) nvidia ekran kartı sürücüsü biraz eskiydi.. onu da güncellemeyle yenisini önerdi..onu da kurduk..güzel çalışıyor.. ses tanıma teknolojisini denedim biraz..ilginç bir deneyim oldu..
kendiliğinden duvar kağıdı değiştirmesi güzel
pencereyi tutup sallayarak diğer pencerelerin küçültülmesi hoşuma gitti ayrıca..
masaüstünü göster düğmesinin sağ alt köşede olması pratik olmuş.. ekrana hiç bakmadan fareyi sağ-alta sürükleyip tıklamak çok kolay
daha anlatılabilecek birçok ilginç özelliği var. aklımda olanlar şimdilik bunlar

ağustosta Türkçesini sabırsızlıkla bekliyoruz

kaplans007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
64bit kurdum..herşeyi otomatik olarak tanıdı. kurduğu (dahili) nvidia ekran kartı sürücüsü biraz eskiydi.. onu da güncellemeyle yenisini önerdi..onu da kurduk..güzel çalışıyor.. ses tanıma teknolojisini denedim biraz..ilginç bir deneyim oldu..
kendiliğinden duvar kağıdı değiştirmesi güzel
pencereyi tutup sallayarak diğer pencerelerin küçültülmesi hoşuma gitti ayrıca..
masaüstünü göster düğmesinin sağ alt köşede olması pratik olmuş.. ekrana hiç bakmadan fareyi sağ-alta sürükleyip tıklamak çok kolay
daha anlatılabilecek birçok ilginç özelliği var. aklımda olanlar şimdilik bunlar

ağustosta Türkçesini sabırsızlıkla bekliyoruz
Ben nvidianın sitesine girip indirmek istedim. Nvidia ise bana windows update yaparken indireceğini söyledi Zelenga kardeşimin dediği gibi bir sorun olmaz umarım akşama bende deneyeceğim.

kaplans007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurulum simdi bitti. Bazi driverleri bulamadi. Ekran kartini tanidi ama 1 puan verdi neden oyle oldu annamadim.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk başta tanımadığı 1 tane driver bile olsa 1 puan verir.
Eksik driverları kur. Tekrar puanlama yaptır. Normale dönecektir.