Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
selam. geçmişi ve siteyi tamamen inceleyemedim eğer konu sorulduysa kusra bakmayın.ben win 7 yi yükledim biraz önce ve ses çalışmıyor malesef.yükseltmem gerektiğini söylediler ama nasıl olduğunu söylemediler :( bi zahmet yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum.
Asus P5PL2/P5LD2 family anakart

windows audio servisinin çalıştığından emin ol.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
selam. geçmişi ve siteyi tamamen inceleyemedim eğer konu sorulduysa kusra bakmayın.ben win 7 yi yükledim biraz önce ve ses çalışmıyor malesef.yükseltmem gerektiğini söylediler ama nasıl olduğunu söylemediler :( bi zahmet yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum.
Asus P5PL2/P5LD2 family anakart
Hoşgeldiniz.
Aşağıdaki sayfadan Vista 32 bit seçerek devam ederseniz sürücülerin indirme linkleri karşınıza çıkacaktır. (64 bit kullanıyorsanız Vista 64 bit seçmelisiniz.)

Asus P5LD2 Audio Drivers for Vista 32 bit

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
oraya nerden bakacağım biraz acemiyim de

Sanırım Senin Ses Kartın Harici Marka Ve Model verseydin Daha Detaylı Bakardık . Ama Ses Kartının Vista Drverini Yüklemen Sorunu Çözecektir . Donanım Driverlerinda Vista Versiyonlarını Windows 7 Çalıştırıyor

Eğer Ses Kartın Dahili ise Asus'un Sitesinden Driverini İndirmen Sorunu Çözecektir

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaslar vista 32 bit olarak driver indirdim kurdum ve şimdi calısıyor.aynı sorunla karsılasabilecek insanlar oldugu için ayrıntılı yazıyorum :). sizede cok teşekkür ederim

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Rica ederiz.
Kolay gelsin.

hsn_bsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki önerdiğiniz bişey varmı win 7 ye kurmam için.kuran arkadas aktivatör gibi bişey yazıyodu cd nin üstünde yanlıs hatırlamıyorsam onu kurmaya çalışıyodu olmadı .bu vb tavsiyeleriniz varsa cok memnun kalırım

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
İhtiyaçlarınız neyi gerektiriyorsa kurabilirsiniz.
Sınır yok, sinir yok :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
peki önerdiğiniz bişey varmı win 7 ye kurmam için.kuran arkadas aktivatör gibi bişey yazıyodu cd nin üstünde yanlıs hatırlamıyorsam onu kurmaya çalışıyodu olmadı .bu vb tavsiyeleriniz varsa cok memnun kalırım

Aktivator, Cracklemek için Windows 7 yi!

Biz Crack Kürek İşlerine Bakmıyoruz

Bu Arada Rica Ederiz Sorunun Çözüldüğüne Göre

speedygs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
windows 7 görev çubuguna istedigim programları nasıl eklerim firefox başta olmak üzre

sarsarhos

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Mavi ekran hatası alırken ekran donuyor mu? Windowsu kurmadan önce bios'da herhangibir ayar yapmadın mı?
ekran donuyorsa çözümü mevcut başka birşeyden dolayı hatayı alıyorsan yazarsan sevinirim.

windows 7'yi daha rtm sürümü sızılır sızılmaz kullanıyorum fakat bu günlerde çıktı hata. mavi ekran, windows logosundan hemen sonra geliyor ekrana ve bi kaç saniye kaldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyor. ben de zaten hatayı neden aldığımı merak ettim ya :blink:

bu arada hata kodu değişmiş galiba en son bunu aldım:
Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: c5
BCP1: 0000F6B8
BCP2: 00000002
BCP3: 00000000
BCP4: 82B64795
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

TugiForum

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Özellikle Facebook'ta video izlerken. Tam ekranda Ekran yanıt vermeyi kesior internet explorer donuyor. . Rc'den bu yana Rtm ile devam ediyorum. . bu durum hep aynı neden olabilir sizce ??

tamas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Directx sürümü 11 gözüküyor bunu kaldırıp 9 kurmak mümkünmü?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
windows 7 görev çubuguna istedigim programları nasıl eklerim firefox başta olmak üzre
n3qjcx.jpg

Özellikle Facebook'ta video izlerken. Tam ekranda Ekran yanıt vermeyi kesior internet explorer donuyor. . Rc'den bu yana Rtm ile devam ediyorum. . bu durum hep aynı neden olabilir sizce ??
Internet Explorer yerine başka bir tarayıcı kullanmanızı öneririz.
IE 8' in biraz daha gözden geçirmelere ihtiyacı var.

Directx sürümü 11 gözüküyor bunu kaldırıp 9 kurmak mümkünmü?
Ağustos 2009 güncellemesini kurabilirsiniz. Gereken güncellemeler otomatik olarak yapılır.

