Windows 7 Oturum Açma Ekranını Programsız Değiştir

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar anlatacağım teknik ile Windows 7 nin logon ekranını yani oturum açma ekranını PROGRAMSIZ değiştirebileceğiz...

Bunun için öncelikle kullanacağımız resmi seçeceğiz ve bu resim JPG ve boyutu 256 kb tan düşük olacak...

Bunlar hazır ise Windows un kurulu olduğu sürücüye (Muhtemelen C dir) geliyor Windows/System32/oobe/info/backgrounds klasörüne geliyoruz...

eğer oobe klasörü içinde info klasörü yoksa yeni klasör deyip info adını veriyoruz ve onun içinde tekrar yeni klasör diyerek backgrounds klasörü açıyoruz...

Ve oturum açma ekranı olarak kullanmak istediğimiz resmimizi bu backgrounds dosyasının içine atıyoruz...

Resmimizin adını backgroundDefault olarak değiştiriyoruz... D büyük olacak

Klasörlerle işimiz bitti :yes:

Şimdi Başlat a gelip regedit yazıyoruz ve kayıt defterini açıyoruz...

Sırayla
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background

anahtarlarını açıyoruz...

Enable_Custom_Login_Backgrounds_in_.png

Burada OEMBackground un değerini 1 yapıyoruz

Eğer açtığınız yerde OEMBackground anahtarı yoksa sağ tıklayıp New DWORD value diyerek yeni anahtar açıyoruz...

Bu anahtarın ismini OEMBackground olarak değiştiriyoruz ve üzerine çift tıklayarak değerini 1 yapıyoruz kayıt defterinden çıkabiliriz...

İşimzi bitti şimdi başlat a gelip bilgisayarı yeniden başlatabilir ya da kullanıcı değiştir diyerek yeni oturum açma ekranımızı görebiliriz... :thumbup1:

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Windows/System32/oobe/info/backgrounds klasörüne geliyoruz...
diyorsunu da

bende
Windows/System32/oobe/ buraya kadar var ondan sonrası yok oobe klasörü içinde bacgrond diye bir resim ve bir kaç dosya mevcut diğer klasörler yok yani bacgrouns kalasörü yok

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Windows/System32/oobe/info/backgrounds klasörüne geliyoruz...
diyorsunu da

bende
Windows/System32/oobe/ buraya kadar var ondan sonrası yok oobe klasörü içinde bacgrond diye bir resim ve bir kaç dosya mevcut diğer klasörler yok yani bacgrouns kalasörü yok

eğer oobe klasörü içinde info klasörü yoksa yeni klasör deyip info adını veriyoruz ve onun içinde tekrar yeni klasör diyerek backgrounds klasörü açıyoruz...

Ve oturum açma ekranı olarak kullanmak istediğimiz resmimizi bu backgrounds dosyasının içine atıyoruz...

Gördüğün gibi arkadaş belirtmiş zaten....

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Mükemmelsin vallaha. :) Programlarla uğraşmaktan nefret ediyordum. Bu işime yaradı. :) Şimdi simsiyah ve çok güzel, dümdüz siyah bir giriş ekranım var. :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338

tenedos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende de kayıt defterinde sorun çıktı yaaaa :( Logon UI den sonra ki Background klasörü gözükmüyor. bendekinde Logon UI
72d36bdd.....
BotAnimation
SessionData .... isimli 3 klasör var şimdi napmam lazım yeni bir isinle bacgrouns isimli klasör açimmi..? ( sistem : vista )

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bu Windwos 7 için olan bir şey windows 7 ile birlikte geldi...
Amacı da bilgisayar üretici firmaların kendi açılış sayfalarını bilgisayarlarına yükeleybilmeleri için...
Yani Asus marka bir laptop aldığında bilgisayarın açılış sayfasında ASUS karşılama ekranı gelecek... Vistada böyle bir şey programlarla yapılıyor olabilir...

batucan72

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sevgili @ELBruz46,

Bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

Yeri olmadığını bildiğim halde bir şey sormak istiyorum:

Win 7 de Bilgisayarım ve diğer ikonların görünümlerini değiştirebilirmiyiz?

Yani değişik ikonlar kurabilirmiyiz?

