Wd hd tv player

Bu konuyu okuyanlar

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşlar 2 gündür peşinde olduğum Western Digital'in HD çıkışlı medya oynatıcısı sonunda gümrükten çıktı ve mağazalarda satışına başlandı.Cihazın reklamları perşembeden verildi ama gümrükte sorun yaşandığı için ancak cuma günü satıcılara ulaştırılabildi bende cuma akşamı şans eseri bir yerlerde bulup aldım(reklam olmaması için mağaza ismi vermiyorum).Fiyat ben alırken 289 Tl idi fakat satan arkadaşlar dolar kuru yükseldiği için 336 Tl den satılacağını söylediler.Haftabaşı ne olur bilinmez ama umarım ilgilenen arkadaşlar istedikleri fiyatlara bulurlar.Öncelikle şunu belirteyim Wd Hd tv player'ın piyasadaki muadili diğer cihazlarla arasında 200 tl gibi bir fark var ve tabii fiyat afrkı boşuna değil.Benim yaptığım araştırmalara göre fiyat farkı bu aletde ethernet bağlantısı bulunmuyor.Bunun dışında 1-2 desteklenmeyen format olması.

Cihazın yaptıklarına ve kutu içeriğine gelince
Şunu baştan belirtmek isterim ki kutu içeriğinde ve aletin kendisinde herhangi bir depolama alanı yok.Bu cihaz HDMI çıkışlı bir digital medya oynatıcı.Yani ne yapıyoruz taşınabilir harddiskimiz cihaza bağlayıp(en fazla 2 adet) cihazıda yüksek çözünürlüklü LCD yada PLAZMA televizyonumuza bağlayıp film izleyebiliriz,fotoğraflara bakabiliriz ve müzik dinleyebiliriz.Güzel özelliklerinden biriside HDMI bağlantısının yanında birde toslink bağlantı var buda bize normal tv lerede bağlantı imkanı sağlıyor.

2 adet usb (limitsiz büyüklükte) taşınabilir HDDyi bağlayabiliyoruz.Kutusunda özellikle Wd HDD'ler için üretildiği ama çoğu diğer taşınabilir HDD'ler ilede sorunsuz çalışacağı yazıyor ki bu doğru.Ben kendi HDD mi ve flashdiskimi bağladım ve sorunsuz şekilde çalıştılar.Hemen kutu içeriğine geçelim,kutudan;Wdhd tv player,toslink kablolar,güç adaptörü,uzaktan kumanda ve HDD için taşıyıcı bir ayak çıkıyor.Maalesef HDMI kablo kutuda mevcut değil.
Bağlantılar;2 adet usb bağlantı(biri arkada diğeri yanda),HDMI bağlantı çıkışı,toslink çıkışları ve ses için bir adet optik çıkış var.
Piyadaki mevcut formatların çoğunu sorunsuz okudu hatta (benim mevcut arşivimde) okumadığı format olmadı.Yine piyasada bilinen altyazı formatlarının çoğunu sorunsuz tanıyor.Resimlerimide sorunsuz açtığını gördüm.

Desteklediği video formatları
MPEG1/2/4, WMV9, AVI (MPEG4, Xvid, AVC), H.264, MKV, MOV (MPEG4, H.264),MTS, TP, TS

Ses formatları
MP3, WMA, OGG, WAV/PCM/LPCM, AAC, FLAC, Dolby Digital, AIF/AIFF, MKA

Resim formatları
JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG

Altyazı formatları
SRT (UTF-8), SMI, SUB, ASS, SSA

Desteklediği HDD formatları
FAT32, NTFS, HFS+ (no journaling)

Çözünürlükler
1920x1080p 24fps, 1920x1080i 30fps, 1280x720p 60fps

Desteklemediği formatlar!!!
iTunes® Store, Cinema Now, Movielink®, Amazon Unbox™, and Vongo®

Sorunlara gelince

Cihaz muadillerine göre ucuz ve bu kadar işlevsel olunca mutlaka bir iki ufak tefek sorun olması gerekli ki WD Hd Tv player'da %100 sorunsuz değil.Benim gördüğüm en büyük sorun Türkçe altyazıları(Türkçe karakterleri) tanımaması ve toslinklerden alınan sesin stereo üzerine çıkamaması.Ama eğer evinizde herhangi bir receiver(amphi) varsa bu sorunu optik çıkışla çözebilirsiniz.Cihazın arayüzünde de Türkçe dil desteği maalesef yok.Bu saydıklarımın dışında mutlaka kullandıkça çıkacak problemler olacaktır ve bunları buradan sizlere iletmeye devam edeceğim.
Eksik ve yetersiz bir yazı olmuş olabilir ama zamanım kısıtlı olduğu için daha uzatamıyorum ama sorunları ve soruları olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

Not:altyazı ve arayüz sorunu kısa zamanda çözerler diye düşünüyorum,cihaz firmware desteğine sahip olduğu için update'ler çıktıkça bunlar düzelecektir bence.İlk açılılışta versiyon1.00 ama şu an kendi sitesinde 1.01 versiyonu çıkmış bile.

