Windows 10 Laptop'a Mac OS kurma

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Konu başlığındanda anlaşılacağı üzere bilgisayarıma mac os kurmak istiyorum. Acaba hangi yolları izlemem gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz ?

Reaksiyon puanı
0
Evet, arkadaşlar 3 saat oldu kimse bilmiyormu nasıl yapılacağını fikrinizi paylaşın en azından.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Üç saatte cevapmı gelir. bi şöyle 5 - 6 gün bekle. Olmadı 3-5 Ay bekle. o da olmadı, zaten benzer bir konu açılmış. Konu HP marka bir bilgisayar ile ilgili. Yüklü olan Windows 10 muş, 7 miş fark etmez. PC olarak tanımlanan bilgisayarlarda Windows kurulu gelir. Mac olarak tanımlananlarda Mac Os X kurulu gelir. Eskiden işlemciler de farklıydı. Artık her iki türden kişisel bilgisayrlarda İntel ve Amd işlemciler kullanılıyor. bu iki markanın kullandıkları teknoloji aynıdır. (ortak platform) Eski Mac'lar Motorola marka işlemciler kullanıyorlardı. Diğer benzer konuları araştır, ona göre kendin bir karar ver. Veya kendin bir dene, sonra sonucu buradan paylaşırsın.

Reaksiyon puanı
0
İnternette çok fazla video var hepsinde yaptıkları şey flashtan Windows ile gelen bir cihaza MacOS kuruyo. Herşeyi çok güzel anlatıyolar ama flasha nasıl yazdıklarını veya ne yaptıklarını anlatmıyolar ve hiçbir yerdede bulamadm. Mac kurulabiliyo ama nasıl onu öğrenmek istiyorum

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Aynen hackintosh ile kuruluyor ama mac özel üretim donanımlar olduğu için kendi bilgisayarında aynı donanımlara sahip olmalı ekran kartı işlemci uyumsuzluk olunca çalışmıyor. Kurulum basit usb bellekten kuruluyor ama her laptopa olmuyor donanımına bakmak lazım. Bazı özelliklerin kapanacak ve kullanamayacaksın

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Aynen hackintosh ile kuruluyor ama mac özel üretim donanımlar olduğu için kendi bilgisayarında aynı donanımlara sahip olmalı ekran kartı işlemci uyumsuzluk olunca çalışmıyor. Kurulum basit usb bellekten kuruluyor ama her laptopa olmuyor donanımına bakmak lazım. Bazı özelliklerin kapanacak ve kullanamayacaksın
Okadar basit değil kurulum donanım uyumluluğuna bakar günlerce uğraşıp lenovo flex 15 e kurmuştum ve wi-fi 2. ekran kartı ses gibi donanımlar çalışmamıştı zahmetli bir iş ve bu işlerden az anlayan kişiler veri kaybı yaşayabilir dikkat edin..

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Basit derken şartlar eşit olunca :)) Benim acer ile aynıydı donanımlar sorun olmadı.

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
O yüzden donanım aynı olmadıkca bulaşmamk lazım. Uğraşmadan olmuyor. Genede başarmışınız. Şartlar eşit olursa gerçekten güzel o zaman yüklemede kolay oluyor ama sizin ki gibi bir durumda genede yüklenmiş bazen hiç algılamadığı da oluyor. Açılmıyor. Az anlayanların bulaşmaması gereken bir durum.

Reaksiyon puanı
0
i3 3120M 2.5ghz Quad-core işlemci ve Nvidia GT635M ekran kartım var sizde bulaşabilir miyim bu olaya ?

Reaksiyon puanı
0
iAtkos deneyebilirsin
iAtkos demenizin sebebi eski bir sürüm olması felan mı yoksa teknik özelliklerime onun mu uygun olması çünkü Mac OS'tanda anlamıyorum Yosemite felan bir sürü şeyi var fakat iAtkos'un isosunu internetten aradığımda 4-5 yıl önce yüklenmiş olduğunu gördüm

alper34

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Türk yazılımcı tarafından geliştirilmiş bir sürüm uyumsuzluk sorunları yok. Kullanımı ve desteği var. X86 mimarisine göre modifike edilmiş bir sürüm. Zaten oda yosemiti ve diğer sürümlerle çalışışıyor. Farklı bişey değil. El capitian sürümüde var.