Win 7 donma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

serkan-19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar teknoloji ile fazla aram yok sizlere bir sorum olacak yaklaşık 11 yıllık emektar lg a515 marka pc var win 7 süresi dolmuş sanırım format attım yeni pil aldım çocuk derse girsin diye ama maalesef donuyor hiç bir şey yapamıyoruz Ne mause ne başka bir şey çalışmıyor Ne yapabilirim farklı iki kez dııııttt diye ses gelmiş

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938
Merhaba arkadaşlar teknoloji ile fazla aram yok sizlere bir sorum olacak yaklaşık 11 yıllık emektar lg a515 marka pc var win 7 süresi dolmuş sanırım format attım yeni pil aldım çocuk derse girsin diye ama maalesef donuyor hiç bir şey yapamıyoruz Ne mause ne başka bir şey çalışmıyor Ne yapabilirim
Derste takılma mi oluyor? Pek anlayamadımda

serkan-19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Son düzenleme:

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Bellek 8GB CPU bomboş cidden kasması çok zor. Fotoğraf:

serkan-19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Neden kaynaklı olanilir acaba bilgisayarcı ya mı götürsem
Belki bilen birileri vardır forumda. CPU maksimum değeri %99 yaparsanız da bir düşüş olabilir. O da güç ayarlarından yapılıyor. Güç ayarlarına gelin. Ek güç ayarları, plan ayarlarını değiştir, gelişmiş güç ayarlarını değiştire basın. Orda işlemci güç yönetimine basın. En yüksek işlemci durumuna gelip onu %99 yapın.

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
işlemci ne ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

format attıktan sonra güncellemeleri otomatik yapsınımı seçtiniz eğer seçtiyseniz kasmalar ola bilir nedeni microsoftan sürekli olarak yanıt almaya çalışı alamadığı için takılı kalıyo arka planda çalışan wuauserv böyle bi uyğulama varmı yoksa eğer yinede tüm otomatik güncellemeleri devre dışı bırakıp manuel olarak indirmenizi öneririm

Son düzenleme:

serkan-19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
işlemci ne ?

format attıktan sonra güncellemeleri otomatik yapsınımı seçtiniz eğer seçtiyseniz kasmalar ola bilir nedeni microsoftan sürekli olarak yanıt almaya çalışı alamadığı için takılı kalıyo arka planda çalışan wuauserv böyle bi uyğulama varmı yoksa eğer yinede tüm otomatik güncellemeleri devre dışı bırakıp manuel olarak indirmenizi öneririm
rica etsem arka planda ki uygulamaları nasıl görürüm yazabilirmisiniz birde güncellemeleri nasıl devre dışı bırakacagım

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
rica etsem arka planda ki uygulamaları nasıl görürüm yazabilirmisiniz birde güncellemeleri nasıl devre dışı bırakacagım
arka plandaki uyğulamalı görmek için görev çubuğuna(yani alttaki uyğulamaların olduğu çubuğa) sağ tıkla ve görev yöneticisini başlata bas yukarıda işlemler var oraya bas ve arka plandaki işlemleri görürsün / windows 7 güncellemeleri devre dışı bırakmak hakkında internette baya bi sesli veya yazılı anlatım var (yani kısacası inte windows 7 otomatik güncelleme kapatma yaz video izle öğrenirsin ? )

serkan-19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Belki bilen birileri vardır forumda. CPU maksimum değeri %99 yaparsanız da bir düşüş olabilir. O da güç ayarlarından yapılıyor. Güç ayarlarına gelin. Ek güç ayarları, plan ayarlarını değiştir, gelişmiş güç ayarlarını değiştire basın. Orda işlemci güç yönetimine basın. En yüksek işlemci durumuna gelip onu %99 yapın.

Bu yöntem etkili oldu hem fişte hem pildeki değerleri 99 yaptım şuanda donma yok teşekkür ederim

enesenesbera

Doçent
Reaksiyon puanı
232
Merhaba arkadaşlar teknoloji ile fazla aram yok sizlere bir sorum olacak yaklaşık 11 yıllık emektar lg a515 marka pc var win 7 süresi dolmuş sanırım format attım yeni pil aldım çocuk derse girsin diye ama maalesef donuyor hiç bir şey yapamıyoruz Ne mause ne başka bir şey çalışmıyor Ne yapabilirim farklı iki kez dııııttt diye ses gelmiş
sistem düşük malesefyapabileceğiniz bişey pek yok

ve biraz para verip sisteminize ram ekleyebilirsiniz ama önerim yeni bir sistem toplamanız 3000 tl ye monitör dahil güzel bir sistem toplarsınız

serkan-19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
sistem düşük malesefyapabileceğiniz bişey pek yok

ve biraz para verip sisteminize ram ekleyebilirsiniz ama önerim yeni bir sistem toplamanız 3000 tl ye monitör dahil güzel bir sistem toplarsınız
4 gb ram ekledim şu an 8 gb ama 12 yıllık bilgisayar sistem maalesef bundan dolayı düşük pandemi dönemi kaynaklar az olduğu için bir şekilde ayakta tutmak lazım emektarı şu illetten kurtulursak aklımda güzel birşey var ??

enesenesbera

Doçent
Reaksiyon puanı
232
4 gb ram ekledim şu an 8 gb ama 12 yıllık bilgisayar sistem maalesef bundan dolayı düşük pandemi dönemi kaynaklar az olduğu için bir şekilde ayakta tutmak lazım emektarı şu illetten kurtulursak aklımda güzel birşey var ??
hmm o zaman yapıcak çokda bişey yok malesef :(

Son mesajlar