Vista Font Sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

Durmusalican87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Vista'ya eklediğim yazı fontları programlarımda sınırlı şekilde çıkıyo en az 1144 adet fontum var ancak photoshop yada başka programlarımda 20-30 arasında bi font gösteriyo Xp kullanırken böyle olmuyodu bu sorunu halledecebileceğim bi yöntem var mı:sorry2:?

Diyen arkadaşlar varsa benim gibi

YAPCAKLARI ŞEY

How to install a font (details in the Help section)
Unzip the files you have downloaded, then :
Windows Vista : Right-click on the font files > "Install"
Windows XP : Put the font files into C:\Windows\Fonts
Mac OS X : Double-click the font file > "Install font" button. Other OS...

42hffhp1z3f1g62no482.jpg

Burada Font Sayımı Görebiliyorsunuz
:sorry2:

tcbjf83ryc1s1gt5ftyt.jpg

Photoshopta ise azıcık bişey var :sorry2:​

Durmusalican87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o kadar insan vay be anlamadı ha beklicem ama

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Xp de olmadığından emin misin?
Adobenin açılışta sadece uygun gördüğü fontları yüklemesinden kaynaklandığını biliyorum.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Şu an hangi uzantıydı hatırlamadım ama bazı fontları indirdiğinizde yanında bağlantılı ek dosyalar olur, o fontu yada fontları yüklediğinizde bağlantılı dosyalarını silerseniz o fontları kullanamazsınız, sanıyorum büyük ihtimal sizde böyle yüklediniz artı eklediğiniz resimde görülen kırmızı renkli fontlar bahsettiğim fontlar olması gerekiyor büyük ihtimal sorun onlardan kaynaklanıyor.

Bunu daha net anlamak için fontlarınızın bulunduğu klasörde Photoshop ile çalıştıramadığınızdan emin olduğunuz bir fontu çift tıklayarak açmaya çalışın, eğer açılmıyorsa dediğim gibidir, fakat orada açılıyor ise sadece Photoshopta görünmüyor ise o zaman o fontların hepsini masaüstüne bir klasör açıp içine taşıyın ve hepsini CTRl+A ile seçin, daha sonra herhangi birinin üstüne sağ tıklayıp gelen menüden yükle seçeneğini seçin ve yüklenmesini bekleyin çalışması gerekiyor.

Durmusalican87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tamam Olayı Çözdüm
Burda Açıklama varmış sağ tıklayıp install dicekmişim ben direkt Xp deki gibi yapınca olmadı heralde...
Bütün arkadaşlara teşekkür ederim...

How to install a font (details in the Help section)
Unzip the files you have downloaded, then : Windows Vista : Right-click on the font files > "Install"
Windows XP : Put the font files into C:\Windows\Fonts
Mac OS X : Double-click the font file > "Install font" button. Other OS...