Windows 7 Mi Windows 10 Mu

Bu konuyu okuyanlar

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Windows 8.1'i saymayın bile, iğrenç bir işletim sistemi.

Sizce hangisi daha iyi?
Hocam 8.1 neden iğrenç ? Sağdan soldan duyma bilgilerle insanları kandırmayın. Windows 8 evet optimizasyonu, tasarımı, işleşiyi Windows Vista gibi maalesef pek oturmadı ancak Windows Vista'dan sonra Windows 7'yi çıkardılar ve her şeyi toparladılar. Ve 8 çıktı maalesef olmadı ama 1 yıl sonra 18 Ekim 2013 tarihinde Windows 8.1 çıktı ve herşeyi toparladılar. Evet 1 yıl kadar geç çıktı doğrudur ve 8 kötü olduğu için işte insanlar kulaktan dolma bilgilerle 8.1 kötü, optimizasyon yok, olmadı falan dediler. Pekii kendimden örnek vereyim Windows 8.1 ilk çıktığından beri Windows 10 1600 küsür sürümlere geçene kadar kullandım. Tek bir sorununu görmedim. Hatta ilk UEFİ Fast Boot özelliği de 8'de gelmişti biliyorsanız Windows 7'de UEFİ Fast Boot yoktu, UEFİ kurulum yaparsanız sadece Windows Türkçe olsa bile 'Starting Windows' yazıyordu.Hatta 8.1 daha iyi optimize edilmişti. Şimdi 8.1'e ''İĞRENÇ'' denilecek bir sebep sunar mısınız ? Ha bu arada sistem özelliklerinizi atmadan karar veremeyiz ne kuracağınıza.

Ardal

Doçent
Reaksiyon puanı
2,975
Hocam 8.1 neden iğrenç ? Sağdan soldan duyma bilgilerle insanları kandırmayın. Windows 8 evet optimizasyonu, tasarımı, işleşiyi Windows Vista gibi maalesef pek oturmadı ancak Windows Vista'dan sonra Windows 7'yi çıkardılar ve her şeyi toparladılar. Ve 8 çıktı maalesef olmadı ama 1 yıl sonra 18 Ekim 2013 tarihinde Windows 8.1 çıktı ve herşeyi toparladılar. Evet 1 yıl kadar geç çıktı doğrudur ve 8 kötü olduğu için işte insanlar kulaktan dolma bilgilerle 8.1 kötü, optimizasyon yok, olmadı falan dediler. Pekii kendimden örnek vereyim Windows 8.1 ilk çıktığından beri Windows 10 1600 küsür sürümlere geçene kadar kullandım. Tek bir sorununu görmedim. Hatta ilk UEFİ Fast Boot özelliği de 8'de gelmişti biliyorsanız Windows 7'de UEFİ Fast Boot yoktu, UEFİ kurulum yaparsanız sadece Windows Türkçe olsa bile 'Starting Windows' yazıyordu.Hatta 8.1 daha iyi optimize edilmişti. Şimdi 8.1'e ''İĞRENÇ'' denilecek bir sebep sunar mısınız ? Ha bu arada sistem özelliklerini atmadan karar veremeyiz ne kuracağınıza.
Anlatayım hocam size:Şimdi Windows 8.1'i eskiden kullanıyordum, ben de seviyordum tabi ama
oynamak istediğim oyunun özelliklerine baktığımda uyumluluk sekmesinin olmadığını gördüm, Yahu oyunun özelliklerinde uyumluluk sekmesi olmaz mı? , Windows'la alakalı olduğunu düşünmüştüm, sonra Windows 10'a geçtim tekrar yükledim oyunu özelliklere bakayım dedim, Uyumluluk sekmesini görmüştüm, ondan sonra da Windows 10'da kalmaya karar verdim, şimdi tabi sadece sorun oyun değil başka sebepler de var 2.sebep:Tasarım, ya ben böyle gerçekten iğrenç bir tasarım görmedim, ayrıca 8.1 PC'lerde değil daha çok tabletlerde kullanılan bişeydi, her tarafına bakıyorum , resmen her yer mavi ya, ciddi diyorum 8.1'i mavi bir sistem yapmışlar, hiç beğenmedim tabi, diyeceklerim de bu kadar.

