Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

recepugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopum acer aspire 5720 xp den windows 7 ultimateye cektim ama bir türlü ethernet driverini güncelleyemedim yükledikten sonra düzdün yüklenemedi gibi bir hata veriyor ne yapmam gerekiyor

teşekkürler

kormikaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar msi ge60 2oe ye windows7 kuramıyorum. dvd yi takarak yüklemeye çalıştığımda da usb den yüklemeye çalıştığımda da tekrar tekrar bios ayarları geliyor karşıma ( boot tan ayarlaı değiştirdim orda bi sorun yok sanırsam :D)

YNaniSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar kullanıcı hesaplarından standart kullanıcı eklediğimde ya da konuk hesabini aktif yaptığımda bu hesaplarla oturum açmak istedğimde oturum açılıyor diyor ve acılmadan oturum kapatılıyor deyip kapatıyor oturumu. Admin. hesabı actıgımda ise bu şekilde olmuyor hesap açılıyor... Yardm lutfen acilll..

Windows 7 Home Basic İşletim Sistemi
Acer 4820TG Laptop

halitemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkeze sa ben bilgisayarımı windows 7 yaptım bilgisayarımda bir hata cıktı mavi ekran hatası kaç haftadır arıyorum ama bulamadım hatanın kodu şu Kod:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage
to your computer.

The problem seems to be caused by the following file:atikmdag.sys

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow
these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer
for any Windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware
or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart
your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then
select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x00000116 (0x85c64288, 0x8e029b28, 0x00000000, 0x00000002)

*** atikmdag.sys - Address 0x8e029b28 base at 0x8e007000 DateStamp 0x484f37e7

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=384068]halitemin[/MENTION] ati sürücülerini kaldır ve kartı sök başka kart yoksa onboard'dan tak

halitemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@halitemin ati sürücülerini kaldır ve kartı sök başka kart yoksa onboard'dan tak
1.ekran kartını sökemem
2.ATİ sürücümü güvenli moddan kaldırdıkdan sonra normal başlatıp son sürümümü yükliyicem
3.benim driver cd win xp ve win vista için 7 yi bulamıyorum söylesem modelini bulabilirmisiniz ?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
1.ekran kartını sökemem
2.ATİ sürücümü güvenli moddan kaldırdıkdan sonra normal başlatıp son sürümümü yükliyicem
3.benim driver cd win xp ve win vista için 7 yi bulamıyorum söylesem modelini bulabilirmisiniz ?
Sen xp için olanı indir uyumluluk modunda aç ben öyle yapıyorum

halitemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartının modelini söyle link verelim ya da alttaki linkten seçerek kendin indir.

http://support.amd.com/en-us/download
Ben denedim ama yapamadım sanırım ekran kartı ATI radeon x1200 series

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sen xp için olanı indir uyumluluk modunda aç ben öyle yapıyorum
1. xp için bi link verebilirmisin
2.uyumluluk modunu nasıl acabilirim
bilgisayarlardan cok anlamıyorumda

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Ben denedim ama yapamadım sanırım ekran kartı ATI radeon x1200 series

1. xp için bi link verebilirmisin
2.uyumluluk modunu nasıl acabilirim
bilgisayarlardan cok anlamıyorumda
Sağ tıkla setupa özellikler uyumluluk sekmesinden xp sp3' seç tamam'a tıkla aç sonra

yavuzismail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben win7 ultimate kullanıyorum. guest kullanıcı hesabı açtım. fakat orada D diskine erişilmesini engelleyemiyorum. yardımcı olur musunuz?

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar benim bir kaç aydır .NET framework sorunum var. Özellikle de programları yükleme de acayip sıkıntı çıkarıyor. Hiçbir program desteklediği .NET Framework sürümünü yükleyemiyor. Manuel olarak bende yükleyemiyorum, değişik değişik saçma hatalar alıyorum. Bilgisayarım .NET 3.5 SP1 zaten yüklüydü, internetteki önerilen bir çok şeyi yaptım ama nafile, tüm .NET framework u sildim, hem dosyalarını hem de reg kayıtlarını, bir de net sürümlerini kaldıran "dotnetfx_cleanup_tool.zip" ile de sildim, bana hep başarıyla silindi diyor ama yüklemeye çalıştığımda windows özelliklerinden NET 3.5 SP1 i aktif yapın diyor, onu yapmaya çalışıyorum hata veriyor. sfc /scannow yapınca .NET sürümleri yine geliyor NET.2.0 3.0 ve 3.5 (Windows/microsoft .net/framework klasöründen bakıyorum). Ama bir türlü setup ı çalıştıramıyorum. Örneğini verdiğim uygulama AutoCAD 2007, yüklemeye çalıştığımda .NET yüklenemedi diyor sonra da arka arkaya hatalar geliyor o yüklenemedi bu yüklenemedi diye. AutoCAD 2010 yükleniyor fakat özellikleri kullanmaya çalışırken kendini kapatıyor, veya hata veriyor. Yok mu bu .NET sürümlerini otomatik komple kaldırıp hepsini tekrar manuel olarak sisteme sormadan yükleyen bir paket. Çünkü ben NET 3.5 SP1 yüklemeye çalışırken o bana NET 3.5 SP1 i özelliklerden açın diyor :S açmaya çalışınca da hata veriyor. Format atmak istemiyorum, kaçtır format atıyoruz bıktım bu windows7 nin problemlerinden. Adam gibi bir çözümde bulamadım. Yardım eden arkadaşlara çok teşekkür ederim.

netfx_setupverifier_new.zip uygulamasıyla kontrol ediyorum ama o da görmüyor habire hata veriyor. hiçbir sürüm yüklü değil diyor ama aslında 2.0-3.0 ve 3.5SP1 sürümü yüklü olması gerekiyor. En azından sfc scan now kontrolden sonra sorunu düzelttim diyor dosyalarda geliyor. başka bilgisayarlarda bu netfx verifier çalışıyor herşey gayet düzgün diyor ama bu pc de bir gıcıklık var. Güya i7 2670qm olacak ama yok abi benim çift çekirdekli 2009 model laptobumdan yavaş yaw, hep bir bekleme takılma. PC yi uyutuyorum ekranı kapatıyorum bir süre sonra kendisi hazırda beklemeye alıyor. Tüm windows sürümlerinde böyle yapıyor, bu laptoptan da bıktım zaten. marka model ASUS N53SM

ramodak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar çok ama çok acil bir konu hakkında buraya yazıyorum çalıştığım işyerinde dell ınspıron model bir dizüstü var şirket bilgisayarı ve yaklaşık 20 gündür ben kullanıyorum pc yi ama 2 gün önce daha önce hiç karşılaşmadığım bir sorunla karşılaştım pc açtığımda adobe ,GeForce , Nero gibi programlar kendi kendine çalışmayı durduruyorlar ve WerFault.exe gibi uygulama hataları veriyor arka arkaya yaklaşık 4-5 hata veriyor mouse çalışıyor ama hiç bir işlem yapmıyor uygulama hatalarına tamam dedikten kısa bir süre sonra yine aynı hatalar geliyor kısacası pc nerdeyse hiç bir işlem yapmıyor ekran görüntüsü bile alamadım . İlkten programsal bir sorun olduğunu düşünüm zamanı geri aldım işe yaramadı başlangıç onarımı yaptım oda işe yaramadı güvenli mod ta virüs taraması yapıyım dedim güvenli mod da çalışmıyor en sonun da avire antivir rescue system ile cd taraması yaptm 5 tane vürüs buldu temizledi pc açtım her şey aynı aynı hatalar devam ediyor tekrar tarattım virüs gözükmüyor şirket pc si formatta atamıyorum bana acil çözüm (12-13 yıldır pc kullanıyorum çözüm bulamadım sorun daha önce hiç olmamıştı inşallah yardımınız dokunur benim için çok krıtik)

Reaksiyon puanı
2,146
[MENTION=411301]ramodak[/MENTION] sanırım senin format atman yasak o yüzden atmıyorsun, şirkete söyle o zaman bu çalışmıyor format attırın de. Yapılacakları yapmışsın artık.

ramodak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ah kardeşim güzel diyorsun da pc de anlamadığım bir şekilde bir şey oldu nasıl açııklayacağımı bilmiyorum nette de çok aradım bir çözüm bulamadım ama belki daha önce karşılaşanlar vardır pazartesiye kadar halletmem lazım bilgileri yedeklemeyi başardım tek avuntum o son çare format

merictasvur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PC Lenovo Z585

Arkadaşlar windows başlatılıyor yazısı var fakat pc açılmıyor.

Onarmayı denedim bi sonuç alamadım.

Sistem geri yükleme'yi seçtim herhangi birini seçince donuyor.

Güvenli modda başlatmaya çalışıyorum Windows/DRIVERS/amdkmpfd.sys 'de donuyor.

Ne yapmalıyım, format atmayı denemedim çünkü bi şekilde açıp dosyalarımı yedeklemem gerek bunun için de başka bir yol var mı?

Son olarak da fan'ın tıkanması vs gibi şeyler etkiler mi çünkü 2 senelik makina hiç temizletmedim son zamanlarda da fazla ısınmaya ve değişik ses çıkarmaya başlamıştı.

Teşekkürler şimdiden.

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
denetım masasından performans bılgılerı ve araclarına tıklayınca derecelendırme göstermıyor.... cozumunu bılen varsa yardım ederse sevınırım.

QgXPPG.png

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar bugün Win 7 Pro SP1 sürümünü kurdum ama sanırım kurulumda bir yerde hata yaptım. Sadece C: dizinini biçimlendirdim D: sürücüsüne birşey yapmadım aynen kaldı öyle. Ama şimdi D: sürücüsü yok sadece C: sürücüsü var gözüküyor. D: sürücüsü isimsiz şekilde kalmış öylece. Bu sorunu nasıl çözebilirim, tekrar format atmak istemiyorum, bana sadece C: sürücüsüde yeter ama ileride bir sıkıntı yaşamamak için öğrenmek istedim :)

15p4j1t.jpg

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Arkadaşlar bugün Win 7 Pro SP1 sürümünü kurdum ama sanırım kurulumda bir yerde hata yaptım. Sadece C: dizinini biçimlendirdim D: sürücüsüne birşey yapmadım aynen kaldı öyle. Ama şimdi D: sürücüsü yok sadece C: sürücüsü var gözüküyor. D: sürücüsü isimsiz şekilde kalmış öylece. Bu sorunu nasıl çözebilirim, tekrar format atmak istemiyorum, bana sadece C: sürücüsüde yeter ama ileride bir sıkıntı yaşamamak için öğrenmek istedim :)

D sürücüsü önemli değilse silip tekrar oluşturun ve biçimlendirin.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6

Cevabın için teşekkürler ama çözdüm :)

O diskin üzerine gelip sağ tıklayıp > Sürücü harfi ve Yolu değiştir > Ekle > Sağ Menüden istediği harfi atayınca Disk göründü.

İyi forumlar.

Cevabın için teşekkürler ama çözdüm :)

O diskin üzerine gelip sağ tıklayıp > Sürücü harfi ve Yolu değiştir > Ekle > Sağ Menüden istediği harfi atayınca Disk göründü.

İyi forumlar.

DarKFearleSS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S.a arkadaşlar. Ben windows 7 Starter kullanıyorum. Performans seçenekleri kısmından (Görsel Efektler) en yüksek performans için ayarla seçeneğini seçtim. Şimdi Görsel stil kullan seçeneğini aktif edemiyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum.(Yeniyim forumda.)

hhikmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 kullanıyorum. En son format atıldıktan sonra ekran kartını güncellememişim ve bugün oyun yüklerken bir sorunla karşılaştım. Önce çözünürlük ayarlarından 'Bu monitörün görüntüleyemeyeceği modları sakla' kutucuğunu kaldırdım ve çözünürlüğü yükselttim fakat ekran kaldıramadı ve 'kriter dışı' hatası verdi. Daha sonra güvenli modda yeniden açtım ama ekran yenileme hızın kısmında 'varsayılan donanım ayarlarını kullan' dan başka bir seçenek yok. Napmalıyım?

ProGamer54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben interneti modemi bağlayarak kullanıyordum modemin yerini değiştirdim bilgisayarda interneti kablosuz olarak kullanamıyorum lütfen yardım edin

KaF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evdeki bilgisayarda windows 7 home premium var. Uzun süredir bilgisayarı kilitleyemiyorum. Başlattan kilitle desem de olmuyor. windows+l kısayolu da çalışmıyor. Bu konuda ne yapmam gerekir?

FthPls

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evdeki bilgisayarda windows 7 home premium var. Uzun süredir bilgisayarı kilitleyemiyorum. Başlattan kilitle desem de olmuyor. windows+l kısayolu da çalışmıyor. Bu konuda ne yapmam gerekir?

Format en temiz cozum bence

34ahmet61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bilgisayarıma yeni windows 7 yükledim update yaparken bu hatayı aldım çözümünü söylermisiniz?