Vista' dan Win 7' ye yükseltme hakkında yardım lazım.

Bu konuyu okuyanlar

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Windows Vista 64bit Home Premium lisansım var. Bunu Windows 7 64bit Home Premium' a yükseltmek istiyorum.

Sadece yükseltme paketini aldığım zaman, sıfırdan windows 7 kurulumu yapabiliyor muyum ? Yoksa illa önce Vista kurup daha sonra Win7 ' ye yükseltme mi yapmak zorundayım ?

Eğer her seferinde Vista' dan yükseltme yapacak isem gerçekten çok saçma, sıfırdan Windows 7 kurmak her açıdan daha iyi...

Birde nerden yükseltme yapabileceğime dair, uygun fiyatları olan bir yer önerirseniz sevinirim.

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Sadece Yükseltme paketi aldığınızda sıfırdan kurulum yapılamıyor.Ancak Önce Vista ile format sonra Windows 7 ile yükseltme yapılabilir

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Microsoft TÜRKİYE'nin yükseltme hakkındaki görüşleri :

Güncelleme fiyatları ile full ürün fiyatları arasında kayda değer bir fark olmaması nedeniyle Türkiye’de ayrıca güncelleme sürümlerini pazara sunmayı düşünmüyoruz. Ayrıca önerilen liste fiyatları açısından 22 Ekim 2009’da Türkiye’de satışa sunulacak olan Windows 7 sürümlerinin fiyatları ABD’den daha hesaplı olacaktır. Dolayısıyla kullanıcılarımız Windows 7’nin tüm olanaklarından cazip fiyatlarla yararlanabilecek.

Türkiye için açıklanan son kullanıcı liste fiyatları Windows 7 Home Basic için 123 ABD Doları; Windows 7 Home Premium için 145 ABD Doları; Windows 7 Professional için 236 ABD Doları ve Windows 7 Ultimate için ise 250 ABD Doları’dır.

Ayrıca 26 Haziran 2009 tarihinden itibaren, Microsoft’un anlaşmalı iş ortakları aracılığıyla Windows Vista’nın Home Premium, Ultimate ve Business sürümlerinin yüklü olduğu yeni bilgisayar satın alan son kullanıcılar, ücretsiz olarak Windows 7 işletim sistemine de sahip olabilecektir.