Bu arada yorumunuz bana sanki bir yerden çalıntı gibi geldi.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Anlatayım hocam size:Şimdi Windows 8.1'i eskiden kullanıyordum, ben de seviyordum tabi ama
oynamak istediğim oyunun özelliklerine baktığımda uyumluluk sekmesinin olmadığını gördüm, Yahu oyunun özelliklerinde uyumluluk sekmesi olmaz mı? , Windows'la alakalı olduğunu düşünmüştüm, sonra Windows 10'a geçtim tekrar yükledim oyunu özelliklere bakayım dedim, Uyumluluk sekmesini görmüştüm, ondan sonra da Windows 10'da kalmaya karar verdim, şimdi tabi sadece sorun oyun değil başka sebepler de var 2.sebep:Tasarım, ya ben böyle gerçekten iğrenç bir tasarım görmedim, ayrıca 8.1 PC'lerde değil daha çok tabletlerde kullanılan bişeydi, her tarafına bakıyorum , resmen her yer mavi ya, ciddi diyorum 8.1'i mavi bir sistem yapmışlar, hiç beğenmedim tabi, diyeceklerim de bu kadar.
Pekii açtığınız konu öznel bir soru mu, yoksa sistemime hangini yükleyeyim gibi bir şey mi ?

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096

Bu arada yorumunuz bana sanki bir yerden çalıntı gibi geldi.
Şimdi ne alaka w8.1 mavi sistem derken ben niye görmedim kullanırken 1.si bu 2.si ise w8.1 niye iğrenç olsun gayet iyi ve hd 6350 sistemde çalışabiliyordu 3.sü sisteminin özelliklerini at 4.sü insanlar sana bir şeyi yazdığını kanıtlamak zorunda değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence de hocam 10 daha iyi.
Hocam eğer siz karar verdiyseniz ve daha iyi olduğunu düşünüyorsanız niye konu açtınız ki onlarca konu var konu kirliliği oluyor

Ardal

Doçent
Reaksiyon puanı
2,975
Şimdi ne alaka w8.1 mavi sistem derken ben niye görmedim kullanırken 1.si bu 2.si ise w8.1 niye iğrenç olsun gayet iyi ve hd 6350 sistemde çalışabiliyordu 3.sü sisteminin özelliklerini at 4.sü insanlar sana bir şeyi yazdığını kanıtlamak zorunda değil

Hocam eğer siz karar verdiyseniz ve daha iyi olduğunu düşünüyorsanız niye konu açtınız ki onlarca konu var konu kirliliği oluyor
Hocam konunun içine ettiniz ya, 8.1'de neden bu kadar itiraz da bulundunuz anlamadım?

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Hocam konunun içine ettiniz ya, 8.1'de neden bu kadar itiraz da bulundunuz anlamadım?
Terbiyeli ol ağzını bozma böyle konulardan bir sürü var ve boşuna tartışma ortamı oluşturuyor hadi sistemin için en uygunu bu mu dersin ama öznel yargı olduğu zaman bu işin ucu kavgaya kadar gidiyor ve siz sordunuz bende yanıtladım öznel soruymuş ne de olsa windows 7 ve vista iyi ancak devirleri bitti windows 10 unda çok işlemli bir sistem olduğunu düşünüyorum en iyisinin 8.1 olduğunu düşünüyorum kendi düşüncem

Ardal

Doçent
Reaksiyon puanı
2,975
Terbiyeli ol ağzını bozma böyle konulardan bir sürü var ve boşuna tartışma ortamı oluşturuyor hadi sistemin için en uygunu bu mu dersin ama öznel yargı olduğu zaman bu işin ucu kavgaya kadar gidiyor ve siz sordunuz bende yanıtladım öznel soruymuş ne de olsa windows 7 ve vista iyi ancak devirleri bitti windows 10 unda çok işlemli bir sistem olduğunu düşünüyorum en iyisinin 8.1 olduğunu düşünüyorum kendi düşüncem
Kimse ağzını felan bozmuyor, ilk önce sizin sakin olmanız gerekiyor.

Ardal

Doçent
Reaksiyon puanı
2,975
Windows 7 desteği kesildi ve bazı güvenlik açıkları içerir. Windows 10 orta sistemler için bile fazlasıyla ağır. Geriye Windows 8.1 ve GNU/Linux dağıtımları kalıyor.
Tamam da alt tarafı destek kesildi diye kullanmamak zorunda mıyız ki?

