Windows 10 kurulumu Tamamlanıyor ekranında kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

Metrhangr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yeni PC dizdim işlemcim ryzen 2200 g 8 ram var ve 500 GB harddisk aldım flaşla atılmış Windows 10 kurarken şuan 9 saat oldu Windows kurulmuyor tamamlanıyor kısmında kaldı 3 saatir burada kuramadı windows u sorun ne arkadaşlar varmı bir çözümünüz yardım edin.

Ekli dosyalar

• IMG_20210123_235020.jpg
    IMG_20210123_235020.jpg
    36.4 KB · Görüntüleme: 278

Metrhangr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uzun sürmesi normal, ben sabaha kadar beklemiştim. Bekleyin bence. Kesmeyin yüklemeyi.
Hocam bakıyorum benim bu kısım en fazla 30 dk sürüyor benim şuan 9. Saatim harddiskfe sorun plma durumu varmı yukarıdaki tik işaretli olanlarda çok uzun sürdü.

Metrhangr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sonuç nedir beklenmedik bir gelişme mi oldu?
Hocam yükleme başarısız dedi mavi ekran verdi mavi ekranda üzgün surat ve karekod vardı fotosunu çekemedim olmadı yani daha yapamadım ne yapacağımı da bilmiyorum ua

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Bu kadar uzun sürmesi hiç normal değil.
Fare ve klavye dışında bilgisayara bağlı çevre birimi varsa, tümünün bağlantısını kesin. Kurulumun devam edip etmediğini gözlemleyin.
SHIFT + F10 (veya Fn + SHIFT + F10) tuşlarına basın. Komut istemi açılacak.
explorer.exe
yazıp ENTER'layın.
Windows bazı ayarları yüklemeye çalışacak ve yeniden başlatmaya çalışacaktır.
Windows yeniden başlamazsa, güç düğmesini kullanarak bilgisayarı yeniden başlatın. Kurulum bir şekilde tamamlayacaktır.
Yukarıdaki işlemler işe yaramaz ise, Windows 10 yükleme medyasını en baştan hazırlayıp tekrar deneyin. Kolay gelsin.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
@Metrhangr, HDD olduğu için normal. SSD ile 5 dakikada iner.

Metrhangr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu kadar uzun sürmesi hiç normal değil.
Fare ve klavye dışında bilgisayara bağlı çevre birimi varsa, tümünün bağlantısını kesin. Kurulumun devam edip etmediğini gözlemleyin.
SHIFT + F10 (veya Fn + SHIFT + F10) tuşlarına basın. Komut istemi açılacak.
explorer.exe
yazıp ENTER'layın.
Windows bazı ayarları yüklemeye çalışacak ve yeniden başlatmaya çalışacaktır.
Windows yeniden başlamazsa, güç düğmesini kullanarak bilgisayarı yeniden başlatın. Kurulum bir şekilde tamamlayacaktır.
Yukarıdaki işlemler işe yaramaz ise, Windows 10 yükleme medyasını en baştan hazırlayıp tekrar deneyin. Kolay gelsin.
Hocam dediğim gibi 9 saat olmuştu beklediğim daha yükleme tamamlanıyorda duruyordu 3 saat sonra mavi ekran verdi sonra reset attı kendine herşey başa döndü diski kontrol ettim 10 GB inmişti ama windowsu kuramadım şuan tekrardan diskin içini temizledim yeniden deniyryim dedim yine dünki gibiydi bende kapattım direkt ne yapacam valla yeni PC aldım daha ekranını açamadım ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Metrhangr, HDD olduğu için normal. SSD ile 5 dakikada iner.
Valla hocam zaten mavi ekrana attı kurulumu yapamadı zaten

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Hocam dediğim gibi 9 saat olmuştu beklediğim daha yükleme tamamlanıyorda duruyordu 3 saat sonra mavi ekran verdi sonra reset attı kendine herşey başa döndü diski kontrol ettim 10 GB inmişti ama windowsu kuramadım şuan tekrardan diskin içini temizledim yeniden deniyryim dedim yine dünki gibiydi bende kapattım direkt ne yapacam valla yeni PC aldım daha ekranını açamadım ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla hocam zaten mavi ekrana attı kurulumu yapamadı zaten
Dediğim gibi, son çare yükleme medyasını en baştan hazırlayıp tekrar deneyin. (Windows 10'u resmi kaynaklardan indirin.)

Mavi ekran hatası verirse, ekran görüntüsü alıp paylaşın.

Metrhangr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dediğim gibi, son çare yükleme medyasını en baştan hazırlayıp tekrar deneyin. (Windows 10'u resmi kaynaklardan indirin.)

Mavi ekran hatası verirse, ekran görüntüsü alıp paylaşın.
Tam çekecektim hemen gitti 1.2 saniyelik birşeyde birdaha olursa gönderrim fotograf işlemcide tamda sıkıntı olmasında ya

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Arkadaşlar yeni PC dizdim işlemcim ryzen 2200 g 8 ram var ve 500 GB harddisk aldım flaşla atılmış Windows 10 kurarken şuan 9 saat oldu Windows kurulmuyor tamamlanıyor kısmında kaldı 3 saatir burada kuramadı windows u sorun ne arkadaşlar varmı bir çözümünüz yardım edin.
Ben Eski PC De 3 gün beklediğimi bilirim :)

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Pc iyi olmasa bile imaj da çok önemli.

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Uzun sürmesi normal, ben sabaha kadar beklemiştim. Bekleyin bence. Kesmeyin yüklemeyi.
Hocam diskleri biçimlendirdikten sonra yüklemeye başla diyince ortalama 5 dakika sonra Masaüstüne ulaşıyorum. 9 Saat diyor 3 saat diyor siz hala bekleyin demişsiniz ben anlayamadım neden öyle dediğinizi? Hadi işlemci hdd vs diyelim yarım saat sürsün biiiiir saat sürsün?

Metrhangr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar HDD yi iade ettim onda sorun vardır diye Çarşamba günü sdd alıcam aynı hatayı alma durumu alırmıyım sizce.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Arkadaşlar HDD yi iade ettim onda sorun vardır diye Çarşamba günü sdd alıcam aynı hatayı alma durumu alır mıyım sizce.
Windows 10 yükleme medyasını baştan yazdırın, ne olur ne olmaz.