Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar yaklaşık olarak 6 7 aydır windows 7 kullanıyorum bi türlü şu Aero Peek Önizleme Sorununu çözemedim :( neden kaynaklanıyor niye böyle oluyor bir türlü çözemedim sorunu görsel olarak görmek isteyen arkadaşlara link veriyorum konu açmıştım ama tam çözüme kavuşmadı..

http://forum.shiftdelete.net/windows-7/188889-aero-peek-onizleme-sorunu.html

çözüm yolunu bilen varsa nolur yazsın :turned:

Sistem bilgilerim bunlar ekran kartı driverde son güncellemesi yapılı şekilde kurulu..

2lm173r.png

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Windows 7 SP1 çıktı uptadeden orjinal olanlar indirebiliyor peki crackli olanlar nasıl yapacak bilgisi olan var mı acaba.
(Lütfen git orjinal al veya Linux kullan demeyin bunları bende biliyorum)

soner23

Profesör
Reaksiyon puanı
62

utku8893

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Chromeda tüm sekmeleri göstermesi için sona yazılan komut
enable-aero-peek-tabs
format atmadan önce yazdık oldu hatta yine burdan yardım almıştım
şimdi aynı işlemi yaptığımda olmuyor buna sebep olan nedir acaba:confused1:

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar yaklaşık olarak 6 7 aydır windows 7 kullanıyorum bi türlü şu Aero Peek Önizleme Sorununu çözemedim :( neden kaynaklanıyor niye böyle oluyor bir türlü çözemedim sorunu görsel olarak görmek isteyen arkadaşlara link veriyorum konu açmıştım ama tam çözüme kavuşmadı..

http://forum.shiftdelete.net/windows-7/188889-aero-peek-onizleme-sorunu.html

çözüm yolunu bilen varsa nolur yazsın :turned:

Sistem bilgilerim bunlar ekran kartı driverde son güncellemesi yapılı şekilde kurulu..

2lm173r.png
sorunu bilen yok mu arkadaşlar? :(

mrt54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
220 sayfayı tektek gezmeye başladım sorunumla alakalı ve birçok önemli bilgi edindim kendi sorunumu da yazayım.

2 ay önce xp den Win7 ye geçtim. win7 normal açıldığında sorunsuz kullanıyorum. ama pc yi ilk açmaya çalıştığımda siyah ekran oluyor ve kalıyor açılmıyor. -güvenli mod -windowsu normal başlat çıkıyor. açılana kadar sürekli reset atıyorum . windows7 genelde sorunsuz kullanırken arada mavi ekran res sorunu oluyor. bu ilk başta açılamama sorununun çözümünü bilenler paylaşırsanız çok sevinirim.

gonge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar selam öncelikle yaklaşık 1 haftadır bilgisayarım bazen 40 dk da bir bazen bir saatte bir kendine reset atıyor bazende 3-4 saat sorunsuz çalışıyor bu olayın yazılımdan kaynaklı oldunu düşünerek format attım ve format attıığım gün sorunsuz çalıştı fakat sonrasında tekrar devam etti bu hata fazla ısınmadan mı diye fanları bile temizledim fayda etmedi ...
restart yaptıktan sonra şu bildirim çıkıyor windows önemli bir kapatmadan kurtarıldı diyor ve olay ayrıntıları kısmındada aşağıdakiler
LÜTFEN bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlar varsa fikirlerinizi bekliyorum
şimdiden teşekkürler...

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: 1000008e
BCP1: C0000005
BCP2: 82C779E1
BCP3: A08EB8F0
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
C:\Windows\Minidump\022711-13915-01.dmp
C:\Users\engin deniz\AppData\Local\Temp\WER-32448-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x041f

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ürün anahtarı yazan yer kayboldu
http://forum.donanimhaber.com/m_47365767/tm.htm#dün SP1 yükledim yani
güncelleme ile birlikte geldi.
daha sonra bu ürün orijinal değil yazısı sağ
alt köeşede belirdi. forumlarad
gezerken bişeyler yaptım 30 günlük deneme sürümü oldu drken başka bişeyler daha
yaptım ama şimdi ne yaptım bilmiyorum sanırımbir dosyayı sildim.
şimdi ise
resimde görüldüğü gibi ürün anatarı ile ilgili bölüm ortalarda yok.

nasıl düzeltebilirm acaba

33D98DF99FB046DAACD6671D5E03C4A1.jpg

Reaksiyon puanı
2,146
@engin_er
Removewat adlı crack'ı kullandın sanırım. O programı tekrar açıp restore wat dersen geri gelir.
Ama gitmesi önemli değil o program da crack'ı o şekilde yapıyor bi sorun çıkarmaz.

