Rehber Windows 11 Iso Indirme Linkleri Ortaya Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

Mellat36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Windows 10 keyi ile etkinleştirme yapılabiliyor. Tavsiyem key ile etkinleştirmeniz.
Öyle yaptım zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakın buraya peşin şekilde yazıyorum. Dediklerim 8 gün sonra çıkacak. Şimdi bu sızdırılan sürüm kesinlikle Microsoft tarafından kasıtlı sızdırıldı. Bu yapılan bir PR çalışması. Aslında Windows 10X olarak çıkacak işletim sistemini versiyon sorgulayınca,kurulum yapınca Windows 11 olarak gözükecek şekilde değiştirdiler. Herkes sanal bilgisayarlarda veya kendi bilgisayarlarında direkt deniyor. Ortalıkta büyük bir heyecan ve beklenti oluşturuldu. Fakat size işin can alıcı noktasını söyleyeceğim. Evet adamlar Windows 10X işletim sisteminden vazgeçtiler. Çift ekranlı tablet,katlanır ekranlı bilgisayarlar için ayrı bir işletim sistemi sunmaktan vazgeçip bunu Windows 10'a büyük bir güncelleme olarak sürmeyi seçtiler. Örnek olarak ise Lenovo Thinkpad X1 Fold Windows 10 Pro ile çalışıyor. Diyeceksiniz ki Windows 10X arm tabanını da destekliyordu. Evet yeni gelecek güncelleme ile Windows 10 arm desteğini de resmen kazanacak. Şimdi bu kanıya veya iddiaya nereden vardın derseniz halihazırda Windows 10 21H2 insider sürümündeki simgeler bu sızıntıda da aynı şekilde. Diğer yandan 21H2'nin İS Derleme numarası 21343tür. Sızıntının derleme numarası da 21966. Bu da demek oluyor ki ortada Windows 11 değil büyük bir Windows 10 güncellemesi olacak. Şimdi Windows 10 2025'te resmi desteği kesilecek diyenler içinde cevabımız mevcut. Evet destek 2025'te kesilecek ama belirlenmiş bir derleme numarası öncesi için geçerli olacak. Kısacası bu insanları heyecanlandırmak için yapılan bir PR çalışmasıdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Unutmadan yeni bir ekleme yapayım. 24 Haziran geldiğinde sizlere arayüzü,simgeleri,animasyonları ve değişen diğer herşeyi ile yeni bir işletim sisteminin kolaylığı ve erişilebilirliğini Windows 10 üzerinde sunuyoruz diyecekler. Ve sızdırılan iso dosyasının sürümünün neden Windows 11 olduğunu ise şu şekilde açıklayacaklar. Evet gördüğünüz sürümdeki 11 rakamının ilk basamağı Windows 10'u diğer basamağı ise Windows 10X'i temsil ediyor. Yani iki farklı birer işletim sistemini artık bir araya getirerek tüm yeni özellikleri Windows 10'a entegre ediyoruz. Ve size yepyeni özellikleriyle tek bir işletim sistemi sunuyoruz. Üç aşağı beş yukarı buna benzer şeyler söylenecektir.
Hiçbirisi olmadı :)