Windows 7 Mavi Ekran Problemi

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Selam arkadaşlar,
Oyun oynarken belirli bir süreden sonra mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum ve pc kendini resetliyor.Ekranın fotorafını çekemedim fakat açıldıktan sonra çıkan pencerenin resimlerini verebilirim.Bu hata hakkında neden kaynaklandığına dair herhangi bir fikir verebilirmisiniz.

maviekranhatas2.jpg

maviekranhatas.jpg

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Core temp'in "enable logging" diye bir ayarı var metin belgesine sürekli sıcaklık değerlerini kayıt ediyor orada okuduğum en yüksek değer 58 derece.Şüphelenmedim değil aslında ama max 58 sıkıntı yaratmaması lazım herhalde.İşlemcim phenom II 955 3.2 Ghz. voltajsız 3.4 Ghz şu anda defulta çekip deniyeceğim.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
dün benim başıma geldi, o sebepten ekran kaartı, işlmci, ram, hdd hepsini söktüm tekrar topladım hiç açılmadı :D bende ram lerin bir tanesini çıkarıp tek ram bıraktım ve çalıştı, her parçayı tek tek söküp takıp çalıştırdığımdan kesin sonucu buldum. Ram hatası :p

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Aynısı bana da oLuyor :D Pc mavi ekran verip en altta 100 den mi öyLe birşey geriye sayıyor ekranda da baya bir yazı var,anlamadım gitti sorunu.

Resimdeki de çıkıyor pc açılınca.

maviekranhatas2.jpg

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Hata kodlarını yazıp googdan araştırmak gerekir,bir şeyler vardır muhakkak.
Ramlardan dolayı genelde mavi ekran hatası veriyor.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Bazen peş peşede vermişti ya sinir olmuştum.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Genelde RAM lerden dolayı olur bu tip bir sorun eğer sıcaklık değerleriniz normal ise.

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aynısı bana da oLuyor :D Pc mavi ekran verip en altta 100 den mi öyLe birşey geriye sayıyor ekranda da baya bir yazı var,anlamadım gitti sorunu.

Resimdeki de çıkıyor pc açılınca.

Evet, 100 den geriye sayıyor ne aksilik bende sadece oyun oynarken yapıyor.Everestte kararlılık testi yapıyorum herhangi bir şey çıkmıyor.Ayarları defult yaptım biraz oyun açayım bakim yine yapacak mı ?

---------- 31-08-2010 saat 00:33 eklendi ---------- önceki mesaj 30-08-2010 saat 23:38 eklenmişti ----------

Hatanın sebebi galiba benim fsb artışı ile işlemciyi 3.4 Ghz'e çıkarmam.Defult ayarlarda şimdilik yapmadı.Yanlız ben bunu uzun zamandır bu şekilde kullanıyorum:confused1:.Hayret eğer bu bir iki günde yapmaz ise kesin bu sebep.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kardeşim bilgisayarım özellikler gelişmiş sistem ayarları başlangıç kurtarma kısmı diye bir yer var.Oralarda otomatik olarak yenien başlat ksımı var oradaki tiki kaldır böylece mavi ekranda ne azıyor oku.Gnelde o ekranda dll dosyası verir sana.Orda ati li bir dosya olacak kesin tahminimce ati li bir dll dosyası çıkacaktır.Sen nolur nolmaz ati catalyst 10.8 i indir güncelle.Oyunlarda reset sorunlarının çoğu ramden değil ekran kartı sürücüleri yzünden oluyor.

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Teşekkür ederim,
Sanırım sorunu deniyerek geçici olarak çözdüm.Sadece fsb artışı ile ben işlemciyi 3.4 Ghz'te kullanıyordum.Bu aralar ne hikmetse oyunda bu sorunu verdi.İşlemciyi defult ayarlara çektikten sonra karşılaşmadım şu ana kadar bu hata ile.:blink:

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Benim de sürekli 100 den geriye sarıyordu :D
Açtım ramlerin çıkarıp taktım düzeldi :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu Sorunu yaşamamayn varmı ;)

Genellikle oyun oynarken ve film izlerken başımıza gelen birşey Sorun Ekran Kartı Driver'inde.
Güncelle Sorun Çözülür ;)