Vestel 39PF5025 Full HD Led Tv

Bu konuyu okuyanlar

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Merhabalar,
Uzun süredir bir tv araşayışındaydım. Eğeyce bir araştırmadan sonra Lg 42LM660S modelini almaya karar vermiş ve bütçe hazırlıklarına başlamıştım.

Fakat daha sonra bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu modele yoğunlaştım.

Vestel 39PF5025

m6bht.jpg

Daha önce hiç Vestel marka herhangi bir cihaza sahip olmamıştım. Daha sonra bu kadar büyük bir teknoloji markasına ait hiçbir cihaz kullanmayışıma şaşırdım kendi kendime. Çünkü bu markanın ürün yelpazesi çok genişti. Bu bende elbet ilk başta bir tereddüt oluşturdu. Sonra bu cihazı kullanan kişilerin yorumlarına yoğunlaştıktan sonra cihazı almaya karar verdim.

Çünkü fiyat çok cazipti…
Kredi kartı kullanmadığım için 965 tl nakit fiyata cihazı satın aldım. Aynı fiyata hatta belki biraz daha araştırılırsa daha düşüğe çeşitli kredi kartları ile uygun taksitlerle alınabiliniyor. Ben bizzat bayiden aldım. Altına da uygun ve hesaplı bir sehpa aldım.
Cihazı geçen gün kurdular Piksel Testini, Usb film format testlerini, ve ses testini servisin yanında bizzat yaptım sorun çıkmadı. Banding (Beyaz ışık yansıma) testini gece kendim yaptım onda da endişe edilecek bir durum çıkmadı şükürler olsun.

Şimdi aldıktan sonra Türkiye’nin en saygın sitesinin forumunun bir üyesi olarak kısa bir inceleme yapmak gerekiyordu elbet...

Teknik Özellikler ;
39” LED ekran
1920 x 1080 Piksel
SMR (Super Motion Rate)
200 Hz Görüntü Tarama
Entegre Full Hd uydu alıcısı
2 x HDMI çıkış
1 x Usb bağlantısı
1 x Scart girişi
PVR ( Harici diske kayıt özelliği)
6 W x 2 Stereo ses

Cihazın olumlu ve olumsuz yönlerine resimli olarak bakalım... (Not : Resimler benim emektar Nokia E6 ile çekilmiştir.)

Cihazın Artıları

· Çok net anlaşılır bir şekilde söylemek gerekirse 3D beklentisi olmayan ve cihazında smart özelliği aramayan kişiler için bu cihaz tam isabet olacaktır. Görüntü ve özellik olarak diğer pahalı modellerden hiçbir altta kalır özelliği yoktur.

· Kumandası çok kullanışlı ve malzemesi kaliteli.

m6bll.jpg

· Cihaz 100 ekran olup odamda çok güzel durdu ve tahminimden daha estetik bir duruşu var.

m6bmf.jpg

· Benim için çok önemli olan özelliği ; Cihazın dahili full hd uydu alıcısı çok kullanışlı, hızlı ve Biss Key girilebiliyor. Kanal listeleri çok kolay bir şekilde düzenlenebiliyor. Diğer Lg ve Samsung markalı bütün modellerde biss key girmek mümkün değil. İlave bir uydu alıcısı almak istemeyenler için çok ama çok ideal.

m6bn4.jpg

m6bnh.jpg

· HD yayın kalitesi zaten tartışılmaz. Ama bu cihazda SD yayın kaliteside mükemmel derecede kaliteli.

SD kanal Yayınından örnekler…

m6bpr.jpg

m6bqd.jpg

m6bqt.jpg

m6c3z.jpg

HD kanal yayınından örnekler…

m6bsk.jpg

m6btl.jpg

m6c59.jpg

· 1 TB harici diski anında gördü ve içindeki bütün filimleri, Müzikleri ve Resimleri kusursuz bir şekilde okudu.

