Vodafone Ortak Havuz Tarifesi

Bu konuyu okuyanlar

octavarium

Doçent
Katılım
27 Eylül 2010
Mesajlar
743
Reaksiyon puanı
24
Puanları
0
Vodafone, kurumsal müşterilere yönelik kullanılmayan dakikaların bir sonraki aya devrettiği Ortak Havuz Tarifesi'ni kullanıma sundu.

vodafone_4be7fea274466_thumb250_thumb250.jpg


Her ihtiyaca yönelik tarifeleriyle tüm cep telefonu kullanıcılarına hizmet götürmeyi amaç edinen Vodafone, Türkiye’de ilk kez mobil hizmetlerin toptan alınarak çalışanların ihtiyacına göre dağıtıldığı, kullanılmayan hizmetlerin de bir sonraki aya devredildiği bir tarifeyi “Vodafone İş Ortağım” kapsamında sunuyor: Ortak Havuz Tarifesi.

Satın aldığı tarifelere kullanılamayan dakikalar için fazladan para ödeyen, tarifedeki kullanım sınırını aşınca da yüksek faturalarla boğuşan, ihtiyacından farklı olsa da standart tarifeleri kullanmak zorunda kalanları tüm bu dertlerden kurtaran Ortak Havuz Tarifesi, KOBİ’lerin iletişim maliyetlerini kontrol etmesini sağlarken israfın da önüne geçiyor. “Vodafone İş Ortağım” ile KOBİ’lerin ihtiyacına göre toplu dakika, SMS, data, yurtdışında kullanım gibi her türlü mobil hizmeti içeren tarifenin sunduğu avantajların başında paketini aşan çalışanlar ve paketlerinin tamamını kullanamamış çalışanların artık toplu bir paket kullanması ile maliyet kontrolünün sağlanması geliyor. Tarifenin Türkiye’de bir ilk olan diğer bir özelliği ise kullanılmayan dakika, SMS, ve data’nın bir sonraki aya devretmesi; böylece kullanılmayan hizmetler için boşa ödenen paraların KOBİ’lerin kasasında kalması. Satın alınan hizmetlerin her çalışana farklı oranlarda dağıtılabilmesi, işletmelerin iletişim hizmetlerini ihtiyacına göre şekillendirmesini sağlıyor.

“Tarife Paketleri Çalışanlar Arasında Paylaştırılacak”
Vodafone İş Ortağım Ortak Havuz Tarifesi ile 1.500 dakikadan 40.000 dakikaya kadar altı farklı ses opsiyonu sunuyor. 12 aylık kullanım taahhüdü veren firmalar bu tarifeleri %25 indirimle, yani 86TL’den başlayan fiyatlarla alabilecekler.

Tarifeye dahil edilen her bir şirket ses hattı için aylık 10TL ödeme yapılıyor. Bu baz ücret üzerine firmanın dakika miktarına göre, örneğin 20 şirket hattı olan ve her ay şirket içi limitsiz, ve her yöne 5,000 dakika kullanmak isteyen bir işletme, 12 ay taahhüt verdiği takdirde (20x10TL)+259 TL = 459TL aylık toplam fatura ödüyor. Tarife ses hizmetiyle limitli olmayarak, SMS, Data, Yurtdışında Data ve Ses opsiyonları da avantajlı fiyatlarla firmaların toplu kullanımına dahil edilebiliyor. Yeni tarifeden yararlanmak için şirket numaraları Vodafone’a taşınabiliyor ya da yeni Vodafone hattı alınabiliyor.

Her Yöne Paketleri Şirket İçi Görüşme
1,500 Dakika Sınırsız ve Ücretsiz
2,500 Dakika Sınırsız ve Ücretsiz
5,000 Dakika Sınırsız ve Ücretsiz
10,000 Dakika Sınırsız ve Ücretsiz
20,000 Dakika Sınırsız ve Ücretsiz
40,000 Dakika Sınırsız ve Ücretsiz

“Ay İçerisinde Tarife Paketi Büyütülüp Küçültülebilecek”
Ses, SMS, Data, Yurtdışında Kullanım Ses ve Data opsiyonlarını istedikleri miktarda satın alan işletmeler, yine istedikleri gibi bu hizmetleri çalışanları arasında paylaştırabiliyor. Örneğin ses opsiyonunda kullanıcılar paylarına düşen sürenin yüzde 80’ini aştıklarında veya süreyi doldurduklarına mesaj ile bilgilendiriliyor. Bilgilendirme mesajları süre ayarlaması yapacak olan şirket yöneticilerine de her yöne dakikaların yüzde 80’i aşıldığında veya her yöne dakikaların süresi dolduğunda da gönderiliyor. Böylece dakikalar bitmeden ay içerisinde bir büyük pakete geçiş yapılabilecek; iletişim maliyetlerinin kontrolü sağlanabilecek. Tercih ettiği tarifenin kendileri için fazla olduğunu düşünerek fikrini değiştiren işletmeler ise, ay içinde bir alt tarifeye geçiş yapabiliyor.

“Esnek Tarifelerle Yurtiçi Fiyatına Yurtdışı Aranacak”
Şirket içi görüşmelerin ücretsiz ve limitsiz olarak yapılabildiği tarifede, her yöne dakikaları yurt içi mobil ve sabit ses aramalarını kapsıyor. Ayrıca diğer Vodafone operatörlerine doğru yapılan yurt dışı mobil aramalar da* her yöne dakikaların kapsamına giriyor.

“Tarifeyi alana 67 bin TL’ye varan hediyeler var”
Ortak Havuz Tarifesi’nin ayrıcalıkları bunlarla da bitmiyor. Tarifeyi alanlara özel Hoşgeldiniz Kampanyası ile firmalara 500 ila 67 bin TL arasında hediyeler de sunuyor. Hediye tutarları, verilen aylık fatura ve kullanım süresi taahhüdüne göre hesaplanıyor. Firmalar hediye tutarlarını, cep telefonu, akaryakıt çeki ve faturaları üzerinden indirim olarak kullanabiliyor.
[Kaynak]
 
Üst