Windows 7 Ve Programlama

rıdvan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:helpsmilie::helpsmilie:selam arkadaşlar.ben windows 7 de visual basic ile kendi yazdığım programın xp de çalışıp çalışmayacağını öğrenmek istiyorum.eğer çalışmıyorsa çözüm yollarını belirtebilir misiniz teşekkür ederim::helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

soru çok mu zordu arkadşlar....

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
:helpsmilie::helpsmilie:selam arkadaşlar.ben windows 7 de visual basic ile kendi yazdığım programın xp de çalışıp çalışmayacağını öğrenmek istiyorum.eğer çalışmıyorsa çözüm yollarını belirtebilir misiniz teşekkür ederim::helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

soru çok mu zordu arkadşlar....

derlendikten sonra çalışır, neden çalışmayacağı yönünde bir fikir oluştu? Çok özel ihtiyaçları varsa, küçük bir ihtimalle çalışmayabilir belki ama bu kadar ne kodladın onu merak ettim. :p

rıdvan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir şey falan kodladığım yok daha.inşallah bu sene kodlayacağım .cevabınız için teşekkür ederim..

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
XP kurulu bir makinede deneme şansın yoksa Virtualbox benzeri bir sanal makineye XP kurup deneyebilirsin.

Ama sorun çıkacağını zannetmiyorum :)

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
sorun çıkmaz, hiç bir sorun çıkmaz anca dll veya ocx kullanırsanız çıkar o da programın yanına atınca düzelir zaten.

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bir de kullandığın dll ve ocx lerin işletim sistemlerine göre ayırmanı tavsiye ederim. Win7 64bit lik işletim sisteminde XP 32bit te yazdığım yazılımlara ait dll leri kayıt ettirmekte çok sıkıntı yaşadım. Win 7 64bit kullanımı arttığı için kullanacağın dll lerin veya yazdığın programın hangi platform için yazacağını belirlemelisin. Kısa bir bilgi =) deneyimlerimden=)

cyc_bozkurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aslında tam olarak kodlamanın gereksinimlerini belirleyip (mesela .net4,directshow vs) çalışacağı sistemde bunların olmasını sağlaman gerekiyo bunun dışında bir platform sorunu yaşayacağını sanmıyorum.Çünkü ben aynı şeyi çok yaptım sorun çıkmıyor :D