Harici diskteki HD filimlerden örnekler…

m6bw0.jpg

m6bx5.jpg

m6byg.jpg

m6bzb.jpg

· Diğer cihazlar gibi ithalatçi garantisi vs sıkıntısı yok. Yurdum ürünü aradığınızda bir kere kayıt oluşturduğunuzda her zaman karşınızda muhatap bulabiliyorsunuz. 3 Yıl Servis Garantisi var.

· Ses sistemi 2 x 6 w ilk zamanlar tereddüt etmiştim. Çünkü muadil diğer marka ürünlerde minumum 2 x 10 w sistem var. Ama denedim ve gördümki ses gayet tatmin edici ve kaliteli bir düzeyde.

Cihazın Eksileri

· Harici diskinizdeki bazı DTS sesleri tanımıyor. Convert etmek gerekiyor.

· Trt Hd normalde açılıyor fakat biss key girilerek Alman ligi seyredilemiyor. Aynı yayını Trt 3 den SD olarak seyredebiliyorsunuz. Yazılımsal bir sorun.

· Eğer Trt Hd kanalını şifreli bir maç esnasında açmaya çalışırsanız açılmayacağı gibi ileri – geri gidişlerde kanalları görmüyor kapatıp açmak gerekiyor. Bu cihazın sorunu yazılımsaldır ve herkeste mevcuttur. Neticede Alman ligi maçını SD olarakta izleyebilirim sorun değil. Ayrıca yeni yazılımla bu sorunun çözüldüğünü ifade eden kullanıcılar var.

· Yazılımı kendiniz güncelleyemiyorsunuz. Şu an 07.g sürümü mevcut. Yeni yazılım olan 07.s sürümü cihazlara yüklenmeye başlanmış durumda. İllaki servisin gelip güncellemesi gerekiyor. O konuda da servisin yavaş ve bilgisiz olduğu söyleniyor ki ben de servisi arayıp kayıt oluşturdum beklemedeyim.

· Usb girişi tek , en az iki tane olmasını beklerdim. HDMI ise 2 tane o da 3 adet olabilirdi.

· Ekranın alt tablası sağa-sola dönmüyor. Döndürülebilmesi benim açımdan daha işlevsel olabilirdi.

Sonuç olarak ben cihazdan çok memnunum. Fiyat / Performans olarak alabileceğiniz nadir cihazlardan birisidir.

Darısı olmayanların başına...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=63117]friendly[/MENTION]

Hayirli olsun, güle güle iyi günlerde kullan abi :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Servis bugün gelmiş eve 07.t sürümünü kurmuş gitmiş. Ben 07.s sürümü en son biliyordum servis bütün sorunları bu sürüm çözdü diye 07.t yüklemiş. Bu sürümden sonra şunu diyebilirim kanal geçişleri ve Hd kanal geçişleri muazzam hızlanmış.

Trt Hd biss kitlenme durumunu artık maç olunca deneyeceğim.

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Hayırlı olsun abi, güle, güle kullan :)

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Hayırlı olsun. Halam da aynısını almıştı. Güzel televizyon. Kumandası gerçekten çok kullanışlı. Kaybolma derdi de yok, baya büyük. Harici harddiskten transformers izlemiştim, laptopta izlediğim filmlere lanet ettim. Hayırlısıyla kullanmak nasip etsin Rabbim.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Hayırlı olsun abi, güle, güle kullan :)

Saol kardeşim :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hayırlı olsun. Halam da aynısını almıştı. Güzel televizyon. Kumandası gerçekten çok kullanışlı. Kaybolma derdi de yok, baya büyük. Harici harddiskten transformers izlemiştim, laptopta izlediğim filmlere lanet ettim. Hayırlısıyla kullanmak nasip etsin Rabbim.

Saolasın hocam, :) Evet kumanda büyükçe ve kullanışlı. 3D ve Smart özelliklerini çıkar piyasadaki orta segment tv lerden hiçbir farkı yok.

