Wd hd tv player

Evet arkadaşlar 2 gündür peşinde olduğum Western Digital'in HD çıkışlı medya oynatıcısı sonunda gümrükten çıktı ve mağazalarda satışına başlandı.Cihazın reklamları perşembeden verildi ama gümrükte sorun yaşandığı için ancak cuma günü satıcılara ulaştırılabildi bende cuma akşamı şans eseri bir yerlerde bulup aldım(reklam olmaması için mağaza ismi vermiyorum).Fiyat ben alırken 289 Tl idi fakat satan arkadaşlar dolar kuru yükseldiği için 336 Tl den satılacağını söylediler.Haftabaşı ne olur bilinmez ama umarım ilgilenen arkadaşlar istedikleri fiyatlara bulurlar.Öncelikle şunu belirteyim Wd Hd tv player'ın piyasadaki muadili diğer cihazlarla arasında 200 tl gibi bir fark var ve tabii fiyat afrkı boşuna değil.Benim yaptığım araştırmalara göre fiyat farkı bu aletde ethernet bağlantısı bulunmuyor.Bunun dışında 1-2 desteklenmeyen format olması.

Cihazın yaptıklarına ve kutu içeriğine gelince
Şunu baştan belirtmek isterim ki kutu içeriğinde ve aletin kendisinde herhangi bir depolama alanı yok.Bu cihaz HDMI çıkışlı bir digital medya oynatıcı.Yani ne yapıyoruz taşınabilir harddiskimiz cihaza bağlayıp(en fazla 2 adet) cihazıda yüksek çözünürlüklü LCD yada PLAZMA televizyonumuza bağlayıp film izleyebiliriz,fotoğraflara bakabiliriz ve müzik dinleyebiliriz.Güzel özelliklerinden biriside HDMI bağlantısının yanında birde toslink bağlantı var buda bize normal tv lerede bağlantı imkanı sağlıyor.

2 adet usb (limitsiz büyüklükte) taşınabilir HDDyi bağlayabiliyoruz.Kutusunda özellikle Wd HDD'ler için üretildiği ama çoğu diğer taşınabilir HDD'ler ilede sorunsuz çalışacağı yazıyor ki bu doğru.Ben kendi HDD mi ve flashdiskimi bağladım ve sorunsuz şekilde çalıştılar.Hemen kutu içeriğine geçelim,kutudan;Wdhd tv player,toslink kablolar,güç adaptörü,uzaktan kumanda ve HDD için taşıyıcı bir ayak çıkıyor.Maalesef HDMI kablo kutuda mevcut değil.
Bağlantılar;2 adet usb bağlantı(biri arkada diğeri yanda),HDMI bağlantı çıkışı,toslink çıkışları ve ses için bir adet optik çıkış var.
Piyadaki mevcut formatların çoğunu sorunsuz okudu hatta (benim mevcut arşivimde) okumadığı format olmadı.Yine piyasada bilinen altyazı formatlarının çoğunu sorunsuz tanıyor.Resimlerimide sorunsuz açtığını gördüm.

Desteklediği video formatları
MPEG1/2/4, WMV9, AVI (MPEG4, Xvid, AVC), H.264, MKV, MOV (MPEG4, H.264),MTS, TP, TS

Ses formatları
MP3, WMA, OGG, WAV/PCM/LPCM, AAC, FLAC, Dolby Digital, AIF/AIFF, MKA

Resim formatları
JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG

Altyazı formatları
SRT (UTF-8), SMI, SUB, ASS, SSA

Desteklediği HDD formatları
FAT32, NTFS, HFS+ (no journaling)

Çözünürlükler
1920x1080p 24fps, 1920x1080i 30fps, 1280x720p 60fps

Desteklemediği formatlar!!!
iTunes® Store, Cinema Now, Movielink®, Amazon Unbox™, and Vongo®

Sorunlara gelince

Cihaz muadillerine göre ucuz ve bu kadar işlevsel olunca mutlaka bir iki ufak tefek sorun olması gerekli ki WD Hd Tv player'da %100 sorunsuz değil.Benim gördüğüm en büyük sorun Türkçe altyazıları(Türkçe karakterleri) tanımaması ve toslinklerden alınan sesin stereo üzerine çıkamaması.Ama eğer evinizde herhangi bir receiver(amphi) varsa bu sorunu optik çıkışla çözebilirsiniz.Cihazın arayüzünde de Türkçe dil desteği maalesef yok.Bu saydıklarımın dışında mutlaka kullandıkça çıkacak problemler olacaktır ve bunları buradan sizlere iletmeye devam edeceğim.
Eksik ve yetersiz bir yazı olmuş olabilir ama zamanım kısıtlı olduğu için daha uzatamıyorum ama sorunları ve soruları olanlara yardımcı olmaya çalışırım.

Not:altyazı ve arayüz sorunu kısa zamanda çözerler diye düşünüyorum,cihaz firmware desteğine sahip olduğu için update'ler çıktıkça bunlar düzelecektir bence.İlk açılılışta versiyon1.00 ama şu an kendi sitesinde 1.01 versiyonu çıkmış bile.

Link
 
gerek yok bu tip şeylere ya ben play station 2 ye yaptırıyorum bu tip şeyleri network üzerinden film izlenebiliyor. biraz karmaşık bişey ama PS2 de ben senelerdir yapıyorum :D
 

YoungClever

Profesör
gerek yok bu tip şeylere ya ben play station 2 ye yaptırıyorum bu tip şeyleri network üzerinden film izlenebiliyor. biraz karmaşık bişey ama PS2 de ben senelerdir yapıyorum :D

tek özelliği o değil, desteklediği formatlar arasında .mkv (matroska) var ki bu sıkıştırma yöntemiyle 700 mb avi dosyasıyla aynı kalitede mkv dosyası boyutu 300-350 mb oluyor. yani %50-55 arası skıştırabiliyor. şimdiye kadar bildiğim kadarıyla hiçbir playerda kullanılmamıştı. codecler sayesinde bilgisayardan izliyorduk..
 
iyide ben kimseye al kullan demedim ki zaten
bu yazının amacı sadece almayı düşünenlere yada bu tarz bi cihaz arayanlara fikir vermek.
 
Şimdi canım kardeşim,
benim evde tv'ye kasa bağlı ve çatır çatır izliyorum herşeyi ama taktir edersin ki birisi kocaman fan sesi yapan bi kasa diğeri sigara paketi kadar minik bişey.Keyfe kalmış sen gene ps2'yle devam et tabii
 
saçmalık tabii ama sadece bunda değilki herşeyde bu böyle
çıkan oyunlardan kaçı türkçe çıkartılıyo yada programlar vs vs
 
altyazı sorunu ilk update ile çözülücek(mart ayı içinde çıkıcak deniliyo)
ama şimdiki durumda da çok büyük sorun değil
altyazıyı notepad ile açıp ctrl+h yoluyla çok kolay türkçe karakterler temizlenebiliyo.
ama almak istiyosanda biraz daha bekle yada kampanyaları takip et derim çünkü uçurum var aralarda
 
01.02.06 prerelease versiyonunu çekip kurdum ben,sorunsuz çalıştı ama bu final versiyon değil.Yakın zamanda final sürüm çıkıcak.
 
Üst