Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

yuksek77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim eski bir usb modemim var (allied telesyn AT-AR210) win7 de bi türlü tanitamadım.rapitte çok işime yarıyor.hızlı bir şekilde bağlantımı kesip tekrar kurabiliyorum.bu modemi tanıtmanın bi yolu yokmu? uyumluluk modunda xp seçiyorum kuruyormuş gibi yapıyor ama bağlantı kısa yolunu masa üstüne atmıyor.win 7 tüm usb modemlerimi tanımıyor acaba?

varsay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim eski bir usb modemim var (allied telesyn AT-AR210) win7 de bi türlü tanitamadım.rapitte çok işime yarıyor.hızlı bir şekilde bağlantımı kesip tekrar kurabiliyorum.bu modemi tanıtmanın bi yolu yokmu? uyumluluk modunda xp seçiyorum kuruyormuş gibi yapıyor ama bağlantı kısa yolunu masa üstüne atmıyor.win 7 tüm usb modemlerimi tanımıyor acaba?

uyumluluk modu olmadan tanıtmayı dene yanlız benden tavsiye
modemin ethernet girişi varsa usb den bağlanmamaya çalış bende de asusun usb modemi vardı vista da win7 aynı problemi vermişti mavi ekrana kadar illa reset atmasını istiosan jdownloader kullanarak betik oluşturabilir daha kısa sürede modeme reset atabilirsin .Ayrıntılı konu biliyoran dememe gerek yok zaten

Tekrar bağlan kaydedici [JDownloader]

cevher21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sevgili arkadaşlar.
windows 7 kullanıyorum. internet kafem var. ekran kartım ati radeon x1050 işletim sistemini yüklerken sürücüsü otomatik yüklendi.
bazı oyunlarda 3d ve open gl hatası veriyor açamıyorum.
ekran kartını güncelliyorum. ati sitesinden indirdim kurdum hala aynı hata var.
sürücüyü kaldırmayı deniyorum kaldır dediğimde ekran kararıyor başka işlem yapamıyorum. bu sorunu nasıl giderebilirim. açılmayan oyunlar. counterstrike 1,3 open gl yok hatası
3d bir uçak oyunu 3d yok hatası
başka bir 3d oyununda aoyunun aşırı derece kasılması neredeyse oynanmayacak durumda.
Bilgisayr konfigrasyonu iyidir. kaldırmayacağı oyunlar değil normalde.
cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Arakadaşalar burası sorun çözüm başlığı değil mi? bakan yok galiba :)

seabiscuit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar windows 7 font klasöründe 10 adet font görüküyor bende. Yalnız bazı tasarım programlarını açtığımda font sekmesinde çok sayıda font görüyorum. Bu kadar fazla fontu programlarda görmek istemiyorum. Daha doğrusu kullanacağım fontu font yönetim programı ile yüklemek istiyorum. Bu sistemin içindeki diğer fontlar nerede ve nasıl silinir. Bu 10 adet olarak bahsettiğim fontlar herhalde sistemin kullandığı fontlar bunları silmemek gerekiyor zaten silinmiyorda. Ama diğer göremediğim fontlar nerede? Nasıl silinir?

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar windows 7 font klasöründe 10 adet font görüküyor bende. Yalnız bazı tasarım programlarını açtığımda font sekmesinde çok sayıda font görüyorum. Bu kadar fazla fontu programlarda görmek istemiyorum. Daha doğrusu kullanacağım fontu font yönetim programı ile yüklemek istiyorum. Bu sistemin içindeki diğer fontlar nerede ve nasıl silinir. Bu 10 adet olarak bahsettiğim fontlar herhalde sistemin kullandığı fontlar bunları silmemek gerekiyor zaten silinmiyorda. Ama diğer göremediğim fontlar nerede? Nasıl silinir?

Yazi Tipleri klasorunde sol'da kalan menu de Yazi Tipi Ayarlari var,
O nu tiklatin acilan pencerede;
Dil ayarlarina gore yazi tipi gizle secenegini bos birakin
bu ise yaramazsa Varsayilan yazi tipi ayarlarini geri yukle diyin.
Bu da ise yaramazsa sistemi stabil bir zamana geri alin cunki sistem ayar sorunu var bilgisayarinizda.

