Visual Studio 2008 Beta 2

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Bilgisayar programcılarına duyurulur: Microsoft, en yeni yazılım geliştirme platformu Visual Studio 2008 Beta 2'yi, Perşembe günü download edilmeye hazır edecek.

Microsoft'un yazılım geliştirme platformu olan Visual Studio'nun en yeni sürümü olan Visual Studio 2008 için adım adım sona doğru yaklaşılıyor. Firma, yazılım paketinin Perşembe günü Beta 2 halini indirilmeye sunacak. Bilindiği gibi bu sürüm, daha çok Windows Vista ve Windows Server 2008 için yazılım geliştirmek isteyenlere daha fazla imkan sağlıyor.

Bilgi için: Microsoft
Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

Hereke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Visual Studio Expres 2005 Web developer ile progarmı videolar sayesinde öğrenmeye çalışıyordum. Visual Sutudio 2008 beta'yı haberiniz üzerine siteden indirdim. Kurmayı defalarca denedim ancak daha başta .Net Framework 3.5 kurarken Windows durdu diye hata iletisi veriyor.

Sistemim Vista Ultimate. İngilizce forum sayfalarına baktım benzer hatalar orada da dile getirilmiş. Çözüm konusunda ki bilgileri ingilizcem iyi olmadığı için anlayamadım.
SDN'de bu konular işlenebilse çok güzel olurdu.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Daha Visual Studio 2005 bile yeni sayılır.
Microsoft çok sulandırdı işi. Gerçekten saçmaladılar.

Daha da saçma olanı ha bire yeni Net Framework çıkması.
Bu basit bir telefon defteri yazılımı değil ki er ay yenisi çıksın.
Bir run time library her ay yenilenirse clientler ne yapacak?? ??

Ayrıca Hereke'nin dediği gibi net framework'leri 2.0 sürümünden sonra kurmak resmen işkence. Bir run time kurmak yarım saat alıyor en baba bilgisayarda bile!

Hereke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir konu da eğitim için Türkçe kaynaklar konusu. Visual Studio 2005'i anlatan Türkçe kaynak bulamadım. İnternet üzerinde ilgili-ilgisiz çok şey var ama bu işte nereden başlamak lazım bilmiyorum. Bu konuda bir eğitim kurumlarına gitmeye de müsait değilim. Forumlarda yardımlaşabilsek iyi olur.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Hereke dedi ki:
Bir konu da eğitim için Türkçe kaynaklar konusu. Visual Studio 2005'i anlatan Türkçe kaynak bulamadım. İnternet üzerinde ilgili-ilgisiz çok şey var ama bu işte nereden başlamak lazım bilmiyorum. Bu konuda bir eğitim kurumlarına gitmeye de müsait değilim. Forumlarda yardımlaşabilsek iyi olur.

Forumlarda yardımlaşmak en iyisi. Sanırım Sistem Yayıncılık'ın bu tür eserleri mevcut.