Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

SERKANCANDAN

Asistan
Reaksiyon puanı
4
64 Bit işlemciye sahip bir notebook'a 32 bit Win 7 kurmanın faydası yada zararı nelerdir?

64 bit Win 7'nin 32 Bit'e göre avantajı ve dezavantajları nelerdir?

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşlar ben vista da iken media player olarak bsplayer ı codec olarak ta k-lite codec pack ı kullanıyordum. ve videoların thumbnailleri(yani küçük önizlemeleri) gözüküyordu. fakat windows 7 ye geçince şu anda bazı video formatların önizlemeri gözüküyor bazılarının sadece bsplayer logosu gözüküyor. bu sorunu nasıl çözebilirim?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
merhaba arkadaşlar ben vista da iken media player olarak bsplayer ı codec olarak ta k-lite codec pack ı kullanıyordum. ve videoların thumbnailleri(yani küçük önizlemeleri) gözüküyordu. fakat windows 7 ye geçince şu anda bazı video formatların önizlemeri gözüküyor bazılarının sadece bsplayer logosu gözüküyor. bu sorunu nasıl çözebilirim?
BSPlayer adlı oynayıcıyı hiç bir zaman beğenmedim ve tavsiye de etmedim.

Window 7 ile tam uyumlu ve sorunsuz kodek paketleri ile oynatıcılardan tavsiyelerimiz :

>>Kodek Paketleri :

mpc_logo.png
main_logo.jpg

1-KLite Full Paket
2-Cole2k Media - Codec Pack

>>Media Oynatıcılar :

SPlayer.png
424501.png

1-SPlayer
2-KMPlayer

trgt53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TRGT53 problemi: Yeni bir notebook aldım. üzerinde bulunan w7 starter belli bir süre için mi kullanılıyor (starter olduğundan). Yoksa daimi olarak kullanılabilir mi?

---------- saat 08:57 eklendi ---------- önceki mesaj saat 08:51 eklenmişti ----------

TRGT53 problemi: Yeni bir notebook aldım. üzerinde bulunan w7 starter belli bir süre için mi kullanılıyor (starter olduğundan). Yoksa daimi olarak kullanılabilir mi?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Makinanın altında resimdeki gibi bir şey görüyorsan daimi lisansın var demektir;
Windows 7 Starter diye başlaması gerekiyor, sol altında 5x5 = 25 haneli ürün anahtarı olan bir hologram varsa lisansın var demektir.

2760656666_e7f1b17246.jpg

Dream Team

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bu hatayı nasıl çözebilirim şimdiden teşekkür ederim..

m4nu9nyk.png

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Herhangi bir codec paketi yüklediniz mi? yüklemediyseniz yükleyip tekrar çalıştırmayı deneyin. Rise'nin yukarıda verdiği paketleri tavsiye ederim.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Dün akşam deneme amacıyla geçtim Win7'ye geçmemle sorunların baslaması bir oldu.

Örnegin bir youtube veya farklı bir siteden video açtığımda tam dolmadan göstermiyor bişey indireceğim zaman download linkine tıklıyorum inene kadar (5 dk - 10 dk - 1 saat) hiç bişey çıkmıyor indikten sonra gösteriyor , oyun kurduğum zamanda %1'de duruyor tamamen kurana kadar ilerlemiyor.

Son iki sorun neysede video işi canımı sıkıyor bilen varsa yardım etsin , helppp !

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kısaca sistemden ve kurduğunuz Windows 7 DVD hash değerlerinden bahsedebilir miyiz ?

Sistem özellikleri, antivirüs, kodek gibi basit bir özet olursa daha kolay sonuca gidebiliriz..

Kurulum yaptığınız ISO dosyası sağlam mıdır ?

3589pqr.jpg

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar ben daha öncedende sorunumu yazmıştım bilgisayarım normal bir şekilde kapanmayıp kapanma aşamasının sonuna geldiği anda güç kesilmesi gerikirken yeniden başlıyordu. Sorunuma hala çözüm bulamadım ama dün sorunu çözmen için kasamdaki donanımları biraz kurcaladım ve sorunun kart okuyucuda olduğunu saptadım (kart okuyucu sorunsuz olarak çalışıyor sadece bilgisayar kapanırken problem yaşıyorum). Kart okuyucu xp de böyle bir sorun yaratmamıştı sorunu nasıl çözebilirim ? Sorun Driver ile ilgili olabilirmi ? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden Teşekkür ederim.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Kısaca sistemden ve kurduğunuz Windows 7 DVD hash değerlerinden bahsedebilir miyiz ?

Sistem özellikleri, antivirüs, kodek gibi basit bir özet olursa daha kolay sonuca gidebiliriz..

3589pqr.jpg
Bugün kendi kendine düzeldi :mellow: , Teşekkürler yinede Rise :)

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar ben daha öncedende sorunumu yazmıştım bilgisayarım normal bir şekilde kapanmayıp kapanma aşamasının sonuna geldiği anda güç kesilmesi gerikirken yeniden başlıyordu. Sorunuma hala çözüm bulamadım ama dün sorunu çözmen için kasamdaki donanımları biraz kurcaladım ve sorunun kart okuyucuda olduğunu saptadım (kart okuyucu sorunsuz olarak çalışıyor sadece bilgisayar kapanırken problem yaşıyorum). Kart okuyucu xp de böyle bir sorun yaratmamıştı sorunu nasıl çözebilirim ? Sorun Driver ile ilgili olabilirmi ? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden Teşekkür ederim.

