Windows 10 Ana Konu

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Windows 10'u kurduğumdan beri bilgisayarın fanı daha hızlı çalışıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
1. İşlemciyi daha fazla kullanıyor olabilir.
2. Termal macunun değişmesi gerekiyordur.
3. Temizlenmesi gerekiyordur.

Yukarıdakilerden birisi olabilir

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
I. Core i7-4720HQ
o işlemciyi windows 10 zorlayamaz ki. Görev yöneticisinden kontrol et var mı işlemciye yüklenen program. Birde fan dönüş hızına bakıp internette diğer kullanıcıların deneyimleri ile karşılaştırabilirsin.

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Arkadaşlar başlat menüsü görev çubuğu çalışmıyor. Başlata basıyorum görev çubuğu gidiyor ekran gidip geliyor nasıl çözerim? Bilene şimdiden teşekkürler..

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar başlat menüsü görev çubuğu çalışmıyor. Başlata basıyorum görev çubuğu gidiyor ekran gidip geliyor nasıl çözerim? Bilene şimdiden teşekkürler..
Var mı yüklediğin bir eklenti, tema veya windowsun şeklini değiştirmeye yönelik bir program. Belki ondan kaynaklanıyordur.

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Var mı yüklediğin bir eklenti, tema veya windowsun şeklini değiştirmeye yönelik bir program. Belki ondan kaynaklanıyordur.
Hayır hiçbir şey yapmadım. Sadece internet çalımşıyordu son oturumda çok kasıyor idi restart attım hdd onarma geçti ve durum sonuç bu. Sadece bu sorun var şuan nasıl çözebilirim? Teşekkürler :)

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Sistem geri yükleme açıksa bu sorunun olmadığı bir tarihe geri al yada sıfırla

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Arkadaşlar windows10'dan ilk günkü performansı alamıyorum.PES 2016 bile çok az kasıyordu(ilaçlı diye belkide), gta v kasmadan uzun bir süre oynuyordum(ısınınca hafif kasmalar oluyordu) şimdi gta v oynanmıyor bile.Hemde ayarları en düşüğe çekmeme rağmen.Windows 10'a dosyalarımı kaybetmeden nasıl format atabilirim? Yani ya da bir çözümü var mı ? Böyle olmaması lazım.Normal bir şey değil çünkü.

Bilgisayarımın özellikleri :
İşlemci:4th generation Intel® Core™ i5-4210U 1.7 gHZ işlemci (Turbo Boost ile 2.70 Ghz)
Bellek Tipi:DDR3L
Ram:8GB
Ekran:AMD Radeon™ R7 M260 Graphics with AMD Enduro™ Technology 2GB EKRAN KARTI ve INTEL HD ekran kartı var.

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar windows10'dan ilk günkü performansı alamıyorum.PES 2016 bile çok az kasıyordu(ilaçlı diye belkide), gta v kasmadan uzun bir süre oynuyordum(ısınınca hafif kasmalar oluyordu) şimdi gta v oynanmıyor bile.Hemde ayarları en düşüğe çekmeme rağmen.Windows 10'a dosyalarımı kaybetmeden nasıl format atabilirim? Yani ya da bir çözümü var mı ? Böyle olmaması lazım.Normal bir şey değil çünkü.

Bilgisayarımın özellikleri :
İşlemci:4th generation Intel® Core™ i5-4210U 1.7 gHZ işlemci (Turbo Boost ile 2.70 Ghz)
Bellek Tipi:DDR3L
Ram:8GB
Ekran:AMD Radeon™ R7 M260 Graphics with AMD Enduro™ Technology 2GB EKRAN KARTI ve INTEL HD ekran kartı var.
İşlemcin biraz yavaş, arka planda çalışan virüs programı vb. başka uygulamalar varsa yavaşlamaya neden olmuştur..

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
açılınca simgeler bir kaç saniye sonra yukleniyordu simdi hemen acildi bide pes oynayayim bakalim ne olucak

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
valla yine de ilk windows 10 yukledigimde performansi cok iyiydi. Simdi temizlik falan yaptim hizlandi sanki iyi oldu
Haliyle windows kullandıkça şişiyor, işlemciye binen yük sürekli artıyor yüklenen uygulamaların kitaplıkları vs nedeniyle.

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Tüm yolları denememe rağmen, notebook u türkçe kullanamıyorum. Neden?

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Aynen. Aslında bilgisayarı aldıktan sonra kurarken Türkçe seçeneğine basmıştım ama ingilizce çıktı karşıma.
Muhtemelen bölge seçeneğini öyle seçtin. en kolay yolu tekrar kurman. windows versiyonun ne pro, home, vl, education vs.?

j.connor

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba bilgisayarımı 2 saat önce Windows 10 a yükselttim.Herşey stabil ama bir uyarı veriyor atheros bluetooth suıte (64) uyumlu olmadığı için çalıştırılmadı yazıyor.Çözümünü bilen var mı?

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Herkese merhaba bilgisayarımı 2 saat önce Windows 10 a yükselttim.Herşey stabil ama bir uyarı veriyor atheros bluetooth suıte (64) uyumlu olmadığı için çalıştırılmadı yazıyor.Çözümünü bilen var mı?
Blutoth driveri güncellemesi gelene kadar sıkıntı olur bence 8.1 e dön