Siz ne kurarsanız kurun, bazı yerlerde Directx10, bazı yerlerde de Directx11 olarak görünmeye devam edecektir.

hayat2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
görev çubuğuna simge ekleyemiyorum sürüklesemde olmaz işareti veriyo eskiden yoktu boyle bi olay çözümü varmı?

Miroğlu_80

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Youtube'den indirdiğim flv uzantılı dosyaların bulunduğu klasörü açınca windows gezgini bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor bu durumdan dolayı özür dileriz diyor ve yeniden başlatıyor devamlı böyle oluyor nedenini bir türlü anlayamadım hatayla ilgili rapor gönderiyor ama çözüm yok 2-3 aydır bu sorun devam ediyor birde internet explorer 8 çok geç açılıyor hata veriyor kilitleniyor kapanıyor bu internet explorer 8'i kaldırıp onun yerine windows internet explorer 7 yüklemek mümkünmüdür acaba şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...

a.cankaya1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent oyununu windows 7 de çalıştırabilen var mı?

tamas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer 22 ekimde güncelleştirmelerle bu sorunlar hallolmaz ise xp ye geçecegim.sorun halletmekten windows kullanamaz hale geldik.Arka planda gereksiz çalısan programlar varmı bildiginiz kapatıp tasarruf saglayalım..

uguractionn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar windows 7 enterprise 32 bit yükledim ekran kartı için driveri nvdidianın kendi sitesinden windows 7 32 bit için olanı indirdim indirdim yükleme sırasında bana aşağıdaki hatayı verdi sorun ve çözm ne olabilir acaba
PC SAMSUNG NP-R510-BS02TR
NVIDIA GeForce Go 9200 GS 512MB DDR2
Intel® Core 2 Duo P8400 (2.26Ghz 3MB L2 Cache 1066MHz. FSB)
---------------------------
NVIDIA Kur Hatasy
Kur, kullanılan işletim sisteminin Windows Vista [32-bit]/Windows 7 [32-bit] olmadığını algıladı. Bu program ve ilişkili sürücüleri yalnızca Windows Vista [32-bit]/Windows 7 [32-bit] altında çalışmak üzere geliştirilmiştir.Kur sona erdirilecek.
Tamam

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
1.gördügünüz gibi sürekle bırakla izin vermiyor başlatdanda olmuyor bendeki sürümde birşeymi var daha öncedki sürümlerdede bir türlü olmadı bu benim için çok önemli vistada kısa yol vardı iyi oluyordu 2.ikinci sorunum yeni bir klasör açıyorum içine başka bir klasörü sürükle bıraka izin vermiyor kopyala yapıştıra izin veriyor

ilk 1 . yi haledersek iyi olur
Bilerek tam ekran aldım,

Firefox açık durumdayken görev çubuğundaki simgeye sağ tıklayınca menüdeki seçenek görünüyor mu?

2rxu2d3.jpg

arkadaşlar windows 7 enterprise 32 bit yükledim ekran kartı için driveri nvdidianın kendi sitesinden windows 7 32 bit için olanı indirdim indirdim yükleme sırasında bana aşağıdaki hatayı verdi sorun ve çözm ne olabilir acaba
PC SAMSUNG NP-R510-BS02TR
NVIDIA GeForce Go 9200 GS 512MB DDR2
Intel® Core 2 Duo P8400 (2.26Ghz 3MB L2 Cache 1066MHz. FSB)
NVIDIA Kur Hatasy
Kur, kullanılan işletim sisteminin Windows Vista [32-bit]/Windows 7 [32-bit] olmadığını algıladı. Bu program ve ilişkili sürücüleri yalnızca Windows Vista [32-bit]/Windows 7 [32-bit] altında çalışmak üzere geliştirilmiştir.Kur sona erdirilecek.
Tamam
Dosya 32 bit için ise bu hatayı vermemesi gerek.
indirdiğiniz dosya adını ve indirdiğiniz linki yazabilir misiniz?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
enterpresiyi kullanmasan iyi olur sorunları var demekki ultimate daha iyidir ultimateden şaşma
Güzel kardeşim Enterprise kurup denemediysen bu kullandığın cümle insanları yanıltmaktan öteye geçmez.
Şu an bilgisayarımda Enterprise ve Windows 7 siyah inci var.
Harddisklerden birinin kablosunu çıkartıp diğerini takarak geçiş yapıyorum.
Hatta Enterprise bana daha cazip geldi.
Deneyip görerek bigi aktarırsak daha faydalı olur görüşündeyim.
Sizi eleştirmek veya başka bir amacım yoktur, lütfen yanlış anlamayın.
Kolay gelsin.