Resim:
33yglqv.png

:w00t:/|sDn|
/▌
/ \

seabiscuit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgilendirme için teşekkür ettim. Sorunum giderildi. Fakat şimdi sistemin kullanmadığı yada sistemin kullandığı fontları tutup gerisini nasıl kaldırabilirim. Sistemin kullandığı fontların listesi varmıdır?

dalgaland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhabalar, sisteme ikinci bir kullaniciyi administrator olarak ekledim.. fakat kullanim asamasinda acilan pencerelerin sag ust kosesinde bulunan x ( pencereyi kapatma ) butonu aktif olmuyor... ayrica taskbar uzerinde acilan pencere butonunun uzerine tikladigimda pencereyi acabiliyorum ama tekrar kucultemiyorum... herhangi bir ayari varmidir acaba ?

darbecix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
wpe-pro programını indiriyorum ama kendiliğinden siliniyor virüslü bir program bnde bunun farkındayım ama iyi huylu virüs bana zararı yok ama windows7 öle anlamıyor sanırım kendiliğinden siliniyor kis2010 u devre dışı bırakıorum ona rağmen siliniyor bnde onu anlamadım yardım edin lütfen :(

yuksek77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uyumluluk modu olmadan tanıtmayı dene yanlız benden tavsiye
modemin ethernet girişi varsa usb den bağlanmamaya çalış bende de asusun usb modemi vardı vista da win7 aynı problemi vermişti mavi ekrana kadar illa reset atmasını istiosan jdownloader kullanarak betik oluşturabilir daha kısa sürede modeme reset atabilirsin .Ayrıntılı konu biliyoran dememe gerek yok zaten

Tekrar bağlan kaydedici [JDownloader]

malesef olmuyor.anlaşılan win 7 ile usb modemler kullanılmayacak

5LK

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu konu nasıl veya niye sabitten kaldırıldı olmaz böyle şey yaa!

ertanx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Görev çubuğunda masaüstünü göster ikonu nereye kayboldu?

Dream Team

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar Ben Win 7 yi yeni yükledim Benim sistemde örnek resimler ve videolar görünmüyor.. fakat resim upload etmek istediğimde görünüyor?

nwvy97ew.png

96t35wee.png

5ug6jmtj.png

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar Vista da veya bazı resimlerde gördğümüz gibi W7 de üst araç çubuğu yokmu ?? bunun için bir gadget yada sidebar varmı elinizde...

MR_LONELY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm millet ben dün 7100 yükledim sonra bilgisayarın bütün driverlarını sorunsuz yükledim açtığım bütün oyunları çalıştı counter, gta, nba,fifa... ama hepsinin ekranın sağında ve solunda 2 parmak kalınlığında siyah yerler var yani ekran küçüldü oyun ayarlarından yapamadım bende ekran kartının driverinı sildim yeniden yukledim bu sefer hiç görmedi ekran cozunurlugu, aero ozelliği falan hepsi gitti yeni format atılmış bilgisayar gibi oldu bende denetim masası-sorun gidermeden ekran kartının driverlarını update yaptım ekran duzeldi ama oyunlar hala tam ekranda çalısmıyor sağında ve solunda 2 parmak genişiliğinde siyahlık war ne yapmam gerek acaba???????ekran kartı- ati mobility readon hd 3400 ekran kartı drivarı güncel

MR_LONELY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
söylemeyi unuttum birde sağ tıklayıp Catalyst Control Center e tıklayınca hiçbi tepki vermiyor

sarsarhos

Asistan
Reaksiyon puanı
6
öncelikle hayırlı cumalar.
benim bilgisayarımda c dizininde "menu_lst.bak" adında bir dosya var. içeriği de şöyle :

Kod:
timeout 0
default 0

title Win7
acpi
map --mem (hd0,0)/[COLOR="Blue"]vstaldr.img[/COLOR] (fd0)
map --hook
chainloader (fd0)+1
rootnoverify (fd0)

bana bu dosya hakkında bilgi verebilirmisiniz ? anladığım kadarıyla windowsun açılışında gelen menüyle ilgili. fakat asıl öğrenmek istediğim ise vstaldr.img kısmı.

