Visual Studio vs JetBrains Rider

Bu konuyu okuyanlar

fatihege

Doçent
Katılım
27 Nis 2020
Mesajlar
661
Reaksiyon puanı
395
Puanları
63
Unity'de oyun programlamak için en iyi IDE sizce hangisi. Visual Studio istenilirse Community sürümü indirilip ücretsiz kullanılabilir. JetBrains Rider ise 30 günlüğüne deneme sürümü olarak kullanılıyor sonrasında tercihimize göre her ay veya her yıl bizden belirli bir ücret alıyor. Sizce paraya kıyıp JetBrains Rider kullanmak mı yoksa Para vermeden Visual Studio Community sürümünü kullanmak mı?

Eminim hemen hemen herkes Visual Studio Community diyecek ama eğer JetBrains Rider'ı veya JetBrains'in herhangi bir ürününü daha önce kullanan veya şuan kullanmaya devam eden birisi varsa ona / onlara soruyorum : JetBrains'in ürünleri verilen paraya değer mi?
 

hakaya

Asistan
Katılım
22 Tem 2013
Mesajlar
231
Reaksiyon puanı
107
Puanları
43
Rider Unity için bazı kolaylıklar sağlıyor. Ancak bunu paranız varsa mutlaka almalısınız anlamında değerlendirmeyin. Hele bu işten para kazanmıyorsanız bırakın paranız cebinizde kalsın. VS gayet güzel.
 

Samet UCA

Profesör
Katılım
3 Ağu 2012
Mesajlar
3,290
Reaksiyon puanı
2,920
Puanları
113
Ben c# geliştiricisi olarak şu sıralar rider kullanıyorum. Araçları harika. VS ile performans karşılaştırmasında da inanılmaz farklar var. Rideri tavsiye ederim.
 

Ben Kenobi

Dekan
Katılım
6 Kas 2011
Mesajlar
7,343
Reaksiyon puanı
3,111
Puanları
113
Unity için Rider daha iyi bir tercih olabilir.
Lakin misal WPF için Visual Studio daha iyi olabilir çünkü dahili sürükle bırak yapılandırıcısı var.
 

Son mesajlar

Üst