Kurarsak nasıl yapalır?

Saygılar.

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
güzel paylaşım

desikopat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benden tavsiye kesinlikle denemeyin pc'nizin oturum açma penceresıne qeldıkten sonra açılmama riski vardır bizzat denedim!!

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar benden tavsiye kesinlikle denemeyin pc'nizin oturum açma penceresıne qeldıkten sonra açılmama riski vardır bizzat denedim!!

qeldikten sonra ne demek?

Ben konuyu açtığım günden beri kullanıyorum niye her seferinde açılıyor bilgisayar?

Sen tüm adımları yapamamış olabilir misin?

registry ayarlarını yanlış girmiş olabilir misin?

Konu burada açık olduğu süre için de kimse de problem yaşanmazken sende problem çıkması acaba durumun kullanıcı hatasıyla oluşmuş olabileceğini hiç aklına getirmedi mi?

hussmen

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Mükemmelsin vallaha. :) Programlarla uğraşmaktan nefret ediyordum. Bu işime yaradı. :) Şimdi simsiyah ve çok güzel, dümdüz siyah bir giriş ekranım var. :)

Sende de herşey simsiyah sanırım :rolleyes:

Sevgili @ELBruz46,

Bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

Yeri olmadığını bildiğim halde bir şey sormak istiyorum:

Win 7 de Bilgisayarım ve diğer ikonların görünümlerini değiştirebilirmiyiz?

Yani değişik ikonlar kurabilirmiyiz?

Kurarsak nasıl yapalır?

Saygılar.

Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\Kişiselleştirme penceresine geldiğimizde solda "Masaüstü simgelerini değiştirin" yazısına tıkladığımızda açılan pencereden veya
Fare imleci Masaüstündeyken sağ tıklayıp Kişiselleştir penceresinden solda "Masaüstü simgelerini değiştirin" yazısına tıkladığımızda açılan pencereden Bilgisayarım, Geri dönüşüm kutusu vb dosyaların simgelerini değiştirebiliriz.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
:clover:Bu ikon ve menü değiştirme (arkaplan değil) işini ve bu forumda yazılanların hepsini okudum,fakat bir sonuca varamadım.Win7 de bu işlem nasıl yapılıyor?Bunu en ince detayları ile yazabilecek(Lütfen forumdan alıntı yapmayın,hepsini denedim)bir uzman arkadaş varsa ve bizimle paylaşırsa bir çok arkadaşın işine yarayacaktır sanırım.(windowblins gibi) Şimdiden teşekkürler.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Background klasörüne hiçbir şekilde kopyalanmıyor.Nasıl kopyalayacağız.

husnu4727

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bişe eklemek istiyorum 256 kb olmayabiliyor ben 240 kb buldum yaptım oldu :D

Tarık Coşkun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
:clover:Bu ikon ve menü değiştirme (arkaplan değil) işini ve bu forumda yazılanların hepsini okudum,fakat bir sonuca varamadım.Win7 de bu işlem nasıl yapılıyor?Bunu en ince detayları ile yazabilecek(Lütfen forumdan alıntı yapmayın,hepsini denedim)bir uzman arkadaş varsa ve bizimle paylaşırsa bir çok arkadaşın işine yarayacaktır sanırım.(windowblins gibi) Şimdiden teşekkürler.
İkonları değiştirmek için istediğiniz ikonun adını yazıp yanına 512x512 icon yazıyorsunuz. (Örnek : oyunlar 512x512 icon) Daha sonra bu resmi indiriyorsunuz. Daha sonra yeni sekme açıp convert ico sitesine giriyorsunuz ve indirdiğiniz resmi sürüklüyorsunuz. Daha sonra sağda çıkan indirme butonuna basıyorsunuz ve ikonu indiriyorsunuz. Şimdi bu ikonu uygulayacağınız dosyaya sağ tıklayıp özelliklere geliyorsunuz. Buradan simge değiştir yazısına tıklıyoruz. Daha sonra indirdiğiniz ikonu seçiyorsunuz ve F5 yapıp ekranı yeniliyorsunuz. İşlem bu kadar. Ben bilgisayar ikonunu değiştiremedim. Sadece kısayollarda ve klasörlerde işe yarıyor.