Windows 10 u internet sitelerinde ucuza almak yasalmı ve bu kodlar çalışırmı

Bu konuyu okuyanlar

Mertb42

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Merhaba yeni pc alıcam windows 10 işletim sistemi alıcam internet sitelerinde 30 40 tl ye almak güvenlimi bir sorun olurmu örnek olarak site bu

Birde ben key almasam windowsu direk sitesinden alsam sonsuza dek kullanabilirmiyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba yeni pc alıcam windows 10 işletim sistemi alıcam internet sitelerinde 30 40 tl ye almak güvenlimi bir sorun olurmu örnek olarak site bu

Birde ben key almasam windowsu direk sitesinden yüklesem sonsuza dek kullanabilirmiyim

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Yasal , bir sorun olmaz evet çalışır..

Reaksiyon puanı
10,560
Key almadan

Key almasam microsofun sitesinden windows 10 u pc ye kursam ücretsiz olarak sadece 1 aymı kulanabilirim yoksa sonsuza dekmi kullanırsam eksileri ne olur
Deneme sürümü süresi varsa bitene kadar kullanabilirsin sonrasında windows orijinal değil hatası alırsın problemler çıkar.
Microsoftun sitesinden windowsu kurup ürün anahtarını alıp sonradan aktif etmelisin.
Ürün anahtarını yolladıkları e postada windows 10 iso dosyasının linkinide yolluyorlar ancak onlara güvenmeyin ne olur ne olmaz.
Windows 10 etkinleştirilmediğinde eksileri neler olur bilmiyorum politikası ilerleyişi değiştimi bilmiyorum. Ancak etkinleştirilmiş windowsun elbet ayrıcalıkları fazlalıkları olacaktır.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Yasallığı hakkında bir bilgim yok ama açıkçası bir süre sonra o keylerin patlatıldığını iddia ediyorlar.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Şimdi bir süredir bu kafama takılıyor benim bilen bir arkadaş bilgilendirsin lütfen. Bir yerde ürün anahtarı 300-400 lirayken bazı yerlerde 20 lira. Kardeşim serbest piyasa olsa bu kadar oynamaz. Bu keyi türeten kim? Microsoft! ee nasıl oluyorda bu adamın keyini 20 liraya satabiliyorlar? Şimdi eğer abi CD/DVD paketi filan para ediyor derseniz yok olmaz o kadar oynayamaz. Nedir bu işin aslı?

Mertb42

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Yasallığı hakkında bir bilgim yok ama açıkçası bir süre sonra o keylerin patlatıldığını iddia ediyorlar.
Gittigidiyorda 100 puanlı çok başarılı satıcı var 435 tane satmış

Birde shiftdelete outube kanalında 16 tlye windows 10 pro lisansı almışlardı

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Bir grup o keylerin Torrent üzerinden bulunduğunu söylüyor, ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Mertb42

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Benimde
Şimdi bir süredir bu kafama takılıyor benim bilen bir arkadaş bilgilendirsin lütfen. Bir yerde ürün anahtarı 300-400 lirayken bazı yerlerde 20 lira. Kardeşim serbest piyasa olsa bu kadar oynamaz. Bu keyi türeten kim? Microsoft! ee nasıl oluyorda bu adamın keyini 20 liraya satabiliyorlar? Şimdi eğer abi CD/DVD paketi filan para ediyor derseniz yok olmaz o kadar oynayamaz. Nedir bu işin aslı?
Şimsi gidip bir işletim sistemine 500 tl mi vericem monitör parası

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Benimde

Şimsi gidip bir işletim sistemine 500 tl mi vericem monitör parası
Vermek sizin tercihiniz, ben Windows 10 Home için kullanmıştım, sadece bir bilgisayarda kullanılabiliyor haberiniz olsun. OEM yani. Ama çalışmıyor diyenler de var güncellemelerden sonra diye.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Bu keyler OEM key olarak geçiyor ve tek kullanımlıktır, anakartınızı veya işlemcinizi değiştirdiğiniz zaman tekrar lisans almanız gerekir fakat pahalı olarak belirtilen "Retail" keyler kişiseldir, dilediğiniz zaman anakart işlemci hatta bilgisayar değiştirip tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Diğer bir fark ise OEM lisanslarda Microsoft desteğinin olmamasıdır çünkü size desteği sisteminizi sağlayan firma üstlenmektedir (HP, Dell, Exper, vb.) fakat Retail lisanslı sisteminizde problem yaşarsanız Microsoft'u arayarak veya farklı yollarla iletişime geçebilirsiniz.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Bu keyler OEM key olarak geçiyor ve tek kullanımlıktır, anakartınızı veya işlemcinizi değiştirdiğiniz zaman tekrar lisans almanız gerekir fakat pahalı olarak belirtilen "Retail" keyler kişiseldir, dilediğiniz zaman anakart işlemci hatta bilgisayar değiştirip tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Diğer bir fark ise OEM lisanslarda Microsoft desteğinin olmamasıdır çünkü size desteği sisteminizi sağlayan firma üstlenmektedir (HP, Dell, Exper, vb.) fakat Retail lisanslı sisteminizde problem yaşarsanız Microsoft'u arayarak veya farklı yollarla iletişime geçebilirsiniz.
Teşekkür ediyorum bilgi için.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
.

Ben windows keyleri 2 pcmde kullandım ikisi de sıkıntısız.

Gittigidiyordn almanı tavsiye ederim 5 tlye falan satılıyo bazen baya hızlı da yolluyolar keyi.

kartaltibet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Ben de office 365 key almıştım o fiyatlara ömür boyu garantili diye ama 1 sene sonra iptal edildi.

Mertb42

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Evet
.

Ben windows keyleri 2 pcmde kullandım ikisi de sıkıntısız.

Gittigidiyordn almanı tavsiye ederim 5 tlye falan satılıyo bazen baya hızlı da yolluyolar keyi.
Gittigidiyordda %100 satıcı 9 tl yr satıyor