Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ya arkadaşlar benim sistemde xp ve pardus yüklü.

Windows 7yide kursam uyumlu olur mu?
Yani başlangıç boot ekranında üçüde gözükür mü?
Yoksa win7 direk açılır mı?
Arkadaşım pardus ve xp ayrı sürücülere yüklü senden onun için sana 2 seçenek sunuyor.Sende 3 sürücü varsa w7 yi 3. sürüye kurabilirsin aynı şekilde gosterir seçenekleri.2 sürücü ayrılmışssa sende bir tanesini gozden çıkarmak zorundasın

axxeqr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar bende 5+1 ses sistemi var.Win 7 yi kurduktan sonra ses gelmiyodu driverını yükledim ses gelmeye başladı kolonlarda.Bu arada ses kartım SoundMAX Integrated Digital HD Audio.Şuan ses geliyo fakat sadece 2 tane kolondan geliyo.XP kullanırken soundmaxin bi tane programını kullanıyodum sağ altta mavi bi ikonu vardı programın.Şu an bu programı bulamadım.Sorunun ondan kaynaklandığını düşünüyorum.Bu programın adını bilen veya yardımcı olabilcek biri var mı?

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar bende 5+1 ses sistemi var.Win 7 yi kurduktan sonra ses gelmiyodu driverını yükledim ses gelmeye başladı kolonlarda.Bu arada ses kartım SoundMAX Integrated Digital HD Audio.Şuan ses geliyo fakat sadece 2 tane kolondan geliyo.XP kullanırken soundmaxin bi tane programını kullanıyodum sağ altta mavi bi ikonu vardı programın.Şu an bu programı bulamadım.Sorunun ondan kaynaklandığını düşünüyorum.Bu programın adını bilen veya yardımcı olabilcek biri var mı?

Aynı sorun tanıdğım birinde de oldu.Onunda sadece 2 hoparloru çalışıyordu.Win7 için Driver buldu normal kendi creative driveri ile olmuyordu.Ben bi sorarım ona.Size gerekli driveri veririm...

axxeqr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Aynı sorun tanıdğım birinde de oldu.Onunda sadece 2 hoparloru çalışıyordu.Win7 için Driver buldu normal kendi creative driveri ile olmuyordu.Ben bi sorarım ona.Size gerekli driveri veririm...

olursa süper olur teşekkürler

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşım ben sordum ondaki creatvinki sana uymaz ama o da ses kartının sitesinden indirdi.Mesela sizinkinin markası asusse onu kendi sitesinden Windows 7 driveri olarak indirin.Sürümleri hepsinde mevcuttur.Oda oyle yaptı.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ya arkadaşlar benim sistemde xp ve pardus yüklü.

Windows 7yide kursam uyumlu olur mu?
Yani başlangıç boot ekranında üçüde gözükür mü?
Yoksa win7 direk açılır mı?

VistaBoot aldi bir program vardi boot ayari yapiyordu isine yarayacaktir.

5.1 sistemler malesef hep sorunlu oluyor, su an Creative bu zorlugu biraz asmis olsada hala var.
Bu durumda yardimci ses uygulamasi ve windows ses yoneticisinde yapilacak bir kac degisiklikle biraz daha kaliteli dinleme imkani bulunmakta.
ayrica winamp icin dsp eklentileriyle 5.1 ses elde edebilme imkaniniz var.
Bu konuyu onceki mesajlarda yazmistim arastirirsan bulabilirsin.

Sivasspor ben tüm seçeneklere baktım nerdeyse ama yok malesef o başka kullanıcı kutucuğu kalkmadı.Acaba aklıma geldi ben torren indirici kullandım.Torren indiriciler pc yi paylaşıma açıyor.Bu sebebepten olabilir mi ? . Ancak torrent indiriciyi pcden kaldırdım.Kullandığım Vuze programıydı...

Bilgisayarinda,
asp.net veya SQL server kuruluysa bunlar yedek hesap acabiliyor,
Yada herhangi bir sunucu programi da yapabilir.
Aradim benzer sorunlar var ama detayli bilgi bulamadim.
yine bakacagim bulursam yazarim buraya.
Turkiyem v1 kurmani bende oneririm :D

:w00t:/|sDn|
/▌
/ \

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
İnternet bağlantısını kapattım denedim gene aynı..Dün 4.ye yazdırdım.gene aynısını yaptı.Bide şöle birşey var.Hdd bölümleme esnasında eğer arka planda DVD-RW çalışırken dönmeyi durdurursa bölümlemeden sonraki dosyaları kopyalama esnasında DVD okumuyor.Sus pus bekliyor.Ancak biraz hızlı olursam bölümleme işleminde DVD-RW kopyalıyor.Ancak bu seferde güncelleştirmeler yükleniyor yazan yerde takılıyor.Kafayı yedirtcek bu pc bana.Zaten son günlerde oyundayken PC birden kitlenip kalıyordu.Kasılmalar çok oluyordu.Donanımsal birşey dicem ama hiç hata filanda yok :cursing::cursing:
Hmm..Karışık bir durum

