VGA girişli karta HDMI dönüştürücü takmak

Bu konuyu okuyanlar

BerkeUsta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Herkese Merhabalar Evde VGA girişli monitörüm var topladığım bilgisayarın ekran kartı vga girişini desteklemiyor dönüştürücülü kullanmak ne kadar sağlıklı? Eğer kullanlar varsa tavsiye edicekleri bir marka var mı şimdiden teşekkürler.

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,748
Herkese Merhabalar Evde VGA girişli monitörüm var topladığım bilgisayarın ekran kartı vga girişini desteklemiyor dönüştürücülü kullanmak ne kadar sağlıklı? Eğer kullanlar varsa tavsiye edicekleri bir marka var mı şimdiden teşekkürler.
Bu kablolar ile bağlıyabilirsiniz. :)

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Normel koşulda sağlıklı bir durum değil görüntü vermeme kopma dalgalanma gibi sorunları var tabi aktif vs normel dönüştürücülere göre değişiyor bu durum iyi bir bilgisayarınız varsa geçici olarak kullanabilirsiniz ama uzun süreli çok gideceğini sanmıyorum.

BerkeUsta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu kablolar ile bağlıyabilirsiniz. :)
İlginiz için teşekkür ederim ama iyi bir monitör alana kadar en kalitelisini en sorunsuzu bulursam çok güzel olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normel koşulda sağlıklı bir durum değil görüntü vermeme kopma dalgalanma gibi sorunları var tabi aktif vs normel dönüştürücülere göre değişiyor bu durum iyi bir bilgisayarınız varsa geçici olarak kullanabilirsiniz ama uzun süreli çok gideceğini sanmıyorum.
Peki ses konusunda bir problem çıkartıyor mu

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
İlginiz için teşekkür ederim ama iyi bir monitör alana kadar en kalitelisini en sorunsuzu bulursam çok güzel olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki ses konusunda bir problem çıkartıyor mu
Monitörünüzde haporlör olduğunu sanmıyorum VGA girişi ses aktaramıyor çünkü onun için dönüştürücülerde de yoktur sesi sadece hdmi ve dpi geçirebiliyor dvi var birde ama ondan emin değilim.

BerkeUsta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Monitörünüzde haporlör olduğunu sanmıyorum VGA girişi ses aktaramıyor çünkü onun için dönüştürücülerde de yoktur sesi sadece hdmi ve dpi geçirebiliyor dvi var birde ama ondan emin değilim.
Normalde kullandığım logitech hoparlörümü audio bölümünüde takarsam sesi alırım ozaman

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Bunun monitör ile ilgisi yok onu anakarta takacaksınız zaten.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Yani uygun çevirici ile pek sıkıntı yaşamazsınız

crash0057

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23

aynı sorunu yasşadım ama ben dönüştürücü değilde direk monitör aldım size tavsiye vericek olursam alıcaksanız aktif dönüştürücü almalısnız fakat piyasadaki aktif diye satılanların yarısı yalan iyi bir dönüştürücü bulmanız gerek bol şans