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Driverlarınız destekliyorsa ve ssd'niz var ise 8.1 daha iyi sanırım. Ama 10'unda hakkı yenmez ssd ile güzel ve stabil çalışıyor. Sistem özelliklerinizi atmadığınız için bir şey diyemiyoruz.
Ssd var ise 10 kullanabilirsiniz eğer hdd varsa direk 8.1 de kalın çok çekersiniz.

win 7 kur çikilop gibi sistem işte
Problemleri var.

Ardal

Doçent
Reaksiyon puanı
2,975
Konu öznel yalnız.

Driverlarınız destekliyorsa ve ssd'niz var ise 8.1 daha iyi sanırım. Ama 10'unda hakkı yenmez ssd ile güzel ve stabil çalışıyor. Sistem özelliklerinizi atmadığınız için bir şey diyemiyoruz.
Ssd var ise 10 kullanabilirsiniz eğer hdd varsa direk 8.1 de kalın çok çekersiniz.
Konu öznel dostum.

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910

Ardal

Doçent
Reaksiyon puanı
2,975
Yalnız bişey diyecem bu konu da gariplik var gibi, konu nerdeyse uçuşa geçti herkes konuya bakıyor.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Bu sorunun cevabı duruma göre değişir.

Yeni çıkan ekran kartları Windows 10'dan eski işletim sistemlerini desteklemiyor. Mesela benim laptobumki kart (RTX 2060) öyle.

Keza bazı oyunları oynayabilmen için bilgisayarında Windows 10'un yüklü olması zorunlu. Mesela Quantum Break gibi.

Ama yukarıda bahsetmiş olduğum zorunluluklar senin için geçerli değilse Windows 7 iyidir derim ben.

Ardal

Doçent
Reaksiyon puanı
2,975
Bu sorunun cevabı duruma göre değişir.

Yeni çıkan ekran kartları Windows 10'dan eski işletim sistemlerini desteklemiyor. Mesela benim laptobumki kart (RTX 2060) öyle.

Keza bazı oyunları oynayabilmen için bilgisayarında Windows 10'un yüklü olması zorunlu. Mesela Quantum Break gibi.

Ama yukarıda bahsetmiş olduğum zorunluluklar senin için geçerli değilse Windows 7 iyidir derim ben.
Laptop olduğu için desteklemiyor.

Windows 7 laptoplar da pek verimli çalışmamaya başladı artık.

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
günümüz için win 10 kullanılmalı

AdolfTayyipİnce

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Vista olayı gibi, sırf tasarımı için bir işletim sistemi kullanılmaz. En günceli olduğu için 10.

Reaksiyon puanı
6,405
Hocam 8.1 neden iğrenç ? Sağdan soldan duyma bilgilerle insanları kandırmayın. Windows 8 evet optimizasyonu, tasarımı, işleşiyi Windows Vista gibi maalesef pek oturmadı ancak Windows Vista'dan sonra Windows 7'yi çıkardılar ve her şeyi toparladılar. Ve 8 çıktı maalesef olmadı ama 1 yıl sonra 18 Ekim 2013 tarihinde Windows 8.1 çıktı ve herşeyi toparladılar. Evet 1 yıl kadar geç çıktı doğrudur ve 8 kötü olduğu için işte insanlar kulaktan dolma bilgilerle 8.1 kötü, optimizasyon yok, olmadı falan dediler. Pekii kendimden örnek vereyim Windows 8.1 ilk çıktığından beri Windows 10 1600 küsür sürümlere geçene kadar kullandım. Tek bir sorununu görmedim. Hatta ilk UEFİ Fast Boot özelliği de 8'de gelmişti biliyorsanız Windows 7'de UEFİ Fast Boot yoktu, UEFİ kurulum yaparsanız sadece Windows Türkçe olsa bile 'Starting Windows' yazıyordu.Hatta 8.1 daha iyi optimize edilmişti. Şimdi 8.1'e ''İĞRENÇ'' denilecek bir sebep sunar mısınız ? Ha bu arada sistem özelliklerinizi atmadan karar veremeyiz ne kuracağınıza.
Funfact: win 8.1 şuana kadar en iyi optimizasyonu olan windowstur.

Ardal

Doçent
Reaksiyon puanı
2,975
İyi de sistem özelliklerini yazmamışsın ki. Çok eski bir bilgisayarın varsa Windows 10 kullanmak, bilgisayara işkence etmek demek.
Sistemden değil de yani yeni nesil laptoplar da sıkıntı yaşatıyor diye söylüyorum, sistemim gayet iyi profilime girip hakkında kısmından bakabilirsiniz, bir sorunum bulunmamakta.