VK Player PC kapanma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Merhaba forumdaşlar 7850k işlemci ile 2400 mhz ram kullanıyorum msi a88x-g45 anakartta işlemci 4.7 ghz'e oc edilmiş durumda hiç bir oyunda saatlerce oynamama rağmen 4k video oynatmada sorun yaşamazken internetten vk player ile video izlerken yarım saat izledikten sonra geçiş yapmak istediğimde pc birden kapanıyor neden olabilir oc de voltaj sorunumu var acaba yoksa yazılımsal bir sorun mu vk player ile alakalı ? teşekkür ediyorum

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Merhaba forumdaşlar 7850k işlemci ile 2400 mhz ram kullanıyorum msi a88x-g45 anakartta işlemci 4.7 ghz'e oc edilmiş durumda hiç bir oyunda saatlerce oynamama rağmen 4k video oynatmada sorun yaşamazken internetten vk player ile video izlerken yarım saat izledikten sonra geçiş yapmak istediğimde pc birden kapanıyor neden olabilir oc de voltaj sorunumu var acaba yoksa yazılımsal bir sorun mu vk player ile alakalı ? teşekkür ediyorum

İnternette video izlemek hele HD CPU yu çok yoruyor. Splash PRO EX programını indirin vk videosunuda indirin splash ile izleyin. Kapanıyorsa gerçekten oc ile alakası vardır

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] youtube da 4k videolarda banamısın demiyor az önce ramlere bi ayar çektim işlemciyi 4.5 ghz e voltaj vermeden çektim bakalım neler olacak ne kadar dayanacak :D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
@Seyhoo youtube da 4k videolarda banamısın demiyor az önce ramlere bi ayar çektim işlemciyi 4.5 ghz e voltaj vermeden çektim bakalım neler olacak ne kadar dayanacak :D

Splash kadar yoramaz 4k cpu yu dediğim gibi splash kesin çözüm yolu gösterir

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] 1333 mhz ram hızında dediğini deneyeceğim ne yaptıysam yemedi son çare fabrika ayarlarında denemek 1333 mhz hızda sorun çıksa da çıkmasa da bu ramleri vatana götürüp vericem

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
@Seyhoo 1333 mhz ram hızında dediğini deneyeceğim ne yaptıysam yemedi son çare fabrika ayarlarında denemek 1333 mhz hızda sorun çıksa da çıkmasa da bu ramleri vatana götürüp vericem

Isı değerlerini gönderebilir misin bana video izlerken bide oc leri geri al yani parçaları eski çalışma haline getir öyle bi dene 4.7 ghz ne yaptın sen

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Vk playeri flashsız bir tarayıcıda açın mozilla gibi html5 playeri ile açıyor o zaman kapanma yapmaz.

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] gördüğün gibi 10 dakikalık (işlemci) oc olmadan yapılan full yük testinde durum bu

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Sıcaklıklar çok normal cpu oc siz böyleyse bir daha kapanma yapmaz sanırım

bence cpu overclock dan çok buna sebep olan ram overclock du kullandığım bellekler 2400 mhz c11 corsair vengeance 2x4 msi anakart sayfasında bellek uyumluluk listesinde yer almıyor keşke bellek uyumluluk listesine bakıp alsaydım diyorum çünkü 4.7 ghz de de 60c yi görüyordu maksimum.water 3.0 extreme ile de oc yapamayacaksak ölelim yani :D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
bence cpu overclock dan çok buna sebep olan ram overclock du kullandığım bellekler 2400 mhz c11 corsair vengeance 2x4 msi anakart sayfasında bellek uyumluluk listesinde yer almıyor keşke bellek uyumluluk listesine bakıp alsaydım diyorum çünkü 4.7 ghz de de 60c yi görüyordu maksimum.water 3.0 extreme ile de oc yapamayacaksak ölelim yani :D

Overclocksuz vermezk kısacası o hataları

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Overclocksuz vermezk kısacası o hataları