Link

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
gerek yok bu tip şeylere ya ben play station 2 ye yaptırıyorum bu tip şeyleri network üzerinden film izlenebiliyor. biraz karmaşık bişey ama PS2 de ben senelerdir yapıyorum :D

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
gerek yok bu tip şeylere ya ben play station 2 ye yaptırıyorum bu tip şeyleri network üzerinden film izlenebiliyor. biraz karmaşık bişey ama PS2 de ben senelerdir yapıyorum :D

tek özelliği o değil, desteklediği formatlar arasında .mkv (matroska) var ki bu sıkıştırma yöntemiyle 700 mb avi dosyasıyla aynı kalitede mkv dosyası boyutu 300-350 mb oluyor. yani %50-55 arası skıştırabiliyor. şimdiye kadar bildiğim kadarıyla hiçbir playerda kullanılmamıştı. codecler sayesinde bilgisayardan izliyorduk..

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iyide ben kimseye al kullan demedim ki zaten
bu yazının amacı sadece almayı düşünenlere yada bu tarz bi cihaz arayanlara fikir vermek.

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şimdi canım kardeşim,
benim evde tv'ye kasa bağlı ve çatır çatır izliyorum herşeyi ama taktir edersin ki birisi kocaman fan sesi yapan bi kasa diğeri sigara paketi kadar minik bişey.Keyfe kalmış sen gene ps2'yle devam et tabii

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Maalsef WD hala daha yamayı yayınlamadı
ama piyasadaki sitelerde (ehr ne kadar denemesemde) değişik yamalar olduğunu biliyorum
ilgilenen arkadaşlara sitenin adresini verebilirim.

Türkçe kullanım klavuzu !!!!
http://www.wdc.com/en/library/wdtv/

Eshreff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
turkce karakterler cikmiyora neden turkiyede satiyorlar ki bunu? sacmalik degil mi biraz?

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
saçmalık tabii ama sadece bunda değilki herşeyde bu böyle
çıkan oyunlardan kaçı türkçe çıkartılıyo yada programlar vs vs

Eshreff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
e-bayde 100$, 15 gunde geliyor ortalama.

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sabah teknosada fiyatını sordum 350 T dediler
ben fiyatı bu kadar çok değişen başka bişey görmedim

ForumNT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk bakışta güzel bi cihaz gibi gelmişti ta ki TR altyazı sorununu duyana kadar...

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
altyazı sorunu ilk update ile çözülücek(mart ayı içinde çıkıcak deniliyo)
ama şimdiki durumda da çok büyük sorun değil
altyazıyı notepad ile açıp ctrl+h yoluyla çok kolay türkçe karakterler temizlenebiliyo.
ama almak istiyosanda biraz daha bekle yada kampanyaları takip et derim çünkü uçurum var aralarda

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
01.02.06 prerelease versiyonunu çekip kurdum ben,sorunsuz çalıştı ama bu final versiyon değil.Yakın zamanda final sürüm çıkıcak.

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Finale deneme yapmak isterim. ;)

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şu anki sürümde epey başarılı
bence bunu kurup finale gerek duymayabilirsin bile

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
adamlar peynir ekmek gibi yama yayınlıyo anlamadım ne iş
teşekkürler

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Çözünürlükler
1920x1080p 24fps, 1920x1080i 30fps, 1280x720p 60fps

Bana 24 fps yetmiyor belki gözüm fazla hassastır ama hemen farkediyorum ve zevki kaçıyor izlediğim videonun.

Ayrıca PS3'te bunun yaptığı çoğu şeyi yapıyor ve eminim ki 1920x1080p 24fps'den daha fazla bir fps'de izletiyor.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
peş peşe mesaj forum kurallarına aykırıdır. lütfen dikkat ediniz!!

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ps3 yok bende o yüzden yorum yapamam
ama ben şunu merak ediyorum ps3 e netten indirdiğin filmi atıp mkv dosyalarını falan okutabiliyomusunuz?
yoksa orjinal BlueRay dvdalıp onumu kullanmak lazım

Excrement

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihaz çok iyi ben aldım,memnunum.Sitesinde updateleri var.Tavsiye Ederim.