Windows 7 Kurulumu Resimli Anlatım İngilizce

Bu konuyu okuyanlar

unutulmazx

Doçent
Reaksiyon puanı
14
MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
1 GHz işlemci (32 veya 64-bit)
1 GB RAM (32-bit); 2 GB RAM (64-bit)
16 GB boş sabit disk alanı (32-bit); 20 GB boş sabit disk alanı (64-bit)
WDDM 1.0 veya üstü sürücü desteğine sahip DirectX 9+ uyumluluğu bulunan ekran kartı.

Kabaca Windows Vista’nın aynı görünümüne sahip Windows 7 ’nin getirdiği bir takım değişiklikleri görmem mümkün. Bunlardan en belirgin olanı kurulum sonrasında network ayarlarınızı hemen yaptırıyor olması. Bağlı bulunduğunuz ağ ya da varsa wireless bağlantıları size listeliyor ve yapılandırmayı adım adım gerçekleştiriyorsunuz.

Diğer can alıcı özelliklerden bir taneside Wordkgorup ortamında paylaşacağınız klasörleri size seçtiriyor. Buradaki en önemli özellik ise bu paylaşımlara ulaşacak kişiler için bir şifre belirleyebiliyorsunuz. Böylece Workgroup ortamında kullanıcılar bu şifreyi bilmeden dosyalarınıza ulaşamıyor. Böylece Windows 7 ile birlikte güvenliğimiz bir kat daha artmış görünüyor.

Windows 7 CD’mizi bilgisayarımızın CD-ROM’una yerleştiriyoruz ve kuruluma başlıyoruz.

windows7m3install01.jpg

Windows Yükleniyor...

windows7m3install02.jpg

Dilimizi Türkçe seçiyoruz.

windows7m3install03.jpg

Install Now diyip geçiyoruz.

windows7m3install04.jpg

I accept the lisans terms. kutucuğunu işaretliyip şartları kabul ediyoruz. Next ..

windows7m3install05.jpg

Bilgisayarımız Windows Vista ise format atmamıza gerek yoktur. Buradan UpGrade seçeneğini seçerek UpGrade edebiliriz. Windows XP’de ise UpGrade özelliğini desteklememektedir. Bu yüzden Custom (advanced) tıklayarak kurulumumuza devam ediyoruz.

windows7m3install06.jpg

Windows 7 ’yi hangi diskimize kuracağımızı belirliyoruz.

windows7m3install07.jpg

Windows 7 Ultima kurulumumuz başladı. Arkamıza yaslanıp bekliyoruz..

windows7m3install13.jpg

Bilgisayarımız reset attıktan sonra ilk Windows 7 Ultima görüntüsünü görmüş olmalısınız.

windows7m3install15.jpg

Aktivasyon kodumuz varsa giriyoruz. Yoksa girmeden Next diyoruz.

windows7m3install16.jpg

ilk baştaki seçenek olan Use recommended setting seçip devam ediyoruz.

windows7m3install17.jpg

Tarih ayarlarımız doğru olmalı. Siz yinede kontrol ettikten sonra Next diyin.

windows7m3install18.jpg

Etrafımızda ki Wireless bağlantılar otomatik olarak karşımıza çıkar.

windows7m3install19.jpg

Network (Bağlantı) tipimizi belirtiyoruz. Resimlerde de gördüğünüz gibi ilk seçenek ev kullanıcıları için, ikinci seçenek ofis çalışanları için, üçüncü seçenek cafe, market, şarküteri vs. iş hanları içindir. Kendimizde uygun olanı seçiyoruz.

windows7m3install20.jpg

Ev kullanıcıları seçildiğinde yukardaki gibi ekran çıkıcaktır.

windows7m3install21.jpg

Oluşturmuş olduğunuz Network(Bağlantı) ağınızda hangi klasörleri paylaşıma açacağınızı bu kısımda seçiyoruz. Bu işlemleri daha sonrada yapabilirsiniz.

windows7m3install22.jpg

Ayarlarımızı yaptık. Tekrar arkamıza yaslanıp bekliyoruz..

windows7m3install23.jpg

Windows 7 Ultimate başarılı şekilde kurulmuştur.Güle güle kullanın.......
ALINTI

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Senelerdir böyle bir anlatım bulamadığım için Windows 7 yi kuramamıştım.Hemen kurayım bari teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yha bnm pc windows xp de bende 6. fotorafdaki diskler den heangi bitanesi bile gözükmüyor yardıncı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş ben windows 7 kuracağım install now dedikten sonra 2 tane seçenek geliyor uygun olanı seçiyorum kabul etmiyor 2. yi seçince oluyor ama ondada pcniz tehditlere karşı daha savunmasız olabilir dior ne yapaym