Web sitesi yapmada yardım

esma_hatun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar,

Kişisel, basit bir web sitesi açmak istiyorum.Bana yardımcı olabilecek kimse varmı acaba?

Varsa lütfen yardımını esirgemesin, bana ulaşsın.

Şimdiden ilginize teşekkür ederim.
Esma

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Nasıl ve ne yapmak istediğinize bağlı.
Blog , forumi portal..
Ayrıca birşeyler öğrenerek ve araştırarak yapmalısınız..
Ayrıntı verirseniz daha kolay yardımcı oluruz.

esma_hatun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasıl ve ne yapmak istediğinize bağlı.
Blog , forumi portal..
Ayrıca birşeyler öğrenerek ve araştırarak yapmalısınız..
Ayrıntı verirseniz daha kolay yardımcı oluruz.

Selam
İlginize teşekkür ederim.
İstediğim site solda 6 menü butonu olacak ve her menü bütonunu tıkladığımızda Açıklama+6resim+her resim için 1 sayfalık açıklama metni!

Hepsi bu.

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Frontpage'de html bir site tasarlayabilirsiniz.

esma_hatun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Frontpage'de html bir site tasarlayabilirsiniz.

Selam
Frontpage duydum ama hepsi bundan ibaret.Ne olduğunu neye yaradığını vesaire bilmem yani.
Acaba frontpage kullansam bilgi-tecrübe olmadan, hemen site yapmaya başlayabilecekmiyim?

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bence hazır paketlerden kullan..
Orneğin Joomla veya Wordpress veya birsürü 10dk da yapılabilecek site aracı var..

Örneğin joomla'da sade temalar mevcut. Setup'u host'a atıp sonra siteye girip kurup ardından panelden sadece yazı ve resimleri eklemek kalıyor.. :wink:

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
kız diyorki frontpage bile kullanmadım acaba kullansam hemen bişeyler yapabilirmiyim sen diyorsunki joomla host dosya tema :D hey allam ya

esma_hatun frontpage i bi şekilde temin et ve karıştırmaya başla frontpage bulamazsan microsoft office word kullanarak bile başlangıç için web sitesi yapabilirsin

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
HapS
Forntpage 'i öğrenmek joomla'yı WP'yı hosta atmaktan BİNLERCE KEZ KATLA ZOR

Bunu senden duymak şaşırtıcı..

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Artisteer diye bir program var.Orda basit bir şekilde bir html sayfa yapabilirsin.Hemde profesyonellere taş çıkarır şekilde.Bu programı temin etmen konusunda yardımcı olabilirim.Ama bu programı kullanmak için ingilizce bilmen gerekli.Dreamweaver veya Frontpage den daha kolay.Ayrıca joomla wordprees smf gibi birşey istemiyorsun sanırım onları kurmak zor değil ama uğraşmak zor.Ayrıca ne tür bişey lazım?...Bu artisteer ile html site yapabilirsin bu statik olur.Ama sürekli güncellemek falan istiyorsan dinamik bişeyler gerekli bunun için biraz daha teknik bilgi gerekli sana.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
hiç bilmeyen için ve yeni başlayacak birisi için frontpage veya benzeri bişey joomla dan daha basit çünkü yeni başlayanın önce bi html öğrenmesi lazım basit bir sayfa nasıl yapılır vs. işin içine joomla girdiği zaman php girer php girdiği zaman mysql girer o girdiği zaman bir veritabanı oluşturması gerekir kullanıcı adları parolalar permisyon ayarları joomlanın ayarları temalar temaları özelleştirme moduller vs. yeni başlayan birisi için bunlar karmaşadan başka bişey değil

ama frontpage veya benzeri bir programla istediği menuyu yapar istediği yazıyı yazar resimi ekler sayfayı kaydeder sunucuya atar bukadar bu sırada html öğrenir

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
aykut5855 evet arkadaş öyle devamlı kodlarla uğraşacak biri değil..
Güncel bir panel ile bilgilerini ekliycek tema hazır olucak bu kadar basit..

Wordpress son sürümü indirip, Aldığın host'a FTP programlarından biriyle bağlanı httpdocs içine atıp bırakıcaksın bu kadar basit..
Sonra siteyi adres çubuğuna yazarsan otomatik yüklüyor geriye maile gelen şifreyle xx.com/wp-admin den girip bilgi gimesi kalıyor..
Ki orada da başlık yeri hazır içerik hazır kodlayıcılar hazır..