Aklıma şu an 2 şey geliyo
birincisi pc üzerinde herhangi bi parçaya overclock yaptın mı ?
ikincisi de bios'unun sorunlu olabileceği

sivaspor sen bios konusunda ne diyorsun ?
alakalı olabilir mi biosla ?

axxeqr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşım ben sordum ondaki creatvinki sana uymaz ama o da ses kartının sitesinden indirdi.Mesela sizinkinin markası asusse onu kendi sitesinden Windows 7 driveri olarak indirin.Sürümleri hepsinde mevcuttur.Oda oyle yaptı.

dediğinizi yaptım fakat olmadı:) cok teşekkürler genede.bu arada sivaspor bakıcam diğer sayfalarda teşekkürler

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İnternet bağlantısını kapattım denedim gene aynı..Dün 4.ye yazdırdım.gene aynısını yaptı.Bide şöle birşey var.Hdd bölümleme esnasında eğer arka planda DVD-RW çalışırken dönmeyi durdurursa bölümlemeden sonraki dosyaları kopyalama esnasında DVD okumuyor.Sus pus bekliyor.Ancak biraz hızlı olursam bölümleme işleminde DVD-RW kopyalıyor.Ancak bu seferde güncelleştirmeler yükleniyor yazan yerde takılıyor.Kafayı yedirtcek bu pc bana.Zaten son günlerde oyundayken PC birden kitlenip kalıyordu.Kasılmalar çok oluyordu.Donanımsal birşey dicem ama hiç hata filanda yok :cursing::cursing:
Olasi cozumler:

• Bellek test aracini calistirin ( kurulum araclarinda mevcut )
  • Kurulumu sifirdan yapin guncelleme yapmayin.
  • IDE ise bagli bulundugu kabloda baska bir optik surucu yahut harddisk varsa aradan cikarin. Sadece kurulum DVD'si bulunan optik surucu kalsin tek kablo uzerinde.
  • Kurulacak harddisk bolumunu silip kurulum esnasinda yeniden olusturun.
  • Harddisk'in saglam oldugundan emin olun ( Bad Sector sorunu )
  • Kurulum yapilacak harddisk'in birincil boot disk olmasini saglayin.
Simdilik bunlari onerebilirim.
Kolay gelsin,

/▌
/ \

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Olasi cozumler:

• Bellek test aracini calistirin ( kurulum araclarinda mevcut )
  • Kurulumu sifirdan yapin guncelleme yapmayin.
  • IDE ise bagli bulundugu kabloda baska bir optik surucu yahut harddisk varsa aradan cikarin. Sadece kurulum DVD'si bulunan optik surucu kalsin tek kablo uzerinde.
  • Kurulacak harddisk bolumunu silip kurulum esnasinda yeniden olusturun.
  • Harddisk'in saglam oldugundan emin olun ( Bad Sector sorunu )
  • Kurulum yapilacak harddisk'in birincil boot disk olmasini saglayin.
Simdilik bunlari onerebilirim.
Kolay gelsin,

/▌
/ \
Sivaspor hocam diğer mesajımda şöyle belirtmiştim ama ;
Hmm..Karışık bir durum

Aklıma şu an 2 şey geliyo
birincisi pc üzerinde herhangi bi parçaya overclock yaptın mı ?
ikincisi de bios'unun sorunlu olabileceği

sivaspor sen bios konusunda ne diyorsun ?
alakalı olabilir mi biosla ?

Siz bu konu hakkında ne dersiniz ?

USER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben windows 7 Bulid 7100 kullanıyorum fakat belirli aralıklarla makinem donuyor. fanlarımda herhangi bi sıkıntı yok cpu sıcaklığıda normal değerlerde.
yardımcı olabilirmisiniz tşk.

axxeqr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
sivaspor tekrar teşekkürler bunuda yaptım senin sayende:D valla benim windows 7 nin yapımının tamamı sana ait diyebilrim:D

ekopc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar ben windows 7 Bulid 7100 kullanıyorum fakat belirli aralıklarla makinem donuyor. fanlarımda herhangi bi sıkıntı yok cpu sıcaklığıda normal değerlerde.

win 7 7100 bazan donma yapıyor 7600 yükle sorun yok...........

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2

Bu sorun donanimsal,
Burada donanimsal sorun yasayan ve bunu anlatan hic kimse sormadan hangi donanima sahip oldugunu belirtmiyor.
Arkadaslar biz kullandiginiz urunun teknik servisi degiliz ki bilgisayariniz hakkinda herseyi bilelim, ozellikle bu tur sorunlarda donanim bilgilerinizi yazmazsaniz cozum uretmeye calismamiz da o kadar zorlasir.

