Video Çekilişleri Hk

Bu konuyu okuyanlar

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Merhaba,

Bilgisayarla çok iç içe bir hayatım olsa da instagram furyasına çok geç katılmışlardan biriyim. Yahu oda uzaktaki bazı arkadaşlarımı görmenin tek yolu. :))
Saygı duyduğum bazı ünlüleri gördüm burada, tabi ünsüz arkadaşlarımı da. Sebep ile hiç anlamadığım birşey şu; takipçi kazanmak için atılan hashtagler. #shine #yazgelsin #koronagitburdan ile gelen takipçinin samimiyetiyle kendini nasıl tatmin ediyorsunuz yaa hiç yakıştı mı dedim hep :S

Bir diğer anlayamadığım şey de şuan başlığı açmama sebep olan şey. Abi dünkü site olsak anlayacağım da koskoca SDN düzenlediği çekilişte niye tag ister?
Abi farkımız tarzımız, ötekilerden farklıyız. Ama neden düzenlenen bir çekilişte gidipte konuyla hiç alakası olmayan birini etiketliyoruz ? Pardon belirli bir yaşa geldim de.. Yahu yaşla da alakası yok. Kendine saygısı olan her insan bunu sorgular. Ben neden bir arkadaşımı bir çekilişe katılmak için rahatsız edip etiketliyorum reklam ediyorum ? ( yazar burada sitem ediyor size ve bu çekilişlerin hiçbirine katılmıyor akabinde ).

Desen ki takipçi sayın az. Abi bu şekilde gelen hit kaç gün durur SDN'in instagram sayfasında ? Yahu forumundan bir dakika çıkmayan, ben bile sürekli SDN hikayesinden bırakıp takip bırakmış biriyim instagramda.

Desen ki sponsorluk istiyor. Abi sponsor bunun karşılığını size ödüyordur herhalde. Karşılığında sizde o ürünü hediye ederek, ürünün adını duyuruyorsunuz bir şekilde. Buraya kadar tamam ama neden zorunlu şekilde biri beni etiketliyor veya ben ötekini etiketliyorum.

Buraya kadar ki kısmı silin abi kafanızdan atın gitsin. Genel anlamda forumu kullananlara soruyorum. Sizce SDN'de bu şekilde yürüyen politika ne kadar sağlıklı ? Ne kadar sağdık üye kazandırır bu platforma ?

Hakkı hocamm duy sesimi. Ya ben değişiyorum şuan ki corona vs durumlarından psikolojik olarak , yada platformun samimiyeti tamamen kurumsal bir ilişkiye dönüşmeye başladı.
Dikkat bu kısımdan sonrası ise diğer bir serzeniştir;

Siz ne düşünüyorsunuz!!?!?! Hadi yorumlarda bunu konuşalım! Hemen şimdi burda beğenin paylaşın like atın abone olarak bildirimleri açmayı unutmayın... dedi ve bir daha o konuya kendi bile girip bakmadı...

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Görüldüğü üzere;
Siz ne düşünüyorsunuz!!?!?! Hadi yorumlarda bunu konuşalım! Hemen şimdi burda beğenin paylaşın like atın abone olarak bildirimleri açmayı unutmayın... dedi ve bir daha o konuya kendi bile girip bakmadı...

Desem dahi kimse bir yorum getirmemiş :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Tag ve ektileşim oranı demek daha çok kitleye hitap etmek demek. Daha çok kitle reklamlarda daha çok insana ulaşmak demek.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@MrtAltg
Yani hocam diyorsunuz ki bir etkinliğe katılmak için iznini almadan birilerini etiketlemek etik bir harekettir.
Eskiden olsa bari facebookta paylaş, twitterde paylaş, whatsapp hikayesi olarak paylaş falan derlerdi.

Neyse,
Olmayacak dua'yı etmeyeyim ben.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Etik veya değil sonucuna ben karar veremem .Çünki sen arkadaşını olaya dahil ediyorsun arkadaşını ekleyen firma değil. adamlar yaparsan bunu kampanyaya dahil olursun diyor tamam kuralı basit ama sonucta olay sende bitiyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Olay bende ise bunu red ediyorum. Bu konuda da bence fikir değişikliği yapılmalı diye foruma bildiriyorum. Gerisi onlarda bitiyor :)

Kanun koyucu değilsiniz hocam. Yürütmesinden de sorumlu değilsiniz, koymadığınız kuralları.Forumun eski üyelerinden birisiniz. Sıkmayın kendinizi sadece fikrinizi belirtin. Sizce uygun mu :) Tartışıyoruz ve burası bir tartışma platformu. Saatlerini, dakikalarını harcadığınız yer. Hit kazandırdığınız, yorumlarınızla değer oluşturduğunuz ve yorumlarınızı aratanların bularak siteye geldikleri bir yer. Her yer reklam sağda solda görüyorsunuz zaten. Bir şekilde tıklama veya gösterim başı yine kazançları var. Buraya kadar bir eleştirim yok. Sadece yapılacak çekiliş üzerinde bu konuyu tartışmaya açıyorum ve buna hakkım var diye düşünüyorum.

Yine de fikrinizi belirtip belirtmemeye karar veremiyorsanız boşuna post girmesin sql'e de şişmesin.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Dediğin gibi kanun koyucu veya yürütme ile alakam yok benlik bir durum yok lakin dediğiniz olayı bir tek Sdn yapmıyor. Neredeyse bütün site ve firmalar yapıyor ilk mesajımda belirttiğim olay yine burada devreye giriyor daha çok kitleye hitap etmek ve tanınmak biliyorsun internet aleminde ne kadar tanınırsan o kadar büyürsün bir şekilde reklamını yapmak ve yürütmek zorundasın. Örneğin gün boyu foruma daha ilk mesajında youtube kanallarının reklamını yapmak için gelenler oluyor aynı şekil etik değil başkasının emeğini kullanıyor ama sonucta daha çok kitleye hitap etmeyi amaçlıyorlar.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Önceden yarışma yapılırdı. Kazananlara kuralsız şartsız hediye gönderilirdi. Bende bu yolla birkaç hediye almıştım.
Ama artık işler değişti. Arkadaşını etiketle. İnstagram, facebook, youtube abonel ol ve takip et vs vs...
Bende senin dediğin gibi kimseyi rahatsız etmemek, reklam etmemek için katılmıyorum artık çoğu yarışmalara.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@MrtAltg
Sizi anlıyorum hocam, aynı şekilde SDN'inde amacını anlıyorum. Benim koskoca diye tanımladığım SDN'in diğerlerinden farkı olmadığını da anlamış oluyorum. Teşekkürler.

@SwateR
Hem fikiriz hocam! Şunu da diyebilirsin, çekiliş daimi üyelerimizedir. Hatta youtube, twitch bağış olaylarındaki gibi bağış sistemi getirirsin ve abonelerine yaparsın. Kendine katılmaya, ekstra gelir kazanma amacına da hizmet eder ne bileyim. Neyse, her fikre katılmak zorunda değiliz. Sonuçta bu da onların fikirleri ve onlarda bize katılsaydı sistem eski zamanlardaki çekiliş sistemi gibi olurdu.