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Sadece kendini tanıtma amaçlı birkaç yazı yazacaksan "frontpage" programı ile "html" sayfa hazırlayabilirsin. Yok ben hergün güncellerim veya sık sık güncellerim diyorsan hazır sistemleri kullanmanı tavsiye ederim. Özellikle wordpress'i şiddetle tavsiye ederim.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Joomla ile başlayın aşağıdaki kaynakları inceleyin kormayın öyle kodlarla uğraştırmaz. Joomlada önemli olan bileşenler, modüller, pluginlerdir.

Kaynaklar

http://www.joomla.com
http://www.joomlatr.org
http://www.joomladersleri.com
Evet olabilir
Sadece kendini tanıtma amaçlı birkaç yazı yazacaksan "frontpage" programı ile "html" sayfa hazırlayabilirsin. Yok ben hergün güncellerim veya sık sık güncellerim diyorsan hazır sistemleri kullanmanı tavsiye ederim. Özellikle wordpress'i şiddetle tavsiye ederim.
Aklın yolu birdir..
Teşekkürler arkadaşlar.. Bende Wp yada joomla taraftarıyım..
Hem başarılı hem de kolay..

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
kız esma ver şu web sitenin adresinide bakalim arada bir neler yapmışsın

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Pehh eskiden kızlardan msn adresi isterdik şimdi web sitesi adresi istiyoruz

Teknoloji çok hızlı ilerliyor:tongue:

emrykn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hiç birşey bilmiyen biri için Joomla ve Wordpress ama bunlarında tasarım ve düzenleme sorunu var o yuzden bilen biriyle çalışmalısın.

mguney.com

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
World press ile oluşturduğum kişisel web sitem. Ve kurulumu oldukça kolay. Örnek olarak incelemek istersen;

http://***

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
size ben şu kadar yardımcı olabilirim siteye girip üye olun aynen forum gibi site yönetim bölümünü bulduğunuz zaman sitenin ayarlarını siz değiştireceksiniz burdan üye oluyorsunuz http://www.freephpnuke.org/

buda benim beceremediğim php web sitem :D

http://***

esma_hatun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam
Birinden host+domain+web tasarım satın aldım.Sonradan anladım ki bu kişi, birşeyden anlamıyormuşta, yaparız ederiz dediği şeylerin her birine bir bahane bulmaya başladı; yok ben coder değilim, yok google kaydı boşver, yok ziyaretçi sayacını salla ne yapacan admin panelinde, yok yok yok.......
web sitem: www.createdbymuri.com (reklam için vermiyorum, sadece yardım almak için)
Sitem PHP.Sizden ricam sitemi düzenleme, renk değiştirme, resim ekleme, google kayıt, ziyaretçi sayacı vb konuda yardımcı olabilecek birileri varsa lütfen yardımını esirgemesin.Msn den yardımcı olsun.Msn diyorum çünkü burdan anlayamayacağıma yüzdeyüz eminim.Çünkü bilmeyen biri için anlaşılacak bişey değil.
Msn adresim: esma_hatun27@hotmail.com
İyi günler
Esma Müren

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Profilimden msn adresimi ekle yardımcı olayım.

candasm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
harikaymış ya :) hiç birşey bilmeden websayfası yapmak . Bence kendiniz birşeyler yapmak istiyorsanız önce html nedir taglar nedir sonra css nedir bi öğrenin ondan sonra düzenleme yapabilirsiniz frontpage dreamweaver vs gibi ide ler zaten bu şeyler hakim olup gereksiz yere hepsini tekrardan yazmasınlar diye kullanılan ürünler.Bence de siz harır sistem kullanın wordpress joomla vs biraz okuyup araştırırsınız ama sonunda olur.
Öylede her önüne gelen kişiye inanmayın sizde daha fazla bilgisi olmayan kişiler biz yardımcı oluruz der :) işten anlayıp para kazananlar illa ücretini ister bilmem yardımcı olabildimmi bu konuda. link e baktım pek birşey yok bunun için hazır içerik sistemi kullanın wordpress,joomla vs hangisi hoşunuza giderse...

emnimax

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ilk önce keske bilen birisine sorsaydınız karşınızdaki kişinin bilgilerini yada ne bilim referans bi site isteseydiniz sizin için daha iyi olurdu açıkcası uzuldum magdur olduğunuza keşke bi bu işe girmeden çok geniş bi araştırma yapsaydınız.Neyse yapacak bi şey yok artık.
siteyede baktım artık hangi sistem kurulduysa altından Copyright yazısı kaldırılmıs ama bana ulasırsan sana yıne yardımcı olmaya calısırım.
kolay gelsin.