Windows 10 güncelleme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Sevdiye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yaşadığım bu kadar tuhaflıktan sonra kendime güvensem bile bilgisayara güvenmem ? Yani kendime de güvenemiyorum gibi bir şey bu birazcık ? Dursun öyle biraz daha bozuk bozuk napayım yani olmak istemiyor bir türlü.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Konuya bir kez daha bakınca, aslında hiç format atmayı bilmeyen yada tecrübe edinmemiş olan biri için geçen kavramlar ve işlemler oldukça meşakkatli gelebilir, doğaldır. Yine siz bilirsiniz; artık bir dizüstü tamircisine de bilgisayarınızı götürürseniz D sürücüsünü silmemesi konusunda tembihlersiniz. :)
USB Bellekten Windows 10 Yükleme için şurada bir rehber var. Kafa yorulması gerekenler BIOS/Boot Settings kısımlarının doğru yapılandırılmış olması ve de yukarıdaki mesajımda belirttiğim disk bölümlerinin düzenine dikkat edilmiş olması. Bilmiyorum uğraşır mısınız, ben yine yazmış olayım; sorun yaşarsanız bu konudan devam edebilirsiniz veya başka bir sorun için ilgili forum kategorimize konunuzu pek tabii açabilirsiniz. İyi forumlar. :)

Sevdiye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tamirciye götürmem diye düşünüyorum. Birçok kez ağzım yandı maalesef tembihlememe rağmen. Öncelikle kendim denerim ki zaten siz çok açıklayıcı şekilde anlatıyorsunuz herşeyi, beceremedim diyelim o zaman bu işlerden çok iyi anlayan bir arkadaşım var ona götürürüm artık. Yapabilirim diye düşünüyorum aslında da uğraşmaktan sıkıldım biraz. Sanırım pek modumda değilim. Bir iki güne yine soru sormaya başlarım size bence?Arkadaşım Uzakta olduğu için bu kadar süre böyle kaldı bilgisayar yoksa çoktan düzelmişti. Ondan öğrenmiştim zaten birçok şeyi sağolsun.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows 10 Yükleme medyası oluşturma işi, Microsoft'un kendi medya oluşturma aracı kullanılarak ta oluşturulabiliyor, o çok daha kolay, zaten sizi ne yapmanız gerektiği konusunda yönlendiriyor. Ama tek eksik yanı, internet bağlantınız çok iyi olsa bile işlemlerin saatlerce sürebiliyor olması. :)
Buna ilişkin bir rehber de ilerleyen zamanda hazırlarım; hem sizlere hem de diğer forum takipçilerimize faydalı olabilir. İyi geceler.

EKLEME:
Dün akşam bir rehber hazırlamıştım ama bu konuda belirtmemişim. Konu linki şudur. Tekrardan kolay gelsin.

Son düzenleme:

Sevdiye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Anlıyorum, bakalım zaten birşeyler yapmaya çalışırsam sizin haberiniz olur illa ki. :)
Ben işlerimi zor olsa da kısa yoldan halletmeyi seviyorum aslında. Gerçekten herşey için çok teşekkür ediyorum çok uğraştırdım sizi.
Size de iyi geceler.