Win 10 pro donma sorunu

EgeCan Çil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar öncelikle
Bu sabah win 7 olan bilgisayarımı win 10 a yükselttim yükseltme ardından win 10 da iken yaklasık 20 dakika boyunca birşey olmadi fakat daha sonra bilgisayar kendi kendi kilitlenip durmaya başladı bu sorunu sanıl çozebileceğim hakkında bilgili arkadaşlar carsa yardım ederse çok memnun olacağım ?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,005
Selamlar öncelikle
Bu sabah win 7 olan bilgisayarımı win 10 a yükselttim yükseltme ardından win 10 da iken yaklasık 20 dakika boyunca birşey olmadi fakat daha sonra bilgisayar kendi kendi kilitlenip durmaya başladı bu sorunu sanıl çozebileceğim hakkında bilgili arkadaşlar carsa yardım ederse çok memnun olacağım ?
Ekran kartın NVIDIA'mı?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,005
Ayn Nvidia GTX 950
Sorun NVIDIA'an. Çünkü aynı sorun bende de var. İlk önce driverını kaldırın. DDU indirin. Sonra güvenli moda girin. Açın ve kaldırın. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Sonra hemen kapatın. (Güvenli moddayken Windows Update servisini devre dışı bırakın.) 10 saniye felan bekleyin ve bilgisayarı açın. NVIDIA driverini kurun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayn Nvidia GTX 950
Ama olmama ihtimalide var. NVIDIA driverini kurmadan kullanın. Eğer sorun olmuyorsa sorun dediğim gibi onda. Bu arada UEFI kurulum yaptınız değil mi?

Son düzenleme:

EgeCan Çil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarı abim yollamıştı bana askere gideceği yolladığında tüm sürücüler günceldi ben sadece win10 yükselttim

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,005
Bilgisayarı abim yollamıştı bana askere gideceği yolladığında tüm sürücüler günceldi ben sadece win10 yükselttim
O zaman UEFI değil. Çünkü kimse Windows 7'yi UEFI kurmaz. Anakartınız nedir?

EgeCan Çil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Nvidia olayını denerim şuanda evde degilim olursa haber veririm ?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,005

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Cihazın özellikleri nedir? Windows 10'u nereden indirdin? Orijinal mi? Windows 10'un hangi sürüm yapısına yükseltme yaptın? Bilmiyorum.

Görev yöneticisinin Başlangıç sekmesinden program ve hizmetleri kontrol et; ihtiyaç duymadıklarını devre dışı bırak.

Güncelleştirmeleri manuel olarak kontrol edebiliyor musun? Donma yapıyor mu?
Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Güncelleştirmeleri denetle

Ayrıca, başlata sağ tıkla Aygıt Yöneticisini aç; aşağıdaki aygıtları tek tek güncelle (Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara yaparak)
Ağ bağdaştırıcılarını
Fare ve diğer işaret aygıtlarını
Görüntü bağdaştırıcılarını
Ses girişleri ve çıkışlarını
Ses, video ve oyun denetleyicilerini
Üretici yazılımını (BIOS) (güncelleme varsa bilgisayarın baştan başlatılması istenebilir)

Temsili görsel:

EgeCan Çil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cihazın özellikleri nedir? Windows 10'u nereden indirdin? Orijinal mi? Windows 10'un hangi sürüm yapısına yükseltme yaptın? Bilmiyorum.

Görev yöneticisinin Başlangıç sekmesinden program ve hizmetleri kontrol et; ihtiyaç duymadıklarını devre dışı bırak.

Güncelleştirmeleri manuel olarak kontrol edebiliyor musun? Donma yapıyor mu?
Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Güncelleştirmeleri denetle

Ayrıca, başlata sağ tıkla Aygıt Yöneticisini aç; aşağıdaki aygıtları tek tek güncelle (Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara yaparak)
Ağ bağdaştırıcılarını
Fare ve diğer işaret aygıtlarını
Görüntü bağdaştırıcılarını
Ses girişleri ve çıkışlarını
Ses, video ve oyun denetleyicilerini
Üretici yazılımını (BIOS) (güncelleme varsa bilgisayarın baştan başlatılması istenebilir)

Temsili görsel:

Driver guncellestirmelerini denemistim zaten galiba artık tek şans windows 7 ye dönmek gerçi windows 7 de 2020de artık kullanılamayacak sanırsam.

Olsun yinede yardımlarınız için teşekkür ederim iyi geceler dilerim ?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Driver guncellestirmelerini denemistim zaten galiba artık tek şans windows 7 ye dönmek gerçi windows 7 de 2020de artık kullanılamayacak sanırsam.

Olsun yinede yardımlarınız için teşekkür ederim iyi geceler dilerim ?
Rica ederim.
Yükseltme sonrasında farklı sıkıntılar olabiliyor; eğer ileride tekrar Windows 10 yüklemeyi düşünürsen, temiz kurulum yapmanı öneririm. Ayrıca BIOS & Firmware'ini de mutlaka güncelle. :)

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,865
hafifletilmiş sürümünü kullan demiyeceğim. :)