Vestel Akıllı Tahta'yı kullandık, izleyin, notunuzu verin!

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Bizimki GUID tablo düzenindeydi biraz oradan kurtarıyordu fakat bir 1080P film izlemek imkansızdı, sonradan çaktık sürücü yokmuş, gittik kurduk fakat bir yavaş anlatamam okulun rezil internetiyle (internetten Windows Update ekrani açıp hocaları keklemistik öyle indirmenin durmasını engelledik, ATAK’ı da ben kırmıştım sınıfta, benim USB hocalarınki gibi tahtayı açıyordu, güzel gunlermis simdi düşününce).
Ama Faz 1 de Legacy Windows 7 kuruku geliyor. Hiç GPT yapmayı denemedim. UEFI 5. Sırada bir Boot aygıtı olarak gözüküyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben tahtaların neye göre dağıtıldığını hiç bilmiyorum, sınıfta oğlanlarda söylüyordu fakat hiç ilgimi çekmedi açıkçası:)
Okulların yapım tarihine göre. MEB de öyle yazıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Rezillik ötesi rezillikdi. Vesteli zengin ettiler. Bütün tahtalar ülkede aynı standartta değildi. Bazılarında 2 dpkunmatik alıcı bazılarında 4 tane vardı bariz dokunma farkı vardı. Airbar mantığı vardı ekran dokunmatik değildi. Salak saçma İnternete kısıtlama getirdiler. YouTubea girememek ne demek?

Fatih projesinin ta ortasındayım size net şekilde söyleyeyim zerre miktarda işe yaramadı bütün paralar çöpe gitti.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Şimdi ise Faz 3 var. I5 8250U 3840X2160 4K 8GB RAM ve gene SSD var. Ve çervçeve yok artık.

M

Murat Burç

SDN Okuru
O da değil hepsinin AMD ve Intell lisi var. O bile aynı değil. Bazı okulların sınıfında AMD lisi var bazı sınıflarında Intellisi olanda var.
Pardus Pardus dediler klavye taktırıp Pardusu açtırmadılar. Ms office kullananlar oldu. Tabi bazı bilinçli hocalar Libre kullanıyordu.

Bakın bu ülkede düzgün bir yönetim yok. Kaynakları har vurup harman savuruyorlar. Fatih projesi tamamıyla şirketleri zengin etti içim acıyor. O paralara 10 numara sistem kurulur hiç olmadı Samsung paneller dizilir. Apple tabletler alınırdı. Yerli firma zengin edeceğiz diye çöpe attık paraları.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Android X86 lazım hepsine. Anca öyle her şeyin önüne geçilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Demekki Vestel inki iptal olmuş sitesinde vardı geçen sene.
Ona GAPPs yuklerlerdi, çok riskli bu ülkede o, en mantıklısı kendileri az kaynak gereksinimi duyan bir OS yapsalardı (hatta GNU/Linux’a birçok öğrenci yapardı yani kendilerinin bile uğraşmasını gerek yok) ve sadece PDF+internet+çizim uygulaması olacak o kadar bitti.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Yolunu buldum ben. Hiçbiri olmayacak. ARM64 CPU koyacaklar. Çünkü her şey x64 için. Mantıken oyun vs kuramayacaklar mimariden dolayı.