Windows 10 temiz kurulum yardım

Bu konuyu okuyanlar

SİV4SLI_EFS4NE_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar Windows 10 yükseltmesi yaptım. simdide temiz kurulum yapmak istiyorum. windowsun aracı ile usb belleğe indirdi Windows 10u fakat pc yeniden başlattığımda normal başlıyor bilgisayar. kurulum ekranı gelmiyor. biostan açılış önceliğini değiştirme yerini bulamadım yardımcı olurmusunuz? simdiden teşekkürler.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
arkadaşlar Windows 10 yükseltmesi yaptım. simdide temiz kurulum yapmak istiyorum. windowsun aracı ile usb belleğe indirdi Windows 10u fakat pc yeniden başlattığımda normal başlıyor bilgisayar. kurulum ekranı gelmiyor. biostan açılış önceliğini değiştirme yerini bulamadım yardımcı olurmusunuz? simdiden teşekkürler.
Bigisayarın markası ve modeli nedir acaba? Eski bir bilgisayar ise başlangıçta boot menüsü için hangi tuşa basılması gerektiğini yazar :)

SİV4SLI_EFS4NE_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bigisayarın markası ve modeli nedir acaba? Eski bir bilgisayar ise başlangıçta boot menüsü için hangi tuşa basılması gerektiğini yazar :)
Samsung laptop np360v 8 gb tam 2 gb ekran kartı amd 500 gb hdd.
Biosa f2 den giriyorum fakat hdd falan yerini değiştirmeyi bulamadim

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Bios ekranının resmini çekip burada paylaş bakalım nasıl boot menüsü

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Samsung laptop np360v 8 gb tam 2 gb ekran kartı amd 500 gb hdd.
Biosa f2 den giriyorum fakat hdd falan yerini değiştirmeyi bulamadim
Boot menüsüne girebilirsen hdd konumlarını değiştirmeden direkt usb Diski seçip boot yapabilirsin.
Samsunglarda boot menü tuşu Esc, F9 ve F10 dur. Bunları sıra ile deneyebilirsin

SİV4SLI_EFS4NE_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Boot menüsüne girebilirsen hdd konumlarını değiştirmeden direkt usb Diski seçip boot yapabilirsin.
Samsunglarda boot menü tuşu Esc, F9 ve F10 dur. Bunları sıra ile deneyebilirsin
Tesekkurler en kısa zamanda deneyip geri dönüş yapacağım.

SİV4SLI_EFS4NE_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Laptopum 8 gb ram ilk aldığımda windows 8 di hızlıydı fakat windows 10 da açılış suresifalan uzadı bu yuzden temiz kurulum yapmak istiyorum

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Laptopum 8 gb ram ilk aldığımda windows 8 di hızlıydı fakat windows 10 da açılış suresifalan uzadı bu yuzden temiz kurulum yapmak istiyorum
Ssd var mı ? Bir de Windows 10 iso dosyasını Rufus ile UEFI biçiminde usb diske yazdırıp temiz format atabilirsin

SİV4SLI_EFS4NE_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ssd var mı ? Bir de Windows 10 iso dosyasını Rufus ile UEFI biçiminde usb diske yazdırıp temiz format atabilirsin
Bildiğiniz üzere mediacretional tool diye bir araç var ben onla yapmıştım usb bellegede boot etti fakat pc kurulum ekranı gelmiyor normal başlıyor. Dediğin gibi rufus programını kullanirsam biosla falan uğraşmadan direk kurulum ekranına gidermi pc yeniden başlayınca? 8 gb ramli bir pc nin bu kadar yavaş olması sinirime gidiyor ssd yok bu arada.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bildiğiniz üzere mediacretional tool diye bir araç var ben onla yapmıştım usb bellegede boot etti fakat pc kurulum ekranı gelmiyor normal başlıyor. Dediğin gibi rufus programını kullanirsam biosla falan uğraşmadan direk kurulum ekranına gidermi pc yeniden başlayınca? 8 gb ramli bir pc nin bu kadar yavaş olması sinirime gidiyor ssd yok bu arada.
Rufus ile yaparsanda yine boot etmen gerekir. Boot menüsünü açamıyorsan eğer Bios'un ekran görüntülerini eklersen usb diski boot sıralamasında en üste almanı sağlayacak ayarları yapabiliriz :)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Windows 10'un kendi kendini temizleme özelliği vardı zaten. Bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna sürekli baaın mavi bie ekran gelecek oradan sıfırlayabilirsiniz.

SİV4SLI_EFS4NE_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windows 10'un kendi kendini temizleme özelliği vardı zaten. Bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna sürekli baaın mavi bie ekran gelecek oradan sıfırlayabilirsiniz.
Biliyorum orayi. Temiz kurulum gibi olurmu? Olursa hemen deniyeyim

SİV4SLI_EFS4NE_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Rufus ile yaparsanda yine boot etmen gerekir. Boot menüsünü açamıyorsan eğer Bios'un ekran görüntülerini eklersen usb diski boot sıralamasında en üste almanı sağlayacak ayarları yapabiliriz :)
Bios ta girmedigim yer kalmadı ama o ayarları bulamadim

SİV4SLI_EFS4NE_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet temiz kurulum yapıyor ama usb belleğe ihtiyaç var mıydı hatırlamıyorum.
Hayır usb belleğe gerek yok. Verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim. 1 haftadır diğer forumlarda birisi cevap veremedi sdn forum gibisi yok :)