Bende harici diskteki full hd filimleri sırf tv de izlerim diye biriktirdim bana iyi bir ziyafet olacak.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Hayırlısıyla kullan.
Bende alırsam Samsung alırım diyordum ancak iyide olsa kötüde olsa yerli malı olsun diyorum. İyi kötü yönleri zamanla yazarsam sevinirim.
Dahili uydu alıcı olması görüntü kalitesi açısından çok avantajlı. Çok iyi tercih.
USB hub denersen sevinirim. Kullandığım uydu alıcı ve router USB hubla sorunsuz çalışıyor. Buda o şansı tanırsa gayet güzel olur.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Hayırlısıyla kullan.
Bende alırsam Samsung alırım diyordum ancak iyide olsa kötüde olsa yerli malı olsun diyorum. İyi kötü yönleri zamanla yazarsam sevinirim.
Dahili uydu alıcı olması görüntü kalitesi açısından çok avantajlı. Çok iyi tercih.
USB hub denersen sevinirim. Kullandığım uydu alıcı ve router USB hubla sorunsuz çalışıyor. Buda o şansı tanırsa gayet güzel olur.

Saolasın hocam.

Usb hub tek. Aslında 2 olsaymış harika olurmuş. 1 Tb harici diskimi takar takmaz gördü. Dahili uydu alıcısı muazzam. Benim bir arkadaşımda Lg 42lm615s cihaz vardı. Mesela o cihazda uyfu geçişleri çok yavaş ve kanal düzenleme çok sorunluydu. Bu cihazda hemen bir favori listesi oluşturabiliyor ve ya kanalların yerine keyfine göre düzenleyebiliyorsun.

Size şunu söyleyebilirim. Vestelin ben üst model cihazlarına da baktım mağazada. 3d ve smart lı modeller. Emin ol kalite olarak diğerlerinden (samsung,lg) hiç bir farkı yok.

Samsung mutlaka güzel marka. Ama Fiyat-Performans açısından ben bu cihazdan çok memnun kaldım. 1 Haftadır kullanıyorum. İnşallah uzun süre kullanırım. En az 3 yılı bitirmem lazım. :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Saolasın hocam.

Usb hub tek. Aslında 2 olsaymış harika olurmuş. 1 Tb harici diskimi takar takmaz gördü. Dahili uydu alıcısı muazzam. Benim bir arkadaşımda Lg 42lm615s cihaz vardı. Mesela o cihazda uyfu geçişleri çok yavaş ve kanal düzenleme çok sorunluydu. Bu cihazda hemen bir favori listesi oluşturabiliyor ve ya kanalların yerine keyfine göre düzenleyebiliyorsun.

Size şunu söyleyebilirim. Vestelin ben üst model cihazlarına da baktım mağazada. 3d ve smart lı modeller. Emin ol kalite olarak diğerlerinden (samsung,lg) hiç bir farkı yok.

Samsung mutlaka güzel marka. Ama Fiyat-Performans açısından ben bu cihazdan çok memnun kaldım. 1 Haftadır kullanıyorum. İnşallah uzun süre kullanırım. En az 3 yılı bitirmem lazım. :)

PLATOON-PL-5751-4-PORT-USB-HUB__60229590_0.jpg

Bundan bahsediyorum. Denersen sevinirim.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671

Bizim şirkette buna benzer bir çoklayıcı var. Yarın getireyim deneyeyim senin için. Ama tahminen güç yetmezliği olacaktır diye düşünüyorum. Deneyebileceğim harrdisk var elimde. 2 Tane 1 Tb. birde 8 Gb Usb disk var.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Öncelikle hayırlı olsun.

Kısaca o fiyata o özellik çok iyi. Fazlasını beklememek lazım.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Öncelikle hayırlı olsun.

Kısaca o fiyata o özellik çok iyi. Fazlasını beklememek lazım.

Saolasın hocam.

