Windows 7 Mi Windows 10 Mu

Bu konuyu okuyanlar

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Windows işletim sistemleri;

• Windows 1
  • Windows 2
  • Windows 3
  • Windows 3.1
  • Windows NT 3.1
  • Windows 95
  • Windows NT 4.0
  • Windows NT 5.0
  • Windows 98
  • Windows ME
  • Windows 2000
  • Windows XP
  • Windows Phone XP
  • Windows Whistler
  • Windows Server 2003
  • Windows Longhorn
  • Windows Vista
  • Windows Phone Vista
  • Windows Server 2008
  • Windows 7
  • Windows Phone 7
  • Windows Home Server 2011
  • Windows Server 2012
  • Windows 8
  • Windows Phone 8
  • Windows RT
  • Windows 8.1
  • Windows 10
  • Windows Phone 10
  • Windows Server 2016
  • Windows Server 2019
  • Windows 10X

Windows 8.1'i saymayın bile, iğrenç bir işletim sistemi
Windows 8.1'in neresi kötü? En iyi işletim sistemi. Eğer Harddisk kullanıyorsanız Windows 10 tam bir işkence. Windows 7'nin desteği de bitti. Windows Vista kullanacam diyorsanız bilgisayarınız desteklemez. XP'ye hiç bakmayın bile. Windows 8'de çok iyi bir işletim sistemi değil. Tek bir Windows 8.1 kalıyor. Onu kullanmak zorundasınız. Onu da kullanmam diyorsanız Linux'a geçeceksiniz. Başka yapacak bir şey yok.

Ardal

Doçent
Reaksiyon puanı
2,975
Windows 8.1'in neresi kötü? En iyi işletim sistemi. Eğer Harddisk kullanıyorsanız Windows 10 tam bir işkence. Windows 7'nin desteği de bitti. Windows Vista kullanacam diyorsanız bilgisayarınız desteklemez. XP'ye hiç bakmayın bile. Windows 8'de çok iyi bir işletim sistemi değil. Tek bir Windows 8.1 kalıyor. Onu kullanmak zorundasınız. Onu da kullanmam diyorsanız Linux'a geçeceksiniz. Başka yapacak bir şey yok.
Sistemimin fabrika OS sürümü Windows 10 ama, o yüzden başka işletim sistemine geçmek gibi mecburiyetim bulunmamakta.

Ayrıca bıktım artık sürekli 8.1'e itirazı olanlara.

Ben o lafı bizzat kendi zevkime göre söyledim.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Profilime girip hakkında kısmından bakabilirsin.
İ5 5. nesil. Hem de DDR3.
Sistemimin fabrika OS sürümü Windows 10 ama, o yüzden başka işletim sistemine geçmek gibi mecburiyetim bulunmamakta.
O zaman neden bizden tavsiye istiyorsun? Sırf fanboyluk yapacam diye konu açıyorsun. "Mecburiyetim Bulunmamakta"
Bizim vaktimizi çaldığın için size teşekkür etmem.

Ardal

Doçent
Reaksiyon puanı
2,975
İ5 5. nesil. Hem de DDR3.

O zaman neden bizden tavsiye istiyorsun? Sırf fanboyluk yapacam diye konu açıyorsun. "Mecburiyetim Bulunmamakta"
Bizim vaktimizi çaldığın için size teşekkür etmem.
Konu öznel yani zevkinize göre hangi OS daha iyi diye sormak istedim, ve bu kadar bana karşı sizin kadar saygısız insanlar görmedim.

Kiminle konuştuğunuza dikkat etmeliniz, kendinizi havalı zannetmeyin.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Dostum. Anladığım kadarı ile Windows 8.1 sevmiyorsun.
Ben şahsen öyle böyle Windows kullanan biri değilim ama şuana kadar kullandığım süre boyunca bilgisayarımda en hızlı çalışan en hızlı windows sürümü 8.1 idi.
Eğer 8.1 kurmamakta kesin kesin isen direk Windows 10 kur.
Windows 7'nin güncelliği bitti. Yıl 2021. Artık Windows 7 bitti. Eğer 10 yavaş geliyor ise son çare GNU\Linux distrosu olan Manjaro'ya bakın derim.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Bence her 2 işletim sistemi de gayet güzel. 7 daha az animasyonlu ve sade olduğu için sistemi daha az yoruyor sadece.
Eskicilik yapmayın, animasyonlar yok sade bilmemne onlar sistemi yormaz diye bir saçmalık yok. Windows 7 2009 tarihinde çıktı ve güncellik, güvenlik diye bir şey kalmadı. Eğer sistemim kötü Windows 10 kaldırmıyor derseniz 8.1 en iyidir. Yine kaldırmıyorsa GNU/Linux dağıtımlarına yönelmelisiniz. Eğer sisteminiz Windows 8.1'i rahat bir şekilde çalıştırıyorsa Windows 10'un 1600 küsür veya ilk sürümü 1507'yi öneririm. 2 sene kullandım bir sorununu görmedim. Şu anda bu mesajı yeni sistemimle 20H2'den yazıyorum. Düşünsenize sırf Windows 7 fanboyusun diye RTX 3060'lı bir sisteme Windows 7 kurduğunu. GÜNCELLİK GÜZELDİR ;)

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Eskicilik yapmayın, animasyonlar yok sade bilmemne onlar sistemi yormaz diye bir saçmalık yok. Windows 7 2009 tarihinde çıktı ve güncellik, güvenlik diye bir şey kalmadı. Eğer sistemim kötü Windows 10 kaldırmıyor derseniz 8.1 en iyidir. Yine kaldırmıyorsa GNU/Linux dağıtımlarına yönelmelisiniz. Eğer sisteminiz Windows 8.1'i rahat bir şekilde çalıştırıyorsa Windows 10'un 1600 küsür veya ilk sürümü 1507'yi öneririm. 2 sene kullandım bir sorununu görmedim. Şu anda bu mesajı yeni sistemimle 20H2'den yazıyorum. Düşünsenize sırf Windows 7 fanboyusun diye RTX 3060'lı bir sisteme Windows 7 kurduğunu. GÜNCELLİK GÜZELDİR ;)
Eskicilik yapmadım bence her 2 sistem de zamanına göre güzel ?