çağlar522

Doçent
Reaksiyon puanı
5
slm millet ben dün 7100 yükledim sonra bilgisayarın bütün driverlarını sorunsuz yükledim açtığım bütün oyunları çalıştı counter, gta, nba,fifa... ama hepsinin ekranın sağında ve solunda 2 parmak kalınlığında siyah yerler var yani ekran küçüldü oyun ayarlarından yapamadım bende ekran kartının driverinı sildim yeniden yukledim bu sefer hiç görmedi ekran cozunurlugu, aero ozelliği falan hepsi gitti yeni format atılmış bilgisayar gibi oldu bende denetim masası-sorun gidermeden ekran kartının driverlarını update yaptım ekran duzeldi ama oyunlar hala tam ekranda çalısmıyor sağında ve solunda 2 parmak genişiliğinde siyahlık war ne yapmam gerek acaba???????ekran kartı- ati mobility readon hd 3400 ekran kartı drivarı güncel
masa üstüne boş bir yere sağ tıkla grafik seçeneklerinden pano sıgdırma tam ekran sınır yok yap.düzelebilir.

Arkadaşlar Vista da veya bazı resimlerde gördğümüz gibi W7 de üst araç çubuğu yokmu ?? bunun için bir gadget yada sidebar varmı elinizde...
rocketdoct diye bir proğram var işine yarayabilir.google den bulabilirsin.

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
öncelikle hayırlı cumalar.
benim bilgisayarımda c dizininde "menu_lst.bak" adında bir dosya var. içeriği de şöyle :

Kod:
timeout 0
default 0

title Win7
acpi
map --mem (hd0,0)/[COLOR="Blue"]vstaldr.img[/COLOR] (fd0)
map --hook
chainloader (fd0)+1
rootnoverify (fd0)

bana bu dosya hakkında bilgi verebilirmisiniz ? anladığım kadarıyla windowsun açılışında gelen menüyle ilgili. fakat asıl öğrenmek istediğim ise vstaldr.img kısmı.

arkadaşım kurarken dikkat ettiysen 100mb'lık bir partisyon oluşturuyor win7.
bunu linuxtaki grub olarak düşünebilirsin. vstaldr.img dosyası da ntldr ile aynı işlevi görüyor.

sarsarhos

Asistan
Reaksiyon puanı
6
teşekkürler ntldr diye eraştırınca buldum sonunda ne demek olduğunu :)

cevher21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1- Yuklenen surucu temel surucudur, mumkunse ureticinin verdigi suruculeri deneyin. ( Vista suruculeri calismakta )
2- DirectX 9.0c kurmaniz gerekiyor.

Tam surum DirectX 9
Web surum DirectX 9

:w00t:/|sDn|
/▌
/ \
Hocam ilgilendiğiniz için çok tşk ederim lakin temel sürücüyü kaldıramıyorum. güvenli kiptede denedim. kaldır dediğimdi monitör kararıyor. resetlemek zorunda kalıyorum. atinin sitesinden indirdim. kuruyorum (setup) şeklini kuruyor ama değişen bişey olmuyor. :(

tamas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Realtek ses kartımın driverını yuklememe ragmen seste cızırtı olusuyor.bir türlü çözüm bulamadım.

sarsarhos

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Realtek ses kartımın driverını yuklememe ragmen seste cızırtı olusuyor.bir türlü çözüm bulamadım.
bence sorun hoparlorün kendisinde. Driver yüzünden cızırtı olucanı sanmam. ya adam gibi hiç ses gelmez, ya da tam gelir.

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bende usb hdd'yi boot edemiyorum.win 7 ultimate tr var şu an.
nette denilen şeyleri yapıyorum.cmd felan filan ama format fs=ntfs olmuyor

emrahcoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba bugun windows 7 ile bir sorunum oluştu.Eski aktivasyonu silmek istedim,sildimde fakat hdd de yeni bir bölüm oluştu.Sistem ayrıldı(Z) bölüm olarak görünüyor fakat silemiyorum içide boş.Ne yapmam lazım bu bölümden kurtulmam için bir yardımcı olun arkadaşlar.

grup2008

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar. 2 gün önce windows 7 rtm 90 günlük deneme sürümünü yükledim. Dili ingilizce bunu nasıl türkçe yapabilirim yardımcı olursanız çok sewinirim.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba bugun windows 7 ile bir sorunum oluştu.Eski aktivasyonu silmek istedim,sildimde fakat hdd de yeni bir bölüm oluştu.Sistem ayrıldı(Z) bölüm olarak görünüyor fakat silemiyorum içide boş.Ne yapmam lazım bu bölümden kurtulmam için bir yardımcı olun arkadaşlar.

Arkadaşım o windowsa format atarken çıkan bolum.Ben Activasyonu tekrar yükleyince geçtiğini bliyorum...