Benim için önemli olan Full Hd olması , Dahili uydu alıcı olması, Biss çözmesi ve de harici disk okuyabilmesiydi. Bunlarının hepsi var. Daha ne fazla olsa benim için lüks olacaktı.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Zaten SD yayınlarda Vestel ve Philips çok başarılı. Diğer markalar sönük kalıyor. Birde dahili uydu alıcılardan çok bişey beklememek lazım. İlerde Sti işlemcili bi uydu alıcı alırsan görüntü muhtemelen çok daha detaylı olacaktır.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Zaten SD yayınlarda Vestel ve Philips çok başarılı. Diğer markalar sönük kalıyor. Birde dahili uydu alıcılardan çok bişey beklememek lazım. İlerde Sti işlemcili bi uydu alıcı alırsan görüntü muhtemelen çok daha detaylı olacaktır.

Artık burdan direkt Digital Karasala geçeriz hocam. :) O zamana kadar bu benim fazlasıyla işimi görecektir.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hayırlı olsun hocam, almayı aklımdan geçirdim bir an sonra vazgeçtim, durduk yere masraf çıkarıyordun bana az kalsın. :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
....Birde dahili uydu alıcılardan çok bişey beklememek lazım....
Şöyle bir alıntı var.
Kaliteli görüntünün daha da gerçeğine yaklaşmak istiyorsanız, bünyesinde DVB-S / S2 tuner barındıran TV'lerden almalısınız. Zira bu tv'lerde herkesin bildiğinin tersine, gömülü uydu cihazı yoktur. Bu tv'lerde, tv'ye entegre uydu tuner'i bulunmaktadır. Hal böyle olunca tv, üzerindeki tuner marifetiyle yakaladığı uydu sinyalini, tv'ye ait görüntü işleme birimi ile işlemekte, display'ine (ekran) iletmektedir.

Üzerinde sayısal tuner(DVB-S, DVB-C, DVB-T) barındıran tv sistemin uydu cihazına göre artıları;

* Görüntü hangi kaynaktan(uydu, kablo, karasal) alınırsa alınsın, aynı işlemci ile işlenmektedir. Dolayısı ile arada görüntüyü işleyip aktaran (receiver, medya oynatıcı v.s.) bulunmamaktadır.

* Yine arada receiver bulunmadan yapılan iletimin bir diğer avantajı ise, aktarım portlarının, görüntü iletmede yarattığı olumsuzluklardır. Analog iletim portlarını saymazsak, sayısal iletim portu ile; örneğin HDMI portu ile yapıaln iletimde, görüntüde enterpolasyon'a (ghost = gölge gibi) neden olmaktadır. HDMI aktarımdaki enterpolasyon etkisini, kullandığımız uydu cihazına göre; belli belirsiz, az veya çok düzeyde görebiliriz. Haber saatinde, spiker'in size göre sağ tarafına baktığınızda, vucut giysi sınırlarına baktığınız zaman, receiver'in marka/kalitesine göre, kalın yada ince gölgeli parlak bir hat görülmektedir. İşte bu hatlar HDMI aktarımdan kaynaklanan enterpolasyon etkisidir.

Sayısal aktarım portu barındıran ve ilk piyasaya sürülen HD receiver'lerde bu enterpolasyon etkisi, oldukça belirgin idi. Bu etki HDMI aktarım portlarında kullanılan filtre devreleriyle mininum'a indirildi. Ama hiç bir zaman tam analamıyla çözümlenemedi.
..............
Yine optimum düzeyde görüntü elde etmenin bir diğer yoluda, PC'ye uydu tv kartı(bu kartta DVB-S tuner'dir) takıp, görüntüyü tv'ye aktarmaktır. Bu aktarımda enterpolasyon etkisi nerdeyse sıfıra yakındır. PC'deki GPU ve onu kontrol eden arayüzlerin etkisi ile enterpolasyon sorunu sıfıra yada belirsiz düzeye çekilebilmiştir.
Kaynak

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Şöyle bir alıntı var.

