WhatsApp'a son

Bu konuyu okuyanlar

DJShaber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
whatsapp sözleşmesi sandığımız gibi değilmiş bende ilk başta ön yargılıydım sonra UCOFY diye bir youtuberin videosunu izledim yetkililerle falan konuştuğu şeyleri gösterdi yani ondan sonra bu sözleşme neyin nesi anladım abarttıkları kadar yokmuş

Reaksiyon puanı
2,554
Bahsettiğiniz gibi sosyal medya olayını çok önceden bıraktım. Fakat hala kullanan arkadaşlar var.
En güzeli hocam gereksiz zaman kaybından başka bişi değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

whatsapp sözleşmesi sandığımız gibi değilmiş bende ilk başta ön yargılıydım sonra UCOFY diye bir youtuberin videosunu izledim yetkililerle falan konuştuğu şeyleri gösterdi yani ondan sonra bu sözleşme neyin nesi anladım abarttıkları kadar yokmuş
Bize de paylaşırsanız biz de bilgilenmiş oluruz.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Son durum nedir? Geri aldılar deniyor resmileşti mi? Haber sitelerinde yok düzgün bir şey.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
Son durum nedir? Geri aldılar deniyor resmileşti mi? Haber sitelerinde yok düzgün bir şey.
Yalan haber onlar.

Bir tercih yapsam,Signal'i seçerdim ama çevremde kimse kullanmıyor,o yüzden Telegram'a geçiceğim.

Bip de az bilgi toplamıyor.

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Whatsap resmi olarak geri adım atmadı.

Signal en iyisi.

Ahmet Balta 123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
hocam bütün uygulamalar zaten verilerinizi alıyor whatsapp sadece resmileştirdi signal,bip hepsi alıyor

tolgagamer123

Doçent
Reaksiyon puanı
477
Whatsapp'tan beklenmeyecek bir hareket. Beklemezdim..

Reaksiyon puanı
2,554
Arkadaşlar şimdi ne yapmalı ne etmeli?
Eğer hesabını silmediysen duruyorsa WhatsApp hesabın 8 şubata kadar sözleşmeyi red edip ülkemizin kararını bekle.Benim gibi kabul edip sonra hesabını silip kaldırma işlemi yaptıysan da yine çıkacak kararı bekle ben de beklemedeyim.
Zaten karar çıktığında WhatsApp ya vazgeçecek yada ülkemizde kimse kullanmayacak.
WhatsApp vazgeçerse ben tekrar kurup sadece mesaj olarak kullanacağım bir de çok çok nadir kullanırım kamera fotoğraf konum mikrofon izni de vermem.
En çok konuştuğum kişileri signale geçirdim ben ordan devam edecem.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Telegram kullandım fakat aşağıda yazdığım 3 nedenden dolayı telefonumdan kaldırdım.
1. Tanımadığım kişilerden mesaj geliyor. İsmini soyadını bildiğiniz bir kişi varsa onun numarasını ve konumunu görebiliyorsunuz.
2. Hiçte masum olmayan gruplar var. Bunlara kolay bir arama ile ulaşabiliyorsunuz ve bu kişiler sizin numara ve konumunuzu görebiliyor. Küçük yaştaki kişiler için hiç uygun değil.
3. Uygulama kulanılmadığı zamanda bileçok pil harcıyor. En azından bende öyle oldu.
Telegram bu haliyle mesajlaşmadan çok sosyal medya uygulaması gibi.
Şifre ve veri paylaşma konusunda bir şey diyemem çünkü cep telefonu kulanan herkesin tüm bilgileri bence zaten ortada. Yinede herkes dilediğini kullanmakta özgür

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Çevrenizi bilgilendirerek farklı bir uygulamaya geçmelisiniz.

Eğer hesabını silmediysen duruyorsa WhatsApp hesabın 8 şubata kadar sözleşmeyi red edip ülkemizin kararını bekle.Benim gibi kabul edip sonra hesabını silip kaldırma işlemi yaptıysan da yine çıkacak kararı bekle ben de beklemedeyim.
Zaten karar çıktığında WhatsApp ya vazgeçecek yada ülkemizde kimse kullanmayacak.
WhatsApp vazgeçerse ben tekrar kurup sadece mesaj olarak kullanacağım bir de çok çok nadir kullanırım kamera fotoğraf konum mikrofon izni de vermem.
En çok konuştuğum kişileri signale geçirdim ben ordan devam edecem.
Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim, bahsettiğiniz gibi beklemede kalacağım. Gündem de hep bu konu var.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Sadece WP silmekle iş bitmiyor. Her yerde açık kaynak kullanın ki verileriniz toplanmasın, dijital köleleştirilmeyin. WP yi siliyorsanız Windows'u da silin mesela.
Ucuzundan Bi laptop bulup SSD taktım mı. Linux ile İnternet keyfi. ?

Masaüstü sadece offline Oyun için. Yada çok çok az buz Online War Thunder?

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,107
Babam bile Telegram'a geçti. Sizde geçin ?

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
WhatsApp sözleşmesini kabul ettim ve ardından sildim. Tekrandan whatApp yükledim, sözleşmeyi bu sefer kabul etmedim. Şimdi sözleşmeyi kabul mü ettim, yada kabul etmedim mi hiç bir şey anlamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yadım ede bilir mi?

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
WhatsApp sözleşmesini kabul ettim ve ardından sildim. Tekrandan whatApp yükledim, sözleşmeyi bu sefer kabul etmedim. Şimdi sözleşmeyi kabul mü ettim, yada kabul etmedim mi hiç bir şey anlamadım. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yadım ede bilir mi?
Kabul etmiş sayılırsınız. Ayrıca cihazınızdan whatsappı kaldırmanız hesabınızı silmez yeniden yüklediğinizde aynı tercihler devam eder . Whatsapp ayarlarından hesabımı kaldır demeniz gerekir.