Whatsapp: Gizlilik sözleşmesi 15 Mayıs'a ertelendi

Bu konuyu okuyanlar

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864

Güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat'ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıklandı. Yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs'a ertelendiği belirtildi​

Sosyal medya platformu Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp kullanıcılarına dikte ettiği yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin hedefi haline gelmiş durumda.
Zira mesajlaşma platformu, verilerini Facebook ile paylaşmayan WhatsApp kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor.

15 MAYIS'A ERTELENDİ​

Konu ile ilgili mesajlaşma platformundan yeni bir açıklama yapıldı. Güncellemenin kabul edilmesi için son tarih olan 8 Şubat'ta kimsenin hesabının silinmeyeceğini açıklandı.
Yapılacak değişikliği daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs'a ertelendiği belirtildi.

Kaynak:Whatsapp: Gizlilik sözleşmesi 15 Mayıs'a ertelendi

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Benim için bir şey fark etmiyor. Çünkü bu sözleşme bugüne kadar yaptıklarını yasallaştırmadan ibaret. Tabii bunu bilmeyen insanlar kullanmayı bırakıyor. Bu olay sayesinde çoğu kişinin bundan haberdar olmadığı ortaya çıktı. :)

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Benim için bir şey fark etmiyor. Çünkü bu sözleşme bugüne kadar yaptıklarını yasallaştırmadan ibaret. Tabii bunu bilmeyen insanlar kullanmayı bırakıyor. Bu olay sayesinde çoğu kişinin bundan haberdar olmadığı ortaya çıktı. :)
Benim için ise bir fırsat oldu,uzun zamandır şu uygulamadan çıkmak istiyordum,verilerimizin satıldığını bilmeyen grup azınlık tarafında olmalı bence.Açık kaynaklı yazılımlara saygımdan dolayı Signal'e vb. geçmek istiyordum,artık daha çok kişi bu platformlarda olduğundan rahatlıkla geçerim artık.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Benim için ise bir fırsat oldu,uzun zamandır şu uygulamadan çıkmak istiyordum,verilerimizin satıldığını bilmeyen grup azınlık tarafında olmalı bence.Açık kaynaklı yazılımlara saygımdan dolayı Signal'e vb. geçmek istiyordum,artık daha çok kişi bu platformlarda olduğundan rahatlıkla geçerim artık.
Azınlık değil bilmeyen grup. Tam tersine çoğunluktalar. Bizler azınlığız. Ek olarak bence de iyi oldu aslında. Bu bahane ile Telegram kullanmaya başladım ve sevdim. ABB ve Çankaya Belediyesinin Telegram grubuna da katıldım. :D

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Azınlık değil bilmeyen grup. Tam tersine çoğunluktalar. Bizler azınlığız. Ek olarak bence de iyi oldu aslında. Bu bahane ile Telegram kullanmaya başladım ve sevdim. ABB ve Çankaya Belediyesinin Telegram grubuna da katıldım. :D
Benim çevremde küçük bir azınlık desek daha doğru olur,sonuçta benim çevremde Windows kullanan insanlar da azınlıkta,ama genele bakacak olursak bu bilgisizlik durumu kötüleşiyor.