Web tasarımcılığı hakkında?

Bu konuyu okuyanlar

emo132

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhaba. Ben şuan lise 3 web tasarım öğrencisiyim. Küçüklüğümden beri bilgisayara çok heves sarmışlığım var. Merak ettiğim bazı konular var öncelikle iyi bir web tasarımcısı olma yolunda ilerliyorum. Geçen sene c# görmüştük. Ve sınıfta herkes düşük alırken(03,07 vs) ben sınıfın birincisiydim 2 yazılısından 100 almışlığım var üst üste üstelik sınavların hiçbirine çalışmadım hiç tekrarda yapmam dersde öğrendiğimle girdim. Bu senede web tasarım dersinde ilk uygulamalı olarak sınav olduk ve 95 puanla yine sınıfda birinci oldum. Bunun dışında grafik bilgim de çok iyi küçüklüğümden beri photoshop a acayip heves sardığımdan çok iyi biliyorum. Bu sene internet programcılığı dersinde geçen seneki c# dan kalan bilgilerimi kullanarak çok başarılı oluyorum. Sizce okulu web tasarımcısı olarak bitirdiğim zaman iş bulma şansım nedir? ve kaç lira maaşla başlarım ve kaça kadar yükselir? Ve merak ettiğim bir diğer konu ne yapıcağımdı yani bir iş buldum diyelim adamların hergün sitesinimi tasarlıyacağım? Aslında veri tabanı dalını seçmememin tek nedeni veri çok yorucu olmasıydı, bu dalı seçerken aklımda olan şey iyi iş yapıcak bir site kurmak ve reklam felanle para kazanmaktı ama anladımki bu kazandığım para bana yetmeyecek. Sizce web tasarımcısı olarak okumaya devammı etmeliyim yoksa üniversitede daha iyi para kazandırcak bir dalamı geçmeliyim?

S

SDN Anonim 1

SDN Okuru
Bu işte başarılısın parası düşük diye vazgeçme ki zaten düşük de değil. Bu bölümlerde önemli olan kişinin gelişimi.Ne kadar kendini geliştirip üst noktaya gelirsen o kadar iyi kazançın olur.Üniversitede bu bölüm üzerinden devam edip iyi yerlere geleceğinden eminim.
Yürekten başarılar dilerim bence devam et bende Bilgisayar Programcılığı düşünüyorum.

theramma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendini geliştirmeye devam edersen piyasada çok büyük açık var. Mobil teknolojilere yönelmeni ve staj yapmanı tavsiye ederim. İş en güzel iş yaparak öğreniliyor. Ben boğaziçi endüstri mühendisliği mezunuyum ve bu işi yapıyorum.

ukaya00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle şunları söylemek istiyorum. Bende yıllardır bu işlerle uğraşıyorum. Meslek lisesi bilgisayar yazılımı mezunuyum. Yıllarca senin düşündüklerini düşündüm ancak bunu zamanın göstediğini farkettim. Mesela şöyle söyliyim, okul döneminde c# eğitimi gördük ozamanlar çok iyi bir yazılım diliydi gerçi gene öyle ama biz visual studio ile web tasarımları yaptık c# programlama dili ile. E-Ticaret Siteleri, Web siteleri ve sonuçta ne oldu, microsoft tarafından yeni bir dil çıkarıldı oda MVC idi. yani yıllarca öğrediğimiz boşunamı oldu hayır onuda öğrenmeye başladık. Başka bir dalda seçsen aynısı olucak ama şunu söyliyim sana;

web tasarımcı olmak bir sitenin ön yüzünü tasarlamak rengini değiştirmek değil. Bir web tasarımcı kontrol paneli yapmasını bilmeli, veri tabanı ile iç içe olmalı. ama ne yazıkki piyasadaki web tasarımcıları, alıyor hazır template açıyor dreamweaver programını güncelliyor. sen bunlardan olmayıp kullanıcının her istediğini yapabilirsen işte ozaman paraya para demezsin.

Mesela ben yıllarca kendimi eğittim şimdi bir firmada çalışıyorum. web tasarımları yapıyorum. Takım liderimiz çok iyi birisi ve işinde çok başarılı ve firmanın sahibi ayrıca umut bey gerçekten bizlere çok yardımcı oldu onun bir sözü vardır. Herşeyi yarım bileceğine bir programlama dilini tam bil yeter. Bizim sitemizin adı www.welposoft.com inceleyebilirsin. Web tasarım hizmeti, web yazılım hizmetleri ve bir çok hizmet veriyoruz. Ama bizler diğer insanların yapıtığı gibi her işe atlamıyoruz. Yapabileceğimiz işleri yapıyoruz. Eğer sorularınıza bir nebze cevap verebildiysem ne mutlu.