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar ne olduğunu çözemedim ama bugün bilgisayarıma bi haller oldu hangi klasörü seçersem seçeyim sürekli yeni pencerede açıyor. İnternette biraz araştırdım ama değişen birşey yok ComboFix uyguladım, Klasör seçeneklerine baktım ama nafile ESS 4 ile tarattım 1-2 virus temizledi ama sorun hala devam ediyor yardımlarınızı bekliyorum.

Reaksiyon puanı
66
Arkadaşlar ne olduğunu çözemedim ama bugün bilgisayarıma bi haller oldu hangi klasörü seçersem seçeyim sürekli yeni pencerede açıyor. İnternette biraz araştırdım ama değişen birşey yok ComboFix uyguladım, Klasör seçeneklerine baktım ama nafile ESS 4 ile tarattım 1-2 virus temizledi ama sorun hala devam ediyor yardımlarınızı bekliyorum.

Bana bulaşanın aynısı bulaşmamıştır inşallah:)

1-Önecelikle -bilgisayarıma sağ tuş tıkla, yönete gel. açılan pencereden disk yöneticisine gel. orada bu bölümlerin üzerine geldiğinde, raw yazıyorsa, format atmaktan başka çaren yok.

2
- Düzenle>Klasör seçenekleri>Tüm klasörleri aynı pencerede aç. Bunu dene eğer olmadıysa;

3- başlat>çalıştır>regedit>HKEY_CLASSES_ROOT\ Directory\ shell>buraya gel, şimdi sağ taraftaki Default değeri "none" değilse "none" yap.
aynı işlemi
HKEY_CLASSES_ROOT\ Drive\ shell
için de yap.

Ayrıca;
HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell
'e gel,sağ taraftaki default değeri "open" değilse "open" yap.

3-Eğer işe yaramadıysa formatan başka yolun yok.:)

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Bana bulaşanın aynısı bulaşmamıştır inşallah:)

1-Önecelikle -bilgisayarıma sağ tuş tıkla, yönete gel. açılan pencereden disk yöneticisine gel. orada bu bölümlerin üzerine geldiğinde, raw yazıyorsa, format atmaktan başka çaren yok.

2
- Düzenle>Klasör seçenekleri>Tüm klasörleri aynı pencerede aç. Bunu dene eğer olmadıysa;

3- başlat>çalıştır>regedit>HKEY_CLASSES_ROOT\ Directory\ shell>buraya gel, şimdi sağ taraftaki Default değeri "none" değilse "none" yap.
aynı işlemi
HKEY_CLASSES_ROOT\ Drive\ shell
için de yap.

Ayrıca;
HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell
'e gel,sağ taraftaki default değeri "open" değilse "open" yap.

3-Eğer işe yaramadıysa formatan başka yolun yok.:)

Yazdıklarını uyguladım 1.deki bahsedilen problem yok o nedenle regeditle uğraştım ama yine düzelmedi.
Yardımın için Teşekkürler.

EDİT: Sorunun çözümünü yabancı bir sitede buldum herkese faydası olur umarım :)

http://www.davidmoore.info/2009/08/...anagement-studio-ie-and-team-explorer-errors/

deamiel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
system32 klasörüne kopyaladığım klasörü windows gezgini ve yönetici olarak şalıştrdığım cmd de göremiyorum. fakat bu klasörü ve içeriğini 7zip veya freecommander adlı program ile görebiliyorum yani oraya kopyalanmış. fakat cmd ile açıp içerisindeki birşeyi çalıştırmam gerekiyor birtürlü başaramadım. nasıl halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim. tşkler... win7 ultimate kullanıyorum