Size de bir onceki arkadasa onerdiklerimi onerebilirim.

/▌
/ \

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Merhaba sivaspor
Ben Windows 7 32 bit kurdumda 64 bite geçmeye düşünüyorum nerden öğrenelibilirim, işlemcimin 64 bit uyumlu olduğunu ? Bir programı varmıdır ? Everest gösterirmi ?

dmc178

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
win 7 yükledim ses gelmiyor anakartım asus p5p800 se ses kartım onboard sonund max yardım

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Merhaba sivaspor
Ben Windows 7 32 bit kurdumda 64 bite geçmeye düşünüyorum nerden öğrenelibilirim, işlemcimin 64 bit uyumlu olduğunu ? Bir programı varmıdır ? Everest gösterirmi ?

CPU-Z ile ogrenebilirsin.

/▌
/ \

menes15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar windows 7 rc 7600 32 bit ini yeni kurdum.internet açılmıyo?

Ağ sorunun tanı yaptım (dns algılanamadı yazıyo)

lütfen yardım edin???

lütfen cevap yazın?

şimdiden tşkürler

cevher21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sevgili arkadaşlar.
windows 7 kullanıyorum. internet kafem var. ekran kartım ati radeon x1050 işletim sistemini yüklerken sürücüsü otomatik yüklendi.
bazı oyunlarda 3d ve open gl hatası veriyor açamıyorum.
ekran kartını güncelliyorum. ati sitesinden indirdim kurdum hala aynı hata var.
sürücüyü kaldırmayı deniyorum kaldır dediğimde ekran kararıyor başka işlem yapamıyorum. bu sorunu nasıl giderebilirim. açılmayan oyunlar. counterstrike 1,3 open gl yok hatası
3d bir uçak oyunu 3d yok hatası
başka bir 3d oyununda aoyunun aşırı derece kasılması neredeyse oynanmayacak durumda.
Bilgisayr konfigrasyonu iyidir. kaldırmayacağı oyunlar değil normalde.
cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
cevap yazacak olan yokmu lütfen yaaa

en sevdiğim forum cevap yazmıyolar yaaa
Ethernet driverini otomatik kurdumu kurmadıysa uyumlu bir driver yükleyin sonra deneyin ayrıca
DNS'yi manuel olarak girmeyi denediniz mi? open dns kullanırsanız pek çok faydasını da görürsünüz:yes:

menes15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dns yi nasi manuel olarak giricem (nerden)

OPEN DNS DE NE?

cevap yazdiğiniz için teş.kürler

sarsarhos

Asistan
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar windows 7 rc 7600 32 bit ini yeni kurdum.internet açılmıyo?

Ağ sorunun tanı yaptım (dns algılanamadı yazıyo)

lütfen yardım edin???

lütfen cevap yazın?

şimdiden tşkürler

aynı sorun bende de yaşanmıştı. dns server ile ilgili bi uyarı aldım ağ tanısı yapınca. ancak belli sitelere girebiliyodum. fakat nasıl düzelttiğimi ben de anlayamadım. :dil:

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Dns yi nasi manuel olarak giricem (nerden)

OPEN DNS DE NE?

cevap yazdiğiniz için teş.kürler
Ağ ve paylaşım merkezi>yerel ağ >özellikler>internet protokolü sürüm4 üzerine tıklayın açılan menüde dns otomatik al özelliği açıktır oradan manuel giriş yapabilirsiniz. Open DNS ye gelince (208.67.222.222) rakamlarını birincil dns adresine yazın işlem tamamdır.

Firstaid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun: Logitech R-10 Hoparlör, ses çıkmıyor.
Baştan 22 sondan 8 olmak üzere 30 sayfaya baktım :D(yaklaşık olarak) ama henüz bi çözüm bulamadım bi kaç tane vardı öneri ama çalışmadı onlar. Windows 7 yi kurarken bütün aygıtları tanıdı ama Hoparlörü tanıyamadı.
Sorun gidericiyi kullandım esd 1969 gibi bişey söyledi tam hatırlayamıyorum onun sürücüsünü bulamadım. (bi kaç siteden indirmeye çalıştım inmedi, üye oldum mail gelmedi falan)
Anakartın cd lerini bulup yüklemeyi denedim işletim sistemi desteklemiyo dedi xp modunda açtım yine aynı şey oldu. Dün akşamdan beri uğraşıyorum hala bi çözüm bulamadım lütfen yardım edin

varsay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
etherneti görmüyorsa bende aynı muhabbet olmuştu cd den kurdugum driver sildim yeniden baslattım düzelmişti.