WhatsApp'a son

Bu konuyu okuyanlar

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Bir türlü göndermedim /;

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Ben diyorum tanıdığım insanlara Discord ya da Signal'e geçelim diye ama her zamanki gibi beni takan yok

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
noluyor gençler biri açıklasın neden whatsappı bırakıyorsunuz?!?!

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Discord a geçiyorum WhatsApp ı sileceğim WhatsApp bitmiştir benim için. 5 milyar indirme olan bir uygulamanın gizlilik politikasını değiştirmek ve ona da bundan sonra herşeyi istediğim gibi paylaşırım demek. Cidden rezillik. Şimdi gel yaşlılara telegram ve discord u öğret. Oldu mu böyle?

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Gizlilik politikasında bütün verilerin Facebook ve diğer uygulamalar ile paylaşılacağı söyleniyor.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
aynı.Ama noluyor?ne politikası?ne değişti?
Hesap Bilgileri

Bağlantılar

Durum Bilgisi

İşlem ve Ödeme Verileri

Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler

Kullanım ve Kayıt Bilgileri

Cihaz ve Bağlantı Bilgileri

Konum Bilgileri

Çerezler

Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Üçüncü Taraf Hizmetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Kaynak ; Whatsapp sözleşme maddeleri nedir? Gizlilik ilkelerinde yer alan sözleşme neleri kapsıyor

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Discord a geçiyorum WhatsApp ı sileceğim WhatsApp bitmiştir benim için. 5 milyar indirme olan bir uygulamanın gizlilik politikasını değiştirmek ve ona da bundan sonra herşeyi istediğim gibi paylaşırım demek. Cidden rezillik. Şimdi gel yaşlılara telegram ve discord u öğret. Oldu mu böyle?
Aslında her zaman bilgilerimiz toplanıyor du, şimdi Facebook ceza yemesin diye yasallaştırdılar.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Beleş olunca mutlaka bir karşılığı olur. Bunu size söyleseydim de siz yinede takmazdınız.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Mecburen Whatsapp kullanacağım :/ Ders notların hepsi ordan atılıyor.
Google Classroom kullanmaya üşeniyor hocalar nedense. Sonra birsürü mesaj geliyor yetişemiyorum diye ağlıyorlar. G Classroom kullan. WhatsApp eğitim platformu değil ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu whatsapp zaten verileri alıyordu ki. Söylemelerine gerek yoktu biz zaten biliyorduk.
Nasıl Instagram alıyorsa WhatsApp da alıyor.
Şimdi resmi olarak alıyor.

Beleş olunca mutlaka bir karşılığı olur. Bunu size söyleseydim de siz yinede takmazdınız.
Ürün ücretsizce ürün sizsiniz demektir.

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
1610213500787.png

Signal'e geçene bundan 2 adet hediye. (!)

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560

Bunu alan 3.şahıs şirketler sesinle banka hesabına bile girebilir eğer banka verilerini bulunuyorsa.Ben bırakıyorum.

@The Medic, son attığım gönderiye bak.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ben vatsapı çoktandır kullanmıyorum, isabet olmuş gerçekten... bip saçmalamasa, onu kullacağım ama o da insanı rahatsız edici mesaj bombardımanı yapıyor...

YERLİ UYGULAMA BİP'E İLGİDE CİDDİ ARTIŞ
WhatsApp'ın kullanıcılarını güncellenen koşulları kabul etmeye zorlamasıyla birlikte, Türkiye'deki kullanıcıların yerli mesajlaşma uygulaması BiP'e ilgisinde ciddi artış oldu. Turkcell'in paylaştığı verilere göre, bir günde 100 bin kişi BiP'i cep telefonlarına yükledi.

Tüm verilerin yüksek güvenlikli şifreleme ile kullanıldığı BiP; HD sesli ve görüntülü arama, 100'den fazla dilde anlık çeviri gibi çok sayıda özelliği kullanıcılara sunuyor. BiP'in aylık 10 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunuyor. BiP üzerinden 2020 yılında yaklaşık 140 milyar mesaj gönderildi ve uygulamada yapılan görüşmelerin toplamı 2,5 milyar dakikaya ulaştı.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kullanıcıların en çok önem verdiği konuların başında kişisel verilerinin güvenliğinin geldiğini belirterek, "BiP üzerinden gelen tüm verileri, Türkiye'deki veri merkezlerimizde güvenle saklıyoruz. BiP ile teknoloji dünyasında her zaman fark yaratan öncü yetenekleri kullanıcılarımızla buluşturuyor ve bu özellikleri sürekli geliştiriyoruz." ifadelerini kullandı.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Evet şu an rehberimde gördüğüm kadarı ile Bip ve Telegram tarafında bir ağırlık söz konusu Signalde fazla yok açıkcası.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
ya abi zaten yapıyorlardı bunu sadece resmi hale getirdiler manitam ile olan mesajlari falan ne yapsın yaw

@wpa_supplicant, zaten anlatmış sağolsun