Visual Studio .NET 2010 Access veri tabanına bilgi nasıl girilir

Bu konuyu okuyanlar

Vatansever

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar programcılık öğrenmeye çalışıyorum bu yüzden Visual Studio 2010'u indirdim Ve visual Basic ile bir database bilgi bankası yaparak işe başlamaya karar verdim Access 2007 ile bir veri tabanı oluşturdum (Atanmamış Nesneler Kısmının Adını BilgiBankasi koydum ve buna ID Ad ve NOTLAR diye alan ekledim sonra bu dosyaya şifre koydum) veri tabanını böyle hazırladım VS2010'da Visual Basic yi açıp New Project kısmından Windows Forms Application'u seçtim hiç kod yazmadan bir tane listbox birtanede multiline özellikli textbox oluşturdum ve listbox'u veri tabanında Ad kısmını bağladım Textbox'a da NOTLAR bölümünü bağladım program güzel çalışıyor database'de Ad bölümünde yazılanlar Listbox'ta listeleniyor NOTLAR bölümündekilerde multiline Özellikli Textbox'ta görüntüleniyor, buraya kadar tamam ama programa bir türlü bu databaseye bilgi girme ve bilgi çıkartma özelliği kazandıramadım ben bu işi ana forma bir buton ekleyip buna tıkladığımda bir düzenleme Form penceresi açılmasını sağlamak istiyorum buda sorun değil yaptım tüm bilgi girişi ve bilgi silme işleminin bu yeni formda yapılmasını istiyorum işte bu ikinci forma bu düzenleme işlemini nasıl uygularım kodlarını bana yazabilirmisiniz ama her bilgi girişinde database'de Ad isimli bölümdekilerinde alfabetik olarak tekrar indexlenmisini istiyorum (reindex) mümkünse Database'deki ID bölümündeki sıra numaralarıda Bu Ad bölümündeki alfabetik sıraya göre yeniden numaralandırılsın yardımcı olursanız sevinirim
:dirol:
Projemde App.config'de bunlar yazıyor
Kod:
<?xml version="1.0"?>
<configuration>
    <configSections>
    </configSections>
    <connectionStrings>
        <add name="DataBank.My.MySettings.DataConnectionString" connectionString="Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=|DataDirectory|\Data.accdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=Sezgin"
            providerName="System.Data.OleDb" />
    </connectionStrings>
    <startup>

<supportedRuntime version="v2.0.50727"/></startup>
</configuration>
Form Load'da bunlar yazıyor
Kod:
    Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
        'TODO: This line of code loads data into the 'DataDataSet.BilgiBankasi' table. You can move, or remove it, as needed.
        Me.BilgiBankasiTableAdapter.Fill(Me.DataDataSet.BilgiBankasi)
    End Sub

PLEASE

:tt1: