Vista uyku modunda internet kesilmesi

Bu konuyu okuyanlar

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Herkese iyi geceler.Baya bir araştırdım ama kesin sonuç alamadım.Bilgisayarımda vista işletim sistemi kullanıyorum.Uyku moduna geçirince internet bağlantısını kesiyor bunu nasıl halledebilirim? Malum download'ın kesilmemesi lazım:mrgreen:

Network'un kesilmesini hallettim fakat interneti halledemedim..

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
bunun çaresi olacaqı fikrinde deilim..imkansız qibi..benimde öyle derdim var ama çaresi yoktur bunun

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Uyku modunda download yapmaz ki, amaç zaten yazılımları son haliyle ayakta tutup, onları durdurarak hazırta beklekmek. Hazırda bekletme işleminden çıkışı (yani pc nin tekrar açılma işlemi) süresini en aza indirmek. Uyku modunda sistem zaten çalışmıyor gibi birşey.

Hadi yaptın diyelim bu işlemi, download yaparken işlemci ve harddiskini kullanıcak.. Harddisk' e sürekli yazma işlemi var, bi yandan da işlemi çalışacak. Uyku modunda fan vs.. hiç birşey çalışmaz, bunları nasıl soğutmayı planlıyorsun ?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu kendimiz uyku modundayken kitap okumaya benziyor. :) Kitabın elimden düşmesini hallettim, ama okuma kesiliyor onu halledemedim gibi.. :p

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Uyku modunu kapatacaksın, başka yolu yok.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Uyku modunda fanlar çalışmıyor doğru ya o kadar şeyi kim soğutacak hazırda beklet diyince çalışıyor mu fanlar yani beklemede yapınca.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Konu işletim sistemleri kategorine taşınmıştır.

Elmacık hocam konuya yazmış olduğun örnekleme son derece başarılıydı :D

Son mesajlar