Visual basıc exe problemi

Ens1252

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar visual basıc 2008 express edıtıonda kendimce bir proje oluştrdum bu projeyi exe olarak arkadaşlarıma göndermek istiyorum nasıl yapabilirim acaba pek fazla bilgim yok debug içerisinde kaydediliyor falan dediler ama içerisinde bir çok dosya var hepsini bir bütün halinde parça parça olmadan tek bir exede nasıl toplayabilirim bu exe dosyasını tıkladıkladıklarında hemn açılsın istiyorum derdimi anlatmaya çalıştım lütfen yardım edin

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
File menüsünden Make Project1.exe sekmesini denedin mi?

Reaksiyon puanı
188
Projeyi çalıştırdıktan sonra proje ismi ile debug klasörüne bir exe oluşturur. o exe'yi istediğin herkesle paylaşabilirsin. tabi paylaştığın kişilerin bilgisayarında .net framework kurulu olmalı :)

Ens1252

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ama bu exe dosyası tek çalışmıyormuş debug klasöründeki diğer dosyalarda beraberinde olması gerekiyormuş

Reaksiyon puanı
188
Eğer ekstra bir component kullanmadıysanız direk çalışır. Ekstra component kullandıysanız gerekli DLL'lerin EXE ile beraber gezmesi gerekir. Bu durum ile ilgili yapılabilecek en güzel şey projenize bir setup projesi bağlayıp setup hazırlamak. .Net Framework User Profile bazlı bir şey hazırlayarak .net framework bağımlılığından da kurtulabilirsiniz...