Web Sitesi Kurmak

Bu konuyu okuyanlar

ligt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Kendimize ait bir web site kurma planımız var fakat işi profesyonel hala getirmek istiyoruz. Daha ileride şirket kurmamız gerekir mi? Bir yazılım şirketi kurmak ne kadara patlar? Sonuçta, başta ofis filan kullanmaya da gerek yok. Nasıl bir yol izlemek gerekir? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Pek bir bilgim yok, (yanlış bilmiyorsam eğer), şirket kurmak için öncelikle belli bir sermayeyi göstermelisin.
İlk başta, zaten epey bir masraf yapacaksın (hemde epey bir masraf).
Ve şirket üzerinden ticaret yaparsan, para falan kazanırsan, onun vergisini vermek zorundasın. Yoksa vergi kaçırmış olursun.

Dediğim gibi, ben de tam emin değilim. Çevremdeki kişilerde sormuştum, onların verdiği cevaplar bana.

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ufak işler için, şahıs şirketi kurarsın, evini ofis gösterirsin.

bican

Asistan
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar bizde camimiz için bir site açmak istiyoruz yapabilecek veya yaptıracağımız yeri tavsiye edermisiniz kaça mal olur ilginize şimdiden teşekkürler

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar bizde camimiz için bir site açmak istiyoruz yapabilecek veya yaptıracağımız yeri tavsiye edermisiniz kaça mal olur ilginize şimdiden teşekkürler
nasıl yani yaa cami için site şaşırdım online namaz mı kılınacak :)
not:dalga geçmiyorum sadece ilginç geldi valla:)

bican

Asistan
Reaksiyon puanı
3
camii tanıtımı islami site tarzında olacak bir çok caminin var dikkat ederseniz

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bu tarz bir şirkette, vergi vermek zorunda kalıyor muyuz?
yok kucuk sirketlere kiyoak gecilar :p
olm vergi almadan mecliste akraban mi var :p kucuk sirketler icin en az birkac milyar vergi aliyolar,
hayir kurumu harica kisacasi bikac milyar net rakami kontrol etmedim suan ancak belli bi rakam var o rakamin alti vergi odiyceksen ticari sirket acamiyosun kisaca ozetlersek :p

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
camii tanıtımı islami site tarzında olacak bir çok caminin var dikkat ederseniz

Şirket olmadan da bir İnternet sitesi açabilirsiniz. Kimse size neden açtınız diyemez.

yok kucuk sirketlere kiyoak gecilar :p
olm vergi almadan mecliste akraban mi var :p kucuk sirketler icin en az birkac milyar vergi aliyolar,
hayir kurumu harica kisacasi bikac milyar net rakami kontrol etmedim suan ancak belli bi rakam var o rakamin alti vergi odiyceksen ticari sirket acamiyosun kisaca ozetlersek :p

Mecliste akrabam var ama uzaktan. :D

Benim torpilim doğuştan, %94 fiziksel engelliyim genel olarak devlet vergi almaz benden.

ligt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Alışık olduğumuzdan sosyal paylaşım sitelerinden farklı olarak bir "sosyal servis" sitesi olacak. (Daha fazla bilgi veremem kusura bakmayın) Bu yaz kodlar tamamlanıp testler yapılacak en geç Yazın sonunda gerçek kullanıcılara açmayı planlıyoruz. Siteyi burdan da duyururum tamamlandığında. Markalaşma kısmını daha sonraya bıraktık zaten. Kullanıcıların tepkisine bağlı. Eğer çok ilgi çekersek profesyonel olarak devam edeceğiz. Herşey baştan sona planlandı. Umarım beğenirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kafe tanıtımı için bir internet sitesi kurmak kaça mal olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kucuk bir tanitim sitesi kurmak istiyorsaniz tamam kolay iş ama derseniz ki biz şirket olucaz kendi scriptimizi kullancaz site kurcaz yazilim ofis bilmem ne kusura bakmayin ama o zaman avucunuzu yalarsiniz.

