Web'in bahtsız bedevisi

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bu konuyu komik yazılara mı yoksa buraya mı açmalıyım. Kararsızım.

Herşey 2004 yılında asp host almamla başladı. Hem html bilgimi geliştiririm hemde bildiklerimi paylaşırım diye düşünmüştüm. Önce html ile başlayan asp ile devam eden yolculuk geçen sene rahatın batması sebebiyle neden cms sistemlere geçmiyorum sorusuna dönüştü. Joomla, drupal en sonunda wordpress'le karar kılmam ile macera yeni başlıyormuş. Localhosta kurduğum wampserverde ve ücretsiz yabancı hostlarda yaptığım denemeler sonucu bu işin çok kolay olduğuna karar vermiştim. Önce ücretli bir host daha aldım. Özellikleri wordpress için idealdi. Kurulum kolay oldu. Diğer sitedeki içeriği yavaş yavaş aktarmaya başladım. Fakat dakka bir gol bir. Ftp ile siteye ulaşamıyordum. Firmayla mesajlaşma sonucu çözdük fakat bu sefer eklentileri otomatik güncellememeye başladı. Bu sorunu ftp'den elle güncelleyerek çözüyordum. Bu sırada wordpres'in 3.1 sürümü çıktı. Otomatik güncelleyemedim normal olarak. Ftp'den elle yapayım dedim. Siteyi çökertme pahasına yedek alarak ftpden bütün dosyalar silerek yeni dosyaları yükledim. Tüm işlemler bittikten sonra o ne siteye girilmiyor. Beyaz boş ekran. wp-adminde sorun yok site bembeyaz. Neyse firmayla bir mesajlaşma daha. Sabah olduğunda site güncellendi ve çalışır halde teslim edildi. Fakat Mutlu mesut günler uzun sürmeyecekti. Bir akşam siteye baktığımda hata mesajıyla karşılaştım. Siteye ulaşılamıyordu. 2 gün bekleme ve mesajlaşma sonucu yine çözdük. En son 2 hafta önce ne olduysa artık şu an wp-admine bile giremiyorum. Siteden soğudum. Firmaya mesaj yazmak bile istemiyorum. Mayıs ayında büyük ihtimal siteyi sonlandıracağım. Fakat macera burada bitmiyor maalesef. Azzz sonraaaa

Sitenin herşeyini yedeklemiştim. Wordpress.com'dan blog alırsam import ile yazılarımı oraya aktarırım tema ve eklentilerde olmasın ne olacak diye düşündüm. Wordpress.com'dan blog aldım. Import yaptım fakat o ne yazılar görünmüyor. 50'den fazla yazıyı elle eklemeyide gözüm yemiyor. Çabalar nafile boş :hammer: :crying:

Sonuç olarak web'de ne yaptıysam sapı elimde kaldı. Kendimi bahtsız bedevi gibi hissediyorum. :rolleyes:

shadowman48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum cidden, şanssızmışsın. Ben de bir wordpress kullanıcısıyım ve çok rahatım bu konuda. Bana sorarsan hostu aldığın şirkette biraz sorun var. Ben daha.net sitesinden açtım sayfamı, istersen ftp ile wordpress kurabiliyorsun, istersen de cpanel aracılığıyla. Seçim sana kalıyor tümüyle. ;) Bence sayfanı buraya aktar. Emin ol çok rahat edeceksin.

Reco07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle sunucu. Çünkü otomatik güncelleme filan yapması gerekiyor normal koşullarda.
wordpressin çökmesi güncelleme yaparken tüm dosyaları silmeden değilde üzerine yüklesen belki sorun olmazdı.
Benim bu güne kadar böyle bir sorunum olmadı çok şükür. İyi bir hosting almanı tavsiye ederim.. Ucuz etin yahnisi yavan olur.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
37 gün daha bekle pes etme :D ben geleyim askerden beraber yaparız bişeyler şuan formum var emo ile ilgili link profilimde duruyor :D kendi başıma takılıyorum ama askerde açarsam böyle olur senin gibiydim bende biraz kastım uyku filan uymadım şuan wp ve vb de kendime güveniyorum :D bekle ben bi gelim blog kurarız senle wp :D seo kurulum teknik destek benden yazılarda sendn olsun :p