Büyük ihtimal sürücü sorunudur,aygıtlardan update üzerinden güncelleme yapmayı deneyiniz ayrıca kart okuyucunun üretici sitesini ziyaret edip windows 7 uyumlu sürücü olup olmadığını da kontrolda fayda var,win7 sürücüsü yoksa vista sürücüsünü uyumluluk modunda yüklemek sorunu çözebilir.Kolay gelsin.

decibel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla dün geçtim WİN7 ye süper hiç sorunum yok harika olmuş.
Vista gibi hayal kırıklığı değil:clap:

adoen

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Büyük ihtimal sürücü sorunudur,aygıtlardan update üzerinden güncelleme yapmayı deneyiniz ayrıca kart okuyucunun üretici sitesini ziyaret edip windows 7 uyumlu sürücü olup olmadığını da kontrolda fayda var,win7 sürücüsü yoksa vista sürücüsünü uyumluluk modunda yüklemek sorunu çözebilir.Kolay gelsin.

Teşekkürler.

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119

3589pqr.jpg
Sorun yine devam ediyor :glare: Isoda sorun yok bi çok bilgisayara kurdum hiç böyle bi r sorun cıkmadı.

Kis 2010 kullanıyorum.

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Sorun yine devam ediyor :glare: Isoda sorun yok bi çok bilgisayara kurdum hiç böyle bi r sorun cıkmadı.

Kis 2010 kullanıyorum.

klite codec kurulu değilse kurup (resimdeki) arabellek bölümünü 5 sn olarak işaretlermisiniz? Sorunu çözeceğini düşünüyorum.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Hocam ben bu işi çözemedim , şimdi tekrar normale dönmüş :mellow:

Yinede dediklerini yapıcam ,teşekkürler.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Hocam ben bu işi çözemedim , şimdi tekrar normale dönmüş :mellow:

Yinede dediklerini yapıcam ,teşekkürler.
Rica ederiz..
Özellikle PureCodec harika bir paket olmuş, benim çok hoşuma gitti :)
Tek başına bir bilgisayardaki bütün medya işini üstlenebilir.

2zg8b5h.jpg

20u3kn6.jpg

baracuda90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam windows 7 ye yeni geçtim ancak bi sürü sorun da peşinden geldi.zipli dosyaların bazılarını açamıyorum dosyalarda bi sorun yok vistada açıyordu.örneğin zipli bi oyundaki 20 dosyadan 2-3 ünde hata veriyor bozuk dosya diyor ancak vistada o dosyaları açıyordu.sorunun çözümünü bilen varsa yardım ederse sevinirim...

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5
selam windows 7 ye yeni geçtim ancak bi sürü sorun da peşinden geldi.zipli dosyaların bazılarını açamıyorum dosyalarda bi sorun yok vistada açıyordu.örneğin zipli bi oyundaki 20 dosyadan 2-3 ünde hata veriyor bozuk dosya diyor ancak vistada o dosyaları açıyordu.sorunun çözümünü bilen varsa yardım ederse sevinirim...

Muhtemelen 7-zip kullanıyorsun onu sil winrar yükle herşey eskisi gibi düzelir.

baracuda90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen 7-zip kullanıyorsun onu sil winrar yükle herşey eskisi gibi düzelir.

malesef aynı hatalar winrar ile de çıkıyor.kesinlikle dosyalarda bir sorun yok ama nasıl iştir anlamadım...ayrıca diğer bi sorunum cs 1.6 ve source kurarken bazı dosyaları yükleyemiyor mesela aynı türden bir çok resim dosyasını yüklerken bi tanesinde hata veriyor.bu oyunları vistada oynayabiliyordum. tekrar vistaya dönmek istemiyorum 7nin performansından gayet memnunum ama bu 2 sorun canımı sıkıyor özellikle ilki...

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
malesef aynı hatalar winrar ile de çıkıyor.kesinlikle dosyalarda bir sorun yok ama nasıl iştir anlamadım... tekrar vistaya dönmek istemiyorum 7nin performansından gayet memnunum ama bu 2 sorun canımı sıkıyor özellikle ilki...

Bütünleşmede bütün işaretler tamam mı?

baracuda90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütünleşmede bütün işaretler tamam mı?

değildi ancak işaretlememe rağmen sonuç değişmedi rar sorunu dışında cs 1.6 ve source daki yukarıda belirttiğim hata da çok ilginç anlaşılan vistaya tekrar dönmem gerekecek yardımlarınız için çok teşekkürler...

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
değildi ancak işaretlememe rağmen sonuç değişmedi rar sorunu dışında cs 1.6 ve source daki yukarıda belirttiğim hata da çok ilginç anlaşılan vistaya tekrar dönmem gerekecek yardımlarınız için çok teşekkürler...

Windows 7'nin zipli dosyaların bazılarını açmamakla ilgili bir sorun oluşturması mümkün görünmüyor,hele bazılarını açıp diğerlerinde sorun çıkarması kurulan sıkıştırma programıyla alakalı olduğunu veya açılmayan dosyaların bozulduğu düşüncesini akıla getiriyor.( bu arada kurduğunuz win7'nin orjinal oynanmamış olduğundan eminsiniz değil mi?)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Win7 kullanıyorum.Bilgisayarı açtığımda bazen görev çubuğu şu şekilde açılıyor.Bu hangi mod bilemiyorum.Yani gri oluyor bütün menüler.

30k6is7.jpg

Tekrar başlatınca düzeliyordu.Ama bugün pc yi açtığımda C:disk tutarlılık sorunu ya da denetlemesi gibi bir uyarı yaptı.Gözden geçirmeyi iptal etmeyin dedi.

NTFS dosyasıyla ilgili de (yanılmıyorsam NTFS) bir şeyler diyordu.Bu işlerden pek anlamam.O yüzden böyle yarım yamalak bir sorun tarifi oldu.

Teşhis ve tedavisi var mıdır?