Visual Studio .NET BindingNavigator1 ve DataGridView1

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Visual studio (visual basic)'te bir form oluşturup BindingNavigator1 ve DataGridView1 ekliyorum hiç kod yazmadan bunları Access 2007'de oluşturduğum bir database ile bu araçların özellikler kısmından DataSource seçeneğini kullanarak bağlıyorum formu çalıştırdığımda DataGridView1 içinde database'de bulunan şeyler güzel bir şekilde diziliyor BindingNavigator1'dede ileri geri butonları ile database'de gezebiliyorum + butonuna tıklatınca DataGridView1 içinde alt kısımda yeni satırlar oluşuyor ama databasede hiç bir şeyi değiştiremiyorum ben BindingNavigator1 ve DataGridView1 kullanarak dabasede bilgi girme bilgi silme bilgi düzenleme yapabilmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardım edermisiniz

:mellow:

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
yeni satır girdiğinde ve değişiklik yaptığında kaydet(save) butonuna basarak kaydetme işlemi yapman lazım.yanlış hatırlamıyorsam o kod da hazır geliyordu. o kısım gelmiyorsa tablonda primary key alan yok demektir.kullandığın tabloda bir alanı primary key olarak belirle.otomatik artsın.dataset'te bu tableadapter'ı yeniden konfigure et.düzelmesi lazım.
kolay gelsin.

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yeni satır girdiğinde ve değişiklik yaptığında kaydet(save) butonuna basarak kaydetme işlemi yapman lazım.yanlış hatırlamıyorsam o kod da hazır geliyordu. o kısım gelmiyorsa tablonda primary key alan yok demektir.kullandığın tabloda bir alanı primary key olarak belirle.otomatik artsın.dataset'te bu tableadapter'ı yeniden konfigure et.düzelmesi lazım.
kolay gelsin.
Tablomu internette bulduğum visual basic adres defteri kaynak kodları içinden aldım tablodaki isimleri değiştirdim tablo versiyonunu 2007'ye yükselttim onu kullanıyorum primary key dediğin sıra numarası ise o var söylediklerini biraz daha açabilirmisin çünkü uğraştım ama hala yapamadım

:clover:

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Tablomu internette bulduğum visual basic adres defteri kaynak kodları içinden aldım tablodaki isimleri değiştirdim tablo versiyonunu 2007'ye yükselttim onu kullanıyorum primary key dediğin sıra numarası ise o var söylediklerini biraz daha açabilirmisin çünkü uğraştım ama hala yapamadım

:clover:

2qkqz9x.jpg

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
hocam bende vs 2010 yok. vs 2010 olan başka bir arkadaş yardımcı olsun.eminim çok önemli bir eksik yoktur.

hakanozkoc

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kardes primary key i bilmion bunlarla uğraşıon once duzgunce temelini ogrensen.(Sadece bir tavsiye.)

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
CM ;Kullan derim ben. CurrencyManager yöntemi. cok basit bi sekilde ekleme silme ilk kayıt son kayıt ...vs yapabiliosun. ve arkadaslarında dedigi gibi acces tablonda primary key kullanmayıda unutma . kolay gelsin :)