Windows 10 %100 DİSK SORUNU

Bu konuyu okuyanlar

VodkaMorello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba bilgisayarımda %100 disk kullanımını internette forumda youtubeda bulabildigim bütün çözümleri denedim hiç biri sorunumu çözmedi.Ayrıca aygıt yöneticisinde usb yığın depolama aygıtı varken yani güncelleme yapmamışken disk kullanımı %100 deilde %5o de kalıyor ama aynı %100de oldugu gibi kasma donma problemleri hala aynı.Uygulamayı güncelleştirdiğim zaman alcor usb micro reader adlı bir uygulamaya güncelleniyor ve disk kullanımım %100.Bu usb yıgın depolama aygıtı güncelkende deilkende aynı yani herhangi yeni kücük bir program bile çalışsa disk kullanımı hemen 100e dayanıyor.Ve baya uzun süre öyle kalıyor.Ayrıca windowsun calısması kapanması acılması yeniden baslaması her seyi cok yavaş tabiri caizse kaplumbağa gibi .Windows Search,Prefetch,SuperFetch disable ettim olmadı.Bildirimleri kapaattım skype uygulamasıyla alakalı ayarları chromedaki bir takım ayarlamaları yaptım gene olmadı .En son hizmetlerdeki güç hizmetini disable ettigim zaman düzelir gibi oldu rebootan sonra gene aynı duruma geldi.Bilgisayarımın ısınma sorunu yok.chkdsk ile tarattım bad sectorum de yok.Bütün driverlerimi silip en baştan aygıt yöneticisi yardımıyla denedim olmadı yardımcı programları kullandım gene olmadı.Ne yapmamı önerirsiniz .

VodkaMorello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı makina arkadaşımdada var onda hiç bir problem yok yani ssd hdd ile alakalı bir sıkıntı oldugunu düsünmüyorum

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Aynı makina arkadaşımdada var onda hiç bir problem yok yani ssd hdd ile alakalı bir sıkıntı oldugunu düsünmüyorum
Sorun senin hddnde ssd alırsan farkını görürsün ki gidip pahalılarından almana gerek yok 25 gb bile alsan sadece sistemi ssdye kursan biligsayarın uçar

VodkaMorello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam mesajın için tesekkür ederim yani saydıgım onca şey ssd alınca gecicek mi 25 gb da olsa masraf benim icin o yüzden :D

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Şu windows 10u kullanmayın.

VodkaMorello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam 25 60gblik ssdler usb ile kullanılıyor .Hani dahili olanı bile olsa 1tblik hdd çıkarıp onu takarsam boş windowsa bakıcam diğer üst gbli ssdler can yakıyor fiyatları yeni pc mi almam lazım benim napmam lazım

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Ham ssd takıp hemde hdd takabilirsin ve o ssd lerin sata girişi olanlılarını gördüm

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Sorun Hdd'nizde değil yazılımınızda .Güvenilir bir sayfadan Windows 10 bulun ve BIOS'u default ayarlarına getirin.Driver işini ekran kartınız hariç yetkili firmanın sayfasından indiriyorsunuz ama anlatacağım işlemlerden sonra indirin Windows CD'nizi takın "Şimdi Yükle" ekranına kadar gelin orada sol altta "Bilgisayarınızı onarın" diye bir seçenek var ona girin Shift+F10 kombinasyonunu yapın ve şu komutları sırayla yazın:
1-diskpart
2-list disk
3-select disk ?(? işareti koysuğum yere lisk disk komutundan çıkan diskin yanındaki numarayı yazın örnek:select disk 0)
4-clean
5-"Şimdi Yükle" ekranına gelip kurulumu yapınız daha sonrasında yetkili firmanın önerdiği Driver'ları yükleyip Windows'unuzu güncelleyiniz.
Not:bu işlemler diskinizdeki tüm bölümleri ve verileri siler yedekleme yapmayı unutmayınız!
Birde bilgisayarınız Uefi'yi kesinlikle destekliyor.Uefi modunda kurulum yapın
Bunları yaptıktan sonra eski haline nazaran daha hızlı olacaktır özellikle PC ilk açıldığında kendine gelmesini beklemek çok sinir bozucu o sürede 5-10 saniye gibi olur açılma süresi ilk 5-6 açılışta eh işte olur ama daha sonraki açılışlarda 40-50 saniye gibi olacaktır.Bu arada SSD artık şart :)
Aynı sıkıntı bende de vardı şuanda kafam rahat bir kaç Windows zımbırtısı dışında tabi onları da görev yöneticisinden kapatıyorum :)