Whatsapp yerine hangi uygulamaya geçmeyi düşünüyorsunuz?

Hangi uygulamayı tercih edeceksiniz?

• Signal

Kullanılan: 13 17.3%
  • BİP

Kullanılan: 9 12.0%
  • Telegram

Kullanılan: 31 41.3%
  • Discord

Kullanılan: 2 2.7%
  • Whatsapp'ta kalacağım.

Kullanılan: 20 26.7%

• Kullanılan toplam oy
    75

Harnapazade

Profesör
16 Şubat 2017
1,610
1,442
293
30
Normalde Signal kullanacaktım ama Signal'de çift hat için tek telefonda 2 ayrı numara desteği olmadığı için ve bu çalıştığımız iş dünyasında önemli bir şey olduğundan ötürü Telegram tercih ettim. 2 numara arası geçiş çok pratik. Arayüz ve hızını gayet beğendim. WhatsApp'tan geri kalır yani bir tek yıldızlı mesajlama sistemi yok onu da kayıtlı mesajlarla çözmüşler. Bir de WhatsApp Business'ta olan etiketleme olsa güzel olurdu bir çok kişiyi o şekilde rahatlıkla tanıyabiliyordum ama alışacağız artık bir şekilde başka bir yol bulunur.

buskudar

Asistan
4 Kasım 2011
195
75
28
Facebook gibi şirketler zaten herşeyimizi biliyor wp kullanmaya devam edicem benim açımdan sıkıntı yok

differentturk

Profesör
21 Aralık 2020
2,665
3,059
293
Önceden de böyleydi.
Evet ama gizlilik politikası ve kullanım şartlarında yazmadığı için biri dava açsaydı bedelini ağır öderlerdi. Bu tür sebeplerden dolayı açılan davalar neticesinde birsürü firma ağır yara aldı. Bazıları yok oldu. WhatsApp bunun için böyle bir adım attı. Bunu resmileştirdiler yani. Artık kimse whatsappın kılına dokunamaz

26 Haziran 2020
616
385
63
18
Evet ama gizlilik politikası ve kullanım şartlarında yazmadığı için biri dava açsaydı bedelini ağır öderlerdi. Bu tür sebeplerden dolayı açılan davalar neticesinde birsürü firma ağır yara aldı. Bazıları yok oldu. WhatsApp bunun için böyle bir adım attı. Bunu resmileştirdiler yani. Artık kimse whatsappın kılına dokunamaz

Peki yeni uygulamaya geçmesiyle ne alakası var? Sanki herkes dava ediyordu.

_Zaur_

Rektör
17 Kasım 2017
14,178
5
23,307
4,958
Peki yeni uygulamaya geçmesiyle ne alakası var? Sanki herkes dava ediyordu.
Bende uzun süre oldu Anti fecebook duyguları yaranmış nedense. Whatsapp Facebook bünyesine geçtikten sonra içimde nefret oluştu.
En sonunda patlamam bu güneymiş.

Mark alsın yanına şu üç sosyal iletişim şeysini gitsin bizim yurttan.
#İnstagramKullanmayın
#FacebookKullanmayın
#WhatsappKullanmayın

26 Haziran 2020
616
385
63
18
Bende uzun süre oldu Anti fecebook duyguları yaranmış nedense. Whatsapp Facebook bünyesine geçtikten sonra içimde nefret oluştu.
En sonunda patlamam bu güneymiş.

Mark alsın yanına şu üç sosyal iletişim şeysini gitsin bizim yurttan.
#İnstagramKullanmayın
#FacebookKullanmayın
#WhatsappKullanmayın

Ben de nefret ederim sosyal medyalardan boş ortamlar. Türkiye de yasaklansa iyi olabilir. En azından telefona bakma süreleri azalır milletin.

27 Ekim 2020
191
91
28
17

HP Kullanıcısı

Müdavim
Müdavim
30 Aralık 2020
1,250
1,272
293
Daha karar vermedim. Eğer ekrana çıkarsa whatsapp'a veda edip, BİP,Telegram,Signal gibi uygulamalarını deneyip en güzelini indireceğim.

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Ah bizim millet niye böyle.Zaten whatsapp önceden de bizim verilerimizi alıp satıyordu çünkü Mark Zuckerberg'in whatsappdan bir geliri yok hatta buna davada açılmış bi aralar neyse işte bu veri satma olayını yasallaştırmak kağıda dökmek istemiş.Hepimizin takip edildiğinden bahsetmeyeceğim bile neyse whatsappı bu sebepten silmek mantıksız olur.
Benim silmemin sebebi Avrupa Birliği ülkelerinde bu geçerli değilken bizim ülkemizde zorunlu kılınması

aliyasiny65

Profesör
17 Şubat 2019
2,352
2,283
293
21
Discord baya iyi bence birçok özelliği flnda var güzel özellikler oyun içi mod fln mesajlar hızlı gidiyor baya fln