Windows 10 AMD 7400m Driver sorunu

Bu konuyu okuyanlar

HasanPly8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Amd radeon hd 7400m driveri kurruktan sonra control center da hiç bir ayar yoktu .
Sonra Amd nin sitesinden benim driverin crimson edition sürümünü kurdum ayarlar var ama intelden amd ye geçmiyor
Ek ayarlarada çok uzun sürede giriyor ve powerplay den ayar değiştirdim ama intelden çıkmıyor buna bir çözüm bula bilen varsa yazssın lütfen

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Amd radeon hd 7400m driveri kurruktan sonra control center da hiç bir ayar yoktu .
Sonra Amd nin sitesinden benim driverin crimson edition sürümünü kurdum ayarlar var ama intelden amd ye geçmiyor
Ek ayarlarada çok uzun sürede giriyor ve powerplay den ayar değiştirdim ama intelden çıkmıyor buna bir çözüm bula bilen varsa yazssın lütfen
Merhaba;

Win 10 kurduğunuzda driverların otomatik olarak yüklenmesi gerekir. Yüklemedi ise ekran kartnızın bütün driverlarını silin. Daha sonra aşağıdaki linkten yeniden yükleyin.

Download Drivers

HasanPly8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba;

Win 10 kurduğunuzda driverların otomatik olarak yüklenmesi gerekir. Yüklemedi ise ekran kartnızın bütün driverlarını silin. Daha sonra aşağıdaki linkten yeniden yükleyin.

Download Drivers
Zaten Update kuruyor ama catalyst conrol centerda hiç bir ayar yok o yüzden değiştirilebilir grafikleri ayarlıyamıyorum. Amd nin sitesinden en güncel driveri buldum crimson edition diye yükledim oda açıldıktan sonra masa üstüne sağ tıklanmıyor çöküp duruyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
https://forum.shiftdelete.net/threads/cozuldu-hd-5470m-surucu-sorunu.530671/

buradaki anlatımlardan yararlanın, sorun çözülmez ise tekrar yardımcı olmaya çalışırız.... fakat bu amd nin eski mobil ekran kartlarından inanın bıktım :D almayın böyle ekran kartlı laptopları, çok sorunlu cihazlar bunlar ayrıca hiç performans da vermiyolar...
Benimki o tür bir sorun değil tamamen driveri yükleme ve değiştirilebilir grafikleri ayarlama

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
@HasanPly8
1- Aygıt yöneticisine girin. Görüntü Bağdaştırılarında Grafik Kartınız var ikisine de sağ tıklayıp kaldırın.

2- Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

3- Laptopunuzun kendi sitesinden driverları indirin. Amd'nin sitesinden değil.

4- Sağ click yapıp. Yönetici olarak çalıştır deyin ve yükleyin. Daha sonra yükleme bitince uyumluluğunu Windows 7 olarak ayarlayın.

5- Bilgisayarı yeniden başlatın. Sorunun düzelmesi gerekir.

İyi forumlar...

Son mesajlar