acıhaber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba..ben okulun verdiği linkten msdn den orjinal yükledim..2 gün önce fakat tam sürümmü bilmiyorum(nerden bakabilirim?)
pc sleep moda girdiği zaman mavi ekran çıkıp reset atıyodu.bugün ise mavi ekran vermiyor fakat reset atmadan dönmüyor.ati driver ı yükledim.anakartımın lan ve audio sürücleri çıkmış fakat chipset sürücüsü çıkmamış W7 uyumlu (modeli gigabyte ep 45 ds3l)o yüzden mi oluo bilmiyorum ama çözemedim..yardımcı olursanız sevinirim..

speedygs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Güzel kardeşim Enterprise kurup denemediysen bu kullandığın cümle insanları yanıltmaktan öteye geçmez.
Şu an bilgisayarımda Enterprise ve Windows 7 siyah inci var.
Harddisklerden birinin kablosunu çıkartıp diğerini takarak geçiş yapıyorum.
Hatta Enterprise bana daha cazip geldi.
Deneyip görerek bigi aktarırsak daha faydalı olur görüşündeyim.
Sizi eleştirmek veya başka bir amacım yoktur, lütfen yanlış anlamayın.
Kolay gelsin.

ultimate varken ne gerek var enterpreseye öyle degilmi en iyisi varken ne gerek var bir alt sürümünü kullanmaya bu arada görev çubuguna hala bir şey ekleyemedim

hayat2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ultimate varken ne gerek var enterpreseye öyle degilmi en iyisi varken ne gerek var bir alt sürümünü kullanmaya bu arada görev çubuguna hala bir şey ekleyemedim

arkadaşım ben çözdüm kısayol oklarını kaldırdınmı super bar bozuluyo regsitiri geri al...

Bu şekilde olacağından emin değilim ama denemekte fayda var

Başlat> çalıştır'dan
regedit
komutunu çalıştırıyoruz.

Burada;
HKEY_CLASSES_ROOT altında yer alan "lnkfile" klasörüne 1 kere tıklıyoruz. (lnkfile= Lnkfile, Lüleburgaz'ın L'si yani )

Sağ taraftaki değerler içinde IsShortcut diye bir değer yoksa;

Pencerenin sağ tarafındaki boşluğa sağ tıklıyoruz, yeni> Dize Değeri diyoruz

Yeni dize değerinin adını IsShortcut yapıyoruz ve tamam diyip çıkıyoruz. Yeniden başlattıktan sonra sorun çözülebilir.
burdaki olayları yap.

speedygs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım ben çözdüm kısayol oklarını kaldırdınmı super bar bozuluyo regsitiri geri al...

Başlat> çalıştır'dan
regedit
komutunu çalıştırıyoruz.

Burada;
HKEY_CLASSES_ROOT altında yer alan "lnkfile" klasörüne 1 kere tıklıyoruz. (lnkfile= Lnkfile, Lüleburgaz'ın L'si yani )

Yeni dize değerinin adını IsShortcut yapıyoruz ve tamam diyip çıkıyoruz. Yeniden başlattıktan sonra sorun çözülebilir.
burdaki olayları yap.

bravo kardeş oldu çok teşekkürler ama bunu kısa yol okları olmadan nasıl yaparız bunu çözen lazım şimdi bu şekilde pis duruyor

speedygs

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Başlat> çalıştır'dan
regedit
komutunu çalıştırıyoruz.

Burada;

burdaki olayları yap.

başka bir sorunum daha var 2 tane yeni klasör açalım örnek birini tutup öbürünü içine atamıyorum izin vermiyor bunu nasıl ayarlarım

speedygs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
XdN Tweaker programınla oluyo denedim o bozmuyo icon lu bolumunden blankı seççç

teşekkürler oda oldu diger sorunlarıma çare arıyorum şimdi masa üstüne örnek iki klasör açalım birini digerinin içine atmaya izin vermiyor birde silmeye kalktıgımda hemen silemiyorum biraz bekledikten sonra veya pc yi yeniden açınca silebiliyorum bunu nasıl halladerim

soulfear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba bugun windows 7 ile bir sorunum oluştu.Eski aktivasyonu silmek istedim,sildimde fakat hdd de yeni bir bölüm oluştu.Sistem ayrıldı(Z) bölüm olarak görünüyor fakat silemiyorum içide boş.Ne yapmam lazım bu bölümden kurtulmam için bir yardımcı olun arkadaşlar.
aynı problem bende de var. Aktivasyonu Windows 7 Loader By Orbit30 & Hazar v1.5 Release 3 ile yaptım

TugiForum

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Internet Explorer yerine başka bir tarayıcı kullanmanızı öneririz.
IE 8' in biraz daha gözden geçirmelere ihtiyacı var.

Rise kardeşim Malesef firefox felan kullandğmdada bu kesilme problemi devam ediyor. .

2zoetrb.jpg