Windows 10 Formatmı Yoksa Sıfırlamamı ?

Yayatoure

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar benim pc virüs doldu sıfırlama zamanı geldi fakat ayarlardan fabrika ayarlarınamı sıfırlasam iyi olur yoksa eski yöntemlerle formatmı atsam daha iyi olur ?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Format atmayı biliyorsan format atmayı öneririm. Ama unutma ki formattan sonra gerekli driverları yani sürücüleri yüklemelisin. Yani pek bilgin yoksa sıfırlamayı deneyebilirsin ya da bilgisayarcıya götürebilirsin.
@utkuversus Konuya bakar mısınız?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Üretici firmaların hazırlamış olduğu recovery imajı çöplükten öteye gidemedi gidemeyecekte. Temiz kurulumun elini ayağını öpeyim.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Üretici firmaların hazırlamış olduğu recovery imajı çöplükten öteye gidemedi gidemeyecekte. Temiz kurulumun elini ayağını öpeyim.
Önceden yani laptobu aldığımızda diskin D bölümde tahminimce aldığımız firmanın yüklediği recovery dosyası vardı ve bu recoveryden yüklemiştim ve laptop sıfırlanmıştı. Problem de olmamıştı.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Önceden yani laptobu aldığımızda diskin D bölümde tahminimce aldığımız firmanın yüklediği recovery dosyası vardı ve bu recoveryden yüklemiştim ve laptop sıfırlanmıştı. Problem de olmamıştı.
Mesele problemin olup olmaması değil zaten tabiki problem olmayacak fakat gereksiz yardımcı yazılımlar gereksiz başlangıç öğeleri gereksiz servisler ve gereksiz görev zamanlayıcılar sistemi inanılmaz şekilde ispik etmekte. Bu yüzden temiz kurulum çok önemli.

Reaksiyon puanı
16,118
10'da sıfırlama var hatta 8 ile geldi bu özellik recoveriden iyi.