sizin yaptiginiz hazira konmak.

eger o kadar kolay olsaydi en başta ben ve benim gibiler parayi bastirir kurdururduk siteyi sonra maldivlerde elimde portakal suyu senzlonkta guneslenirdim

schindler2013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şahıs işletmesi veya bir şirket kurarsanız eğer kesinlikle bir muhasebeci bulmanızı öneririm. çünkü yıllık gelir vergisi, katma değer vergisi, geçici vergi vs bir çok beyanname vermeniz gerekecek. her beyannamenin veriliş dönemleri ve tarihleri farklı. para kazanmasanız fatura kesmeseniz bile beyannameleri zamanında vermek zorunlu yoksa cezalardan dolayı bir sürü para ödemek durumunda kalırsınız

kafkasmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunun için yabancı sitelere göz atın. Hosting f,rmaları da destek verir.

hepyasemin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kamu yönetimine başlayanlara sorsan hepsi vali olacağım dermiş. Sen de de bu havayı alıyorum

esweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben site tasarlıyorum benimle iletişime geçebilirsiniz.

SpyChef

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Kendimize ait bir web site kurma planımız var fakat işi profesyonel hala getirmek istiyoruz. Daha ileride şirket kurmamız gerekir mi? Bir yazılım şirketi kurmak ne kadara patlar? Sonuçta, başta ofis filan kullanmaya da gerek yok. Nasıl bir yol izlemek gerekir? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Bu konuda size profesyonel bir şekilde ekip olarak yardım edebiliriz. Nerede yaşıyorsunuz ? Ne üzerine bir websitesi düşünyorsunuz

yesilbeyaz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet sitesi kurdurmak isterseniz bu siteye kurdurabilirsiniz uygun fiyata domainde alabilirsiniz Whois

WoZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İTÜ Çekirdek benzeri kuluçka merkezlerine fikrinizle başvurabilirsiniz. Eğer kabul alırsanız -İTÜ Çekirdek için- oraya sizi yerleştiriyorlar bir yıl için. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam, teknopark şirketi olarak kabul ediliyorsunuz ve teknopark şirketi olarak vergiden muaf oluyorsunuz.

Kabul almış bir İTÜ Çekirdek girişimi olarak birçok avantaja da sahipsiniz aslında. Ücretsiz bir ofis ortamınız var. Çay, kahve problemi de yok :) BIGBANG etkinlikleri var, ilk 3'e kalırsanız hem para ödülü alıyorsunuz hem de İTÜ Çekirdek ofisinde diğerlerinden ayrı bir odanız oluyor.

Ayrıca yatırımcı ihtiyacı olursa bu da bir avantaj.

İnternetten başvuru yapıyorsunuz, bir süre sonra sunuma çağırıyorlar. 15 dakikalık bir sunum süreniz oluyor, eliniz ayağınız birbirine girmezse, güzel de bir prototip veya tam versiyonu varsa daha rahat oluyor, sonra sorular soruyorlar, 2-3 hafta içinde de kazananları açıklıyorlar. Kazananlar da hem eğitim alıyor, hem de -söylentilerin ve twitter fotoğraflarının yalancısıyım- çiğköfte partileri oluyor arada :)

Bu da göz önünde bulundurulması gereken bir seçenek.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Merhaba,

Teşekkürler.

Freelance olarak başlamanız gerekiyor doğrudan bir ofis kurarsanız batırırsınız ve dahada kaldıramazsınız, bu yüzden freelance olarak başlayın daha sonrasında yaptığınız işten gelire göre büyümeye başlarsınız.

casama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bu isler baslamadna once markalasmis olmaniz gerekir. markanizi siz siteyi isletirken baskasi satin alabilir bu yuzden ise saglan baslamalisiniz. siteyi yurtdisi sunucularda barindirip odemeleri btc yolu ile alisaniz vergi odemenize de gerek kalmaz