Win 8 Pc'yi açıyorum internet geliyor , gidiyor.Acil Yardım !

kopara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamın Aleyküm.
Şimdi arkadaşlar konuyu daha önce açtım fakat yardımcı olan olmadı tekrar açıyorum.
Win 8 kullanıyorum single. Pcyi açıyorum internet var gözüküyor , chrome ye tıklıyorum internet gelmiyor, bu sırada bakıyorum ki yandaki wifi kısmının üzerinde * işareti çıkmış. 3 dk civarı sonrasında internet geliyor , nete girip rahatça kullanabiliyorum.
Lakin bu bana sıkıntı yaratıyor. Ne yapmalıyım bi yardımcı olun lütfen.
Wifi kısmına bakıyorum wifi ağı gözüküyor , tıklıyorum bağlanılamıyor diyor. ben geri sekmesine tıklıyorum internet geliyor 2 3 dk sonra.
Pcyi açtığımda yok , 2 3 dk sonra var. Ve bu her pcyi açıp kapatmamda oluyor.
Daha önce açtım konuyu , yardımcı olabilen çıkmadı. Umarım siz yardımcı olursunuz. :mellow::cursing:

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Normaldir bilgisayar ilk açıldığında biraz kasar ve hemen açılmaz int 2 dk ya açılır hep avik olmasini istouorsan uykuya al

kopara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
antivirüs programın?
Antivirüs programı kullanmıyorum şuanda. Güvenlik duvarını da kapattım denemek için hala aynı hala aynı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Normaldir bilgisayar ilk açıldığında biraz kasar ve hemen açılmaz int 2 dk ya açılır hep avik olmasini istouorsan uykuya al
Sıkıntı orada işte uykuya alsamda aynı şey. pc açılıyor net yok. wifi kısmından interneti bulup seçiyorum , bağlanılamıyor diyor . 2 3 dk sonra kendiliğinden bağlanıyor.
Lenovo z580 kullanıyorum.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
bendede oluyordu öyle guvenlık duvarı engellıyordu kapattım sonra ınternet geldı ama magaza guncellenmdı win8 le ve guvenlı duvarı hatası var win8 de

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
driverscanner programının full sürümünü edin bi driverlarını güncelle bakalım ne olacak. Ayrıca kaliteli bir tane de antivirüs programı edinip bilgisayarında neler var neler yok bir göz atıp temizlemelisin. Problemin nereden kaynaklanacağı bazen belli olmaz önlem almakta fayda var. (Comodo 2013 is veya Eset 6 öneririm. Eset paralı comodo bedava. Diğer kullandıkların ya bilgisayarını gereksiz yere kasacaktır ya da düzgün koruyamayacaktır.)

betm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende aynı dertten muzdaripim lisanslı norton 360la denedim antivirüsü beğenmedim şuan lisansli kaspersky is kullanıyorum ama antivirüsten olduğunu sanmıyorum. ağ bağdaştırıcısının güç seçenekleri ile de alakası yok denedim o da çözüm değil, bilgisayarı kapatmadan önce uçak moduna alıp bağdaştırıcıyı kapatmakta bir çözüm değil.. driver güncelledim o da değil.. çıldırmamak elden değil.. :)

betm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım çözdüm :)
ağ bağdaştırıcısının güç seçeneklerini pasif konuma getirin sırasıyla(win8): denetim masası>aygıt yöneticisi>ağ bağdaştırıcısı altında ilgili kablosuz ürününüze çift tıklayıp güç yönetimi altında güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın. sekmesindeki chek'i kaldırın,
sonrasında mouse u ekranın en sağ üst noktasına getirdiğinizde beliren metro sistem menünün en altında bulunan ayarlar a tıkladığınızda yeni gelen metro menüde bilgisayar ayarlarını değiştir sekmesine tıklayıp gelen uygulamada kablosuz sekmesine gelip kablosuz cihazlar altında bluetooth u kapalı konumuna getirmeniz probleminizi çözecektir :)
denenmiştir. gerçi bilgisayarı yeniden başlatmadan uyku modundayken denedim bi sıkıntı da olmadı ama restart'ta yaparsa tekrar bildiririm. geçmiş olsun :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
[MENTION=319510]betm[/MENTION] sen deyince baktım da bende bu aygıtı kapatsın seçeneği işaretli fakat böyle bir sorun yok. :) Ama belki arkadaş bu dediğin yöntemle çözebilir.