Kaynak

Büyük oranda doğrudur bu yazılanlar. Çünkü benim tv'nin de dahilisi alıcısı yeni altığın Netaz 6400 sti işlemciliden daha iyi gösteriyor ancak kanal geçişleri 2 saniye ve üzerine olabiliyor HD kanallara geçiş yaparken. Sırf o yüzden alıcı aldım.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Ayrıca resimler ve inceleme yazsı içinde tşk bu televizyonu almak isteyenler fikir sahibi olacaktır.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Ayrıca resimler ve inceleme yazsı içinde tşk bu televizyonu almak isteyenler fikir sahibi olacaktır.

Saolasın hocam. Umarım bir fikir sahibi olabilirler almayı düşünenler.

PLATOON-PL-5751-4-PORT-USB-HUB__60229590_0.jpg

Hocam buna benzer bir usb çoklayıcı ile denedim. 2 tane 1 tb harddisk taktım ikisini de tanımadı. Bir tane taktım birisini tanıdı. Ama çok dandik bir şeydi bendeki usb çoklayıcı.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Saolasın hocam. Umarım bir fikir sahibi olabilirler almayı düşünenler.

Hocam buna benzer bir usb çoklayıcı ile denedim. 2 tane 1 tb harddisk taktım ikisini de tanımadı. Bir tane taktım birisini tanıdı. Ama çok dandik bir şeydi bendeki usb çoklayıcı.
İki tane flash disk deneyebilir misin? Yada 1 flash 1 HDD. USB gücü yetmemiş olabilir.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Hayırlı olsun [MENTION=63117]friendly[/MENTION] Kardeşim.Bende Biri 37 diğeri 26' inch olmak üzere 2 tane Lcd tv var.İkiside Vestel markalı.Bùyük tv yi 2006 da almıştım.O zaman 2000 lira vermiştim.Pixellence özelliği filan mevcut.O zaman Samsung sormiştum aynı büyüklükteki tv ye 3000 lira istenişlerdi.Bende bu konularda yerli mala önem veririm.Ha ayrıca benim 5+1 müzik sistemim ve uydu alıcımda Vestel.Valla hepsinden memnunum.İncemeniz güzel olmuş,Elinize Sağlık.Çünkü para kolay kazanılmıyor böyle fp ürünler bulunca fazla markaya takılmamak gerekiyor.Zira Vestel Bence bir Dünya Devi.Ama biz hep burun kıvırıyoruz bu markalara karşı ki bence yanlış yapıyoruz.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
[MENTION=47324]mustang[/MENTION] abim saolasın.
Ben Vestel markasına biraz ön yargılıydım kulaktan dolma bilgiler yüzünden. Ama bu tv yi alınca o kadar yanıldığımı görüyorum ki...
Daha iyi özellikler için aynı muadil ürünleri var Vestel'in. Mesela 3D ve Smart özelliği olan televizyonları 1.200 tl & 1.500 tl arası. Aynı özelliklere sahip olan diğer büyük markalar 1.700 - 2.000 tl arası. Neden fazla ödeyelim ki. Teknik servislerinden de çok memnun kaldım, çok ilgililer.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Servisleri iyidir gerçekten.Randevu ile çalışırlar.Ben Müzik Sisteminin cd tepsisindeki sorun için çağırmıştım hemen yerinde hallettiler.Valla tekrar tv alsam,Yine Vestele bakarım önce.Paramız Ülkemizde kalsın değil mi yani?

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Hocam bugün yeğenim geldi ve sorduğun durumu deneme fırsatım oldu.

1Tb Hdd + 16 gb Flash = 1 Tb hdd gördü sadece.

Teşekkürler.
Eğer USB HUB ile 2 disk bağlayıp en azından biri gördüyse Vestel isterse yazılımla çözer. Ama sanmıyorum.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Teşekkürler.
Eğer USB HUB ile 2 disk bağlayıp en azından biri gördüyse Vestel isterse yazılımla çözer. Ama sanmıyorum.

Nacizhane önerim ürünü bizzat mağazada bir kere de sizin incelemeniz ve test etmenizdir. Çünkü benim kullandığım usb çoklayıcı acayip dandik bir şeydi.