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
system32 klasörüne kopyaladığım klasörü windows gezgini ve yönetici olarak şalıştrdığım cmd de göremiyorum. fakat bu klasörü ve içeriğini 7zip veya freecommander adlı program ile görebiliyorum yani oraya kopyalanmış. fakat cmd ile açıp içerisindeki birşeyi çalıştırmam gerekiyor birtürlü başaramadım. nasıl halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim. tşkler... win7 ultimate kullanıyorum

kopyaladığın şey gizli dosya olabilir mi? winrar 7zip vs gibi programlar gizli dosyaları direk görür zaten ama explorer ile direk göremezsin gizli dosyaları açman lazım :)
komut satırı için birşey diyemeyeceğim çünkü cmdden gizli dosya açmayı denemedim hiç :)

k3kin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
7255.png

bu hatayı alıyorum araştırdım biraz vcredist ile düzeldiği söyleniyor ama düzeltemedim.

win 7 x64
net framework 4
microsoft visual c++ 2008 ve 2010 x64 var sistemimde

herhangi bi setupda bu sorunu vermiyor sadece google chrome un 12.xxx sürümünün setup ında bu hatayı alıyorum. önceden hiç bi sorun olmadan indirip yükleyebiliyordum ve hata vermiyordu. durup dururken böyle bir hata oluştu. çözemediğim içinde kafayı sıyırmak üzereyim :S lütfen bir bilen yardımcı olabilirmi? :crying:

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 17:46 ----------

resmen çözümü bilen yok şaştım kaldım yaw :S

olay bu

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
elimde win7 ultimate orjinal ürün anahtarı var. acaba bu key home premiumda çalışır mı?

perfect_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar windows 7 office 2010 kullanıyorum office dosyalarından ayni anda 15 den fazlası acılmıyor bu konuda yardım edebilirmisiniz.

ayrıca bütün office dosyalarını secip sag tıkladıgımda ac komutu gelmiyor

cagatay.vural

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla usta win7 x64 Office 2010 da üşenmedim denedim ama açılıyor bende. 21 tane açtı..

ayrıca çoklu secip aç deyincede açılıyor..

perfect_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar windows 7 office 2010 kullanıyorum office dosyalarından ayni anda 15 den fazlası acılmıyor bu konuda yardım edebilirmisiniz.

win7 32 bitte bu duurmu nasıl düzeltecegiz helppp

Reaksiyon puanı
2,146

Belki biraz geç oldu ama nette dolaşırken bunun çözümüne rastladım.

http://www.sordum.com/?p=7574

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bu akşam İnternet Explorer kendi kendine açılmaya başlayınca trojan olduğundan şüphelenip Trojan Remover programını indirip kurdum. Tarattıktan sonra 1 adet buldu ve sildi sorun kalmadı. Ancak sidebar aşağıdaki resimdeki gibi bi hale geldi ve bir türlü düzeltemedim. Bi fikir verebilecek olan var mı?

Şimdi fark ettim yeni bi araç da eklemiyor. "Yükle" diyorum ama sonuç yok.

b6x7ra.jpg

Reaksiyon puanı
2,146
Bu akşam İnternet Explorer kendi kendine açılmaya başlayınca trojan olduğundan şüphelenip Trojan Remover programını indirip kurdum. Tarattıktan sonra 1 adet buldu ve sildi sorun kalmadı. Ancak sidebar aşağıdaki resimdeki gibi bi hale geldi ve bir türlü düzeltemedim. Bi fikir verebilecek olan var mı?

Şimdi fark ettim yeni bi araç da eklemiyor. "Yükle" diyorum ama sonuç yok.

b6x7ra.jpg

Yanlış hatırlamıyorsam aynı sorunu olan başka biri bunu program files içindeki windows sidebar klasörünü başkasından kopyalayarak çözmüştü.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Sistem Geri Yükleme yaparak çözdüm ben de mecbur :)

hekko43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle merhaba...win7 home premium orijinal kullanıyorum. ortada hiçbir şey yokken temalar çalışmamaya başladı. arkaplan resmi de kullanamıyorum. sadece düz renkleri kullanabiliyorum. başka bir hesap açtım onda hiçbir problem yok fakat ben yönetici hesabını kullanmaya devam etmek istiyorum